Bakoma Bio, Piątnica i Łaciate najbardziej angażującymi profilami zakładów mleczarskich na Facebooku w 2022 r.

Instytut Badań Internetu i Mediów Społecznościowych

Jak zakłady mleczarskie radziły sobie na Facebooku w okresie od grudnia 2021 r. do listopada 2022 r.? Najwięcej interakcji wygenerowały profile Bakoma Bio, Piątnica i Łaciate. Jak wypadli pozostali gracze?

Ranking roczny zakładów mleczarskich. Bakoma Bio, Piątnica i Łaciate na podium

Ranking popularności profili zakładów mleczarskich na Facebooku w badanym okresie wygrała Bakoma Bio. Profil ten uzyskał łącznie ponad 40 tys. interakcji. Na miejscu 2., z wynikiem nieco ponad 40 tys. interakcji, uplasowała się Piątnica. Podium zamknęło Łaciate, które zdobyło niemal 37,5 tys. interakcji ze strony użytkowników.

ranking roczny mleczarnie facebook 2022W badanym okresie największą aktywnością wykazywała się Mlekovita, która opublikowała w tym czasie 265 postów. Bardzo aktywnymi były również Bieluch (233 wpisy), FigAnd (206 publikacji) oraz Mlekpol (200 postów).

Najczęściej komentowane posty zamieszczono na profilu Rolmlecz (niemal 5 tys. komentarzy). Najwięcej polubień miała Bakoma Bio (ponad 34,5 tys.), zaś największą liczbę udostępnień zdobył profil Mlekpol Grajewo (1750 udostępnień).

ranking roczny mleczarnie facebook 2022 top 3Podsumowując, w okresie od grudnia 2021 r. do listopada 2022 r. najlepiej w social media radziły sobie: Bakoma Bio, Piątnica i Łaciate. To właśnie te profile wypadły w zestawieniu najkorzystniej, najbardziej angażując swoich fanów do wejścia w interakcję.

Jeżeli chcesz uzyskać więcej informacji na temat naszego badania, zachęcamy do skorzystania z jego wersji premium. Znajdują się tam informacje dot. sentymentu użytkowników do poszczególnych marek, zasięgów postów i kanałów, wartości ekwiwalentu marketingowego oraz jakościową ocenę komunikacji dokonaną przez naszych analityków. Ranking obejmuje jedynie najpopularniejsze profile. Liczba monitorowanych profili może być większa niż w przedstawionym zestawieniu. W sprawie dostępu do części premium prosimy o kontakt na [email protected].