Facebook zaliczył wielką wpadkę; ChatGPT zaczyna być problemem

Instytut Badań Internetu i Mediów Społecznościowych

Kontrowersje wokół TikToka narastają. Czy Polska zbanuje platformę?

Negatywny wpływ TikToka na jego użytkowników, kontrowersje wokół słabo lub wcale niefunkcjonującej moderacji na tej platformie i dostosowywanie wyświetlanych treści w zależności od kraju, to tylko niektóre rzeczy, jakie zarzuca się tej chińskiej aplikacji.

Gdy dorzucimy do tej listy szpiegowanie amerykańskich dziennikarzy, czego podobno dopuściła się firma ByteDance, do której należy TikTok, sprawa zaczyna się już o wiele bardziej komplikować. Czy te niepojące informacje sprawią, że Polska zbanuje TikToka? Czytaj więcej…

Facebook celowo rozładowuje baterie smartfonów? Tak twierdzi były pracownik

Na jaw wyciekły niesamowite informacje. Były pracownik Facebooka przyznał, że aplikacja celowo nadmiernie zużywała energię baterii smartfonów. Brzmi to nierealnie? Według George Haywarda to prawda, a praktyka specjalnie stosowana przez firmę nosiła nazwę  „testowania negatywnego”.

Jaki Facebook miał w tym cel i czemu chciał szkodzić swoim użytkownikom? Podobno chodziło o testowanie aplikacji i wychwytywanie jej błędów. Czytaj więcej…

Facebook zaliczył wielką wpadkę. Wiele kont jest zagrożonych

W systemie zarządzania logowaniem na Facebooku oraz Instagramie wykryto poważny błąd, który mógł doprowadzić do przejęcia przez hakerów wielu kont użytkowników.

Dzięki luce, która powstała w zabezpieczeniach, cyberprzestępcy mieli zdecydowanie ułatwioną możliwość wyłączenia uwierzytelniania dwuskładnikowego. Musieli tylko znać numer telefonu swojej ofiary.

Czy luka została już załatana i czy obyło się bez szkód dla użytkowników? Czytaj więcej…

Twitter zawiesił ci konto? Będziesz mógł się odwołać

Elon Musk wprowadza nowe zasady zawieszania kont na Twitterze. Profile będą mogły zostać zawieszone tylko wtedy, gdy poważnie naruszą zasady platformy lub będą naruszały je w sposób ciągły.

Co więcej, użytkownicy Twittera, którym aplikacja zawiesiła konto, będą mieli możliwość odwołania się od tej decyzji. Po złożeniu takiego wniosku zostaną ponownie poddani ocenie i będą mieli szansę na odzyskanie konta.

Kiedy nowe zasady mają wejść w życie? Elon Musk zapowiedział to na 1 lutego 2023 roku. Czytaj więcej…

ChatGPT zaczyna być problemem

ChatGPT, który okazał się niezwykle skutecznym narzędziem AI, zaczął stanowić niemały problem. Nie dość, że pisze szkolne wypracowania za uczniów, to na dodatek zdał polską maturę. Uczniowie w Holandii używają go do odrabiania zadanych prac domowych, a nauczyciele nawet nie są w stanie odróżnić, że została ona napisana przez algorytm sztucznej inteligencji.

ChatGPT zaczyna stanowić niemały problem dla edukacji. Efekty jego działań są bowiem zaskakująco spektakularne i mogą być wykorzystywane w niewłaściwy sposób. Czytaj więcej…