Popularność agentów i biur podróży na Facebooku w kwietniu 2023 r. Wakacje.pl ponownie królem zestawienia

Instytut Badań Internetu i Mediów Społecznościowych

Jak profile agentów i biur podróży radziły sobie na Facebooku w kwietniu 2023 r.? Pod względem interaktywności w niniejszym zestawieniu znów przodował profil Wakacje.pl. Na podium znalazły się też fanpage należące do Coral Travel Poland oraz Itaki. Jak wypadli pozostali gracze?

Wakacje.pl, Coral Travel Poland oraz Itaka liderami popularności w kwietniu

Na pierwszym miejscu kwietniowego rankingu popularności agentów i biur podróży operujących w Polsce znalazła się strona Wakacje.pl (80 tys. interakcji). Dzięki dobremu wynikowi ponownie udało jej się zostać liderem zestawienia i pozostawić swoich konkurentów daleko za sobą. Ta facebookowa strona polepszyła swój wynik z marca aż o 64 tys. interakcji.

Drugie miejsce znów zajął fanpage marki Coral Travel Poland. Profil uzyskał 26 tys. interakcji ze strony użytkowników, poprawiając swój poprzedni wynik o 11  tys. interakcji. Dzięki temu strona pozostała na zajmowanej poprzednio lokacie.

Na miejscu trzecim, z wynikiem 17 tys. interakcji, uplasowała się Itaka. Względem marca profil ten polepszył swoje rezultaty o 4 tys. interakcji, utrzymując swoją pozycję z poprzedniego rankingu.

biura podrozy ranking facebook kwiecien 2023 top3

Kwiecień był miesiącem słabszym dla profili: ESTA Travel (2,5 tys. interakcji), Biuro Podróży Piast-Tourist Legnica (2,5 tys. interakcji) oraz Biuro Podróży OSKAR (2,7 tys. interakcji).

Najbardziej aktywnym okazał się profil Viktoria Travel, który w badanym okresie opublikował 254 posty. Nie przełożyło się to jednak na wysoką lokatę w zestawieniu. Fanpage znalazł się dopiero na 8. miejscu rankingu. Bardzo aktywne były również profile: ESTA Travel (99 postów) oraz Wakacje.pl (88 postów).

Najwięcej nowych fanów zyskał w kwietniu polskojęzyczny fanpage TUI (+12 tys.). Pod tym względem dobrze radziły sobie też Itaka (+3 tys. obserwujących), Coral Travel Poland (+1,5 tys. fanów), Wakacje.pl (+1,4 tys. użytkowników) oraz Rainbow (+1,2 tys. obserwujących). W badanym okresie żaden profil z zestawienia nie stracił obserwujących.

biura podrozy ranking facebook kwiecien 2023

Biura podróży w kwietniu 2023 r. Najpopularniejsze posty

Zestawienie najpopularniejszych postów biur podróży w kwietniu otworzył profil Wakacje.pl. Wpis z lokaty nr 1 był pytaniem do fanów i zachęcał do zostawiania pod nim komentarzy. Publikacja zebrała 32 tys. interakcji. Założenie okazało się być owocnym, ponieważ ta publikacja zebrała również największą liczbę komentarzy (25 tys.). Miała też najwięcej reakcji (6,8 tys.) oraz udostępnień (187).

Na drugim miejscu uplasował się post należący do firmy Coral Travel Poland. Wpis zachęcał do pozostawiania pod nim zdjęć ze swoich najlepszych wakacji bez dodawania informacji, gdzie zostały zrobione. Taki zabieg miał sprowokować użytkowników do komentowania. Publikacja zebrała łącznie 11 tys. interakcji.

Trzeci najpopularniejszy wpis zdobył 6,8 tys. wszystkich interakcji, a należał do profilu Wakacje.pl. Była to publikacja reklamująca oferty firmy.

Już na pierwszy rzut oka widać, że profil Wakacje.pl zdominował kwietniowy ranking top postów agentów i biur podróży na Facebooku. Aż 8 z 10 wpisów należało właśnie do tej marki.

biura podrozy ranking facebook kwiecien 2023 posty

Podsumowując, w kwietniu najlepiej radziły sobie facebookowe profile Wakacje.pl, Coral Travel Poland oraz Itaka. To właśnie te profile wypadły w bieżącym zestawieniu najkorzystniej, najbardziej angażując swoich fanów do wejścia w interakcję.

Jeżeli chcesz uzyskać więcej informacji na temat naszego badania, zachęcamy do skorzystania z jego wersji premium. Znajdują się tam informacje dot. sentymentu użytkowników do poszczególnych marek, zasięgów postów i kanałów, wartości ekwiwalentu marketingowego oraz jakościową ocenę komunikacji dokonaną przez naszych analityków. Ranking obejmuje jedynie najpopularniejsze profile. Liczba monitorowanych profili może być większa niż w przedstawionym zestawieniu. W sprawie dostępu do części premium prosimy o kontakt na [email protected].