Popularność agentów i biur podróży na Facebooku w grudniu 2022 r. Wakacje.pl zdeklasowały konkurencję

Instytut Badań Internetu i Mediów Społecznościowych

Jak profile agentów i biur podróży radziły sobie na Facebooku w grudniu 2022 r.? Pod względem interaktywności w niniejszym zestawieniu przodował profil Wakacje.pl. Na podium znalazły się też fanpage należące do Coral Travel Poland oraz Itaki. Jak wypadli pozostali gracze?

Wakacje.pl, Coral Travel Poland oraz Itaka liderami popularności w grudniu

Na pierwszym miejscu grudniowego rankingu popularności agentów i biur podróży operujących w Polsce znalazła się strona Wakacje.pl (31 tys. interakcji). Dzięki temu wynikowi z powodzeniem udało jej się zostać liderem zestawienia i pozostawić swoich konkurentów daleko za sobą. Drugie miejsce zajął fanpage marki Coral Travel Poland. Profil uzyskał 16 tys. interakcji ze strony użytkowników. Na miejscu trzecim, z wynikiem 11 tys. interakcji, uplasowała się Itaka.

biura grudzien 2022

Grudzień był miesiącem słabszym dla profili: Luksusowe Wakacje Dla Wymagających (2 tys. interakcji), Funclub (2,2 tys. interakcji) oraz Viktoria Travel (2,3 tys. interakcji).

Najbardziej aktywnym okazał się profil Viktoria Travel, który w badanym okresie opublikował aż 260 postów. Nie przełożyło się to jednak na wysoką lokatę w zestawieniu. Fanpage znalazł się dopiero na 11. miejscu rankingu. Bardzo aktywne były również profile: Coral Travel Poland (88 wpisów), Luksusowe Wakacje Dla Wymagających (85 postów), Wakacje.pl (78 publikacji) oraz Itaka (62 posty).

Najwięcej nowych fanów zyskał w grudniu fanpage TUI (+9,3 tys.). Pod tym względem dobrze radziły sobie też Itaka (+1,9 tys. obserwujących), Wakacje.pl (+912 fanów) oraz Coral Travel Poland (+865 użytkowników). W badanym okresie żaden profil z zestawienia nie stracił obserwujących.

 

biura podrozy ranking facebook grudzien 2022

Biura podróży w grudniu 2022 r. Najpopularniejsze posty

Zestawienie najpopularniejszych postów biur podróży w grudniu otworzył profil Wakacje.pl. Pozostałe dwa miejsca na podium również należały do tej marki. Wpis z lokaty nr 1 był pytaniem do fanów i zachęcał do zostawiania pod nim komentarzy. Publikacja zebrała 7,9 tys. interakcji. Miała też najwięcej komentarzy (6,9 tys.), więc zabieg okazał się być udanym.

Na drugim miejscu uplasował się post, który dotyczył Wigilii. Ta publikacja również była pytaniem do internautów, a zebrała łącznie 4,5 tys. interakcji. Trzeci najpopularniejszy wpis, także sformułowany jako pytanie, zdobył 2,9 tys. wszystkich interakcji.

Najwięcej polubień miał wpis Wakacji.pl (2,1 tys.), zaś największą liczbę udostępnień post opublikowany na profilu Coral Travel Poland (147).

Już na pierwszy rzut oka widać, że profil Wakacje.pl zdominował grudniowy ranking top postów agentów i biur podróży na Facebooku. Aż 6 z 10 wpisów należało właśnie do tej marki. Pozostałe posty należały do Coral Travel Poland (2 wpisy), Itaki (1 publikacja) oraz Exim Tours Polska (1 wpis).

biura podrozy ranking facebook grudzien 2022 postyPodsumowując – w grudniu 2022 r. największe zainteresowanie ze strony internautów budził oficjalny profil FB Wakacje.pl, co pozwoliło mu na zajęcie pierwszej lokaty w rankingu. Na drugim miejscu uplasowało się biuro podróży Coral Travel Poland, a podium zamknęła strona Itaki.

Jeżeli chcesz uzyskać więcej informacji na temat naszego badania, zachęcamy do skorzystania z jego wersji premium. Znajdują się tam informacje dot. sentymentu użytkowników do poszczególnych marek, zasięgów postów i kanałów, wartości ekwiwalentu marketingowego oraz jakościową ocenę komunikacji dokonaną przez naszych analityków. Ranking obejmuje jedynie najpopularniejsze profile. Liczba monitorowanych profili może być większa niż w przedstawionym zestawieniu. W sprawie dostępu do części premium prosimy o kontakt na [email protected].