Analiza wrześniowej aktywności polskich miast na Facebooku

Instytut Badań Internetu i Mediów Społecznościowych

Nasi eksperci z Instytutu Badań Internetu i Mediów Społecznościowych (IBIMS) przyjrzeli się, jak polskie miasta prezentowały się na Facebooku w wrześniu 2023 roku. Na podium znalazły się: Łódź, Wrocław i Katowice. Jak wyglądała sytuacja u pozostałych miast w rankingu?

Ranking Polskich Miast na Facebooku

Łódź dominowała w zestawieniu, z imponującym wynikiem 523 tys. interakcji, opublikowawszy 320 postów w ciągu miesiąca. Miasto to utrzymało swoją pozycję lidera mimo spadku interakcji o 117 tys. w porównaniu do sierpnia.Na drugim miejscu Wrocław z 136 tys. interakcji. Profil w zdobył we wrześniu 2 tysiące nowych obserwujących.Katowice mające 159 tys. fanów, zapisały na swoim koncie 77 tys. interakcji. Dzięki publikacji większej ilości postów uzyskały o 30% wyższe zaangażowanie niż w poprzednim miesiącu, tym samym awansowały na trzecią pozycję z zajmowanego w sierpniu siódmego miejsca.Polskie Miasta na Facebooku we wrześniu 2023. Najbardziej aktywne profileWrześnia było najbardziej aktywnym miastem w badanym miesiącu, z 522 postami. Łódź uplasowała się na drugim miejscu (320 postów), natomiast Wrocław zamknął czołową trójkę z 297 postami.Najwięcej fanów zgromadził profil Łodzi (504 tys.), z 364 tys. fanów Kraków objął drugie miejsce, a trzecie objął Wrocław z 361 tys. fanów.PodsumowanieWe wrześniu 2023 roku na Facebooku w rankingu polskich miast na czele stały Łódź, Wrocław oraz Katowice. Te trzy miasta najefektywniej angażowały swoją społeczność i prezentowały największą aktywność w komunikacji na platformie.

 

Jeżeli chcesz uzyskać więcej informacji na temat naszego badania, zachęcamy do skorzystania z jego wersji premium. Znajdują się tam informacje dot. sentymentu użytkowników do poszczególnych marek, zasięgów postów i kanałów, wartości ekwiwalentu marketingowego oraz jakościową ocenę komunikacji dokonaną przez naszych analityków. Ranking obejmuje jedynie najpopularniejsze profile. Liczba monitorowanych profili może być większa niż w przedstawionym zestawieniu. W sprawie dostępu do części premium prosimy o kontakt na [email protected].