Twitter wprowadza bany profili udających inne osoby oraz opłatę za weryfikację konta
Elon Musk ogłosił, że twitterowe profile, które udają inne osoby, będą trwale banowane. Warunkiem pozostawienia takiego rodzaju konta „przy życiu” ma być wyraźne oznaczanie, że jest parodią.
Właściciel Twittera zapewnia, że do użytkowników nie będą wysyłane w takim przypadku żadne ostrzeżenia. Paradoksalnie, profil śledzący loty prywatnego odrzutowca Muska nadal będzie działać na platformie. Twitter wprowadził również nową opcję, która ma pomóc walczyć ze spamem oraz mową nienawiści.
Aby dany profil otrzymał znacznik informujący o tym, że konto zostało zweryfikowane jako autentyczne w ramach usługi subskrypcyjnej Twitter Blue trzeba będzie zapłacić 8 dolarów. Czytaj więcej…
TikTok narzędziem do inwigilacji? Platforma udostępnia Chinom dane Europejczyków
TikTok zyskuje na popularności. Już coraz większe grono użytkowników korzysta z tego chińskiego medium społecznościowego. Okazało się, że ta aplikacja może nie być jedynie przyjemną i odstresowującą rozrywką, a narzędziem do inwigilacji.
Pokazała to aktualizacja polityki prywatności TikToka, w której czytamy, że dane europejskich użytkowników mogą być przekazywane pracownikom firmy spoza kontynentu, również tym zatrudnionym w Chinach. Czytaj więcej…
Elon Musk chce płacić twórcom treści na Twitterze
Nowy właściciel Twittera wprowadza ogromne zmiany na platformie. Najpierw ogłosił, że za zweryfikowanie konta jako autentyczne będzie pobierał opłatę 8 dolarów. Jest to m.in. sposób na walkę ze spamem oraz mową nienawiści.
Subskrybenci będą za to mieli więcej profitów – ich treści będą najbardziej eksponowane, będą oni mieli również dostęp do publikowania dłuższych wideo, audio i podcastów. Musk chce również dzielić się wpływami z twórcami autorskich treści. Więcej na temat opcji monetyzacji ma być wiadomo za około 2 tygodnie. Czytaj więcej…
Za nami Kongres ESG. Mówiono m.in. o dezinformacji
Na Kongresie ESG spotkali się przedstawiciele biznesu, instytucji naukowych, samorządowych, pozarządowych oraz administracji centralnej.
Eksperci, którzy uczestniczyli w debacie na temat dezinformacji w mediach społecznościowych stwierdzili, że nie da się jej całkowicie wyeliminować. Ich zdaniem trzeba być jej jednak świadomym i zawsze weryfikować źródła informacji. Jest to na dzień dzisiejszy najłatwiejszy sposób na radzenie sobie z dezinformacją w sieci. Czytaj więcej…
Meta Platforms zwolni kilka tysięcy pracowników
Jak podaje „Wall Street Journal” firma Meta Platforms, która posiada 87 214 pracowników, zarządziła redukcję zatrudnienia. Zwolnienia mają zacząć się 9 listopada i objąć swoim zasięgiem więcej osób niż w przypadku Twittera, który kilka dni temu zwolnił połowę ze swoich 7,5 tys. ludzi.
Koncern nie komentuje ustaleń „Wall Street Journal”. Sam zarządzający firmą, Mark Zuckerberg, miał jednak ocenić, że „w firmie jest prawdopodobnie grupa osób, których nie powinno tu być”. Czytaj więcej…