Meble Ares, Salony Agata oraz IKEA najbardziej angażującymi profilami sklepów meblowych na Facebooku w 2022 r.

Instytut Badań Internetu i Mediów Społecznościowych

Jak sklepy meblowe radziły sobie na Facebooku w okresie od grudnia 2021 r. do listopada 2022 r.? Najwięcej interakcji wygenerowały profile Mebli Ares, Salonów Agata oraz IKEA. Jak wypadli pozostali gracze?

Ranking roczny sklepów meblowych. Meble Ares, Salony Agata oraz IKEA na podium

Ranking popularności profili sklepów meblowych na Facebooku w badanym okresie wygrały Meble Ares. Profil ten uzyskał łącznie niemal 143 tys. interakcji. Na miejscu 2., z wynikiem ponad 130 tys. interakcji, uplasowały się Salony Agata. Podium zamknęła IKEA, która zdobyła ponad 82 tys. interakcji ze strony użytkowników.

ranking roczny sklepy meblowe facebook 2022W badanym okresie największą aktywnością wykazywały się Meble Stylowe Gutowo Małe, które opublikowały w tym czasie 905 postów. Bardzo aktywnymi były również westwing.pl (545 wpisów), karinameble.pl (517 publikacji) oraz Meble Górecki (440 postów).

Najczęściej komentowane posty zamieszczono na profilu Mebli Ares (ponad 28,5 tys. komentarzy). Najwięcej polubień miały Salony Agata (ponad 108,5 tys.), zaś największą liczbę udostępnień zdobył profil AMT Meble (niemal 21,5 tys. udostępnień).

ranking roczny sklepy meblowe facebook 2022 top 3

Podsumowując, w okresie od grudnia 2021 r. do listopada 2022 r. najlepiej w social media radziły sobie: Meble Ares, Salony Agata oraz IKEA. To właśnie te profile wypadły w zestawieniu najkorzystniej, najbardziej angażując swoich fanów do wejścia w interakcję.

Jeżeli chcesz uzyskać więcej informacji na temat naszego badania, zachęcamy do skorzystania z jego wersji premium. Znajdują się tam informacje dot. sentymentu użytkowników do poszczególnych marek, zasięgów postów i kanałów, wartości ekwiwalentu marketingowego oraz jakościową ocenę komunikacji dokonaną przez naszych analityków. Ranking obejmuje jedynie najpopularniejsze profile. Liczba monitorowanych profili może być większa niż w przedstawionym zestawieniu. W sprawie dostępu do części premium prosimy o kontakt na [email protected].