Popularność agentów i biur podróży na Facebooku w lipcu 2022 r. Wakacje.pl na pierwszym miejscu rankingu

Instytut Badań Internetu i Mediów Społecznościowych

Jak profile agentów i biur podróży radziły sobie na Facebooku w lipcu 2022 r.? Pod względem interaktywności w niniejszym zestawieniu przodował profil Wakacje.pl. Na podium znalazł się też fanpage należący do Itaki oraz Rainbow. Jak wypadli pozostali gracze?

Wakacje.pl, Itaka oraz Rainbow liderami popularności w lipcu

Na pierwszym miejscu lipcowego rankingu popularności agentów i biur podróży operujących w Polsce znalazła się strona Wakacje.pl (21 tys. interakcji). Drugie miejsce zajęła Itaka, która, w porównaniu z zestawieniem czerwcowym, spadła w rankingu o jedno oczko. Fanpage ten uzyskał 18 tys. interakcji ze strony użytkowników (o 2 tys. mniej niż w ubiegłym miesiącu). Na miejscu trzecim uplasowała się marka Rainbow (9 tys. interakcji). Ten fanpage, biorąc pod uwagę miniony miesiąc, wskoczył na podium z miejsca 4., poprawiając swój wynik o 2,3 tys. interakcji.

Lipiec był miesiącem nieco słabszym dla profilu TUI (warto pamiętać, że to profil międzynarodowy z polską wersją językową), który z miejsca 2. spadł na miejsce 4. rankingu. Biuro Podróży OSKAR zaliczyło spadek o 1 oczko (z miejsca 5. na 6.), z miejsca 6. na 13. spadła strona ESTA Travel, zaś z lokaty 7. na 14. przesunął się profil Grecos Holiday.

ranking biur podrozy lipiec 2022Najbardziej aktywnym okazał się profil Viktoria Travel, który w badanym okresie opublikował aż 238 postów. Nie przełożyło się to jednak na wysoką lokatę w zestawieniu – fanpage znalazł się dopiero na 8. miejscu. Bardzo aktywny był również profil Luksusowe Wakacje Dla Wymagających (89 wpisów), HolidayCafe Biuro Podróży (85 publikacji) oraz Exim Tours Polska (75 wpisów).

Najwięcej nowych fanów zyskał w lipcu fanpage TUI (+16 tys.). To o 2 tys. więcej nowych obserwatorów w porównaniu z wynikiem z czerwca. Pod tym względem dobrze radziła sobie też Itaka (+4,2 tys.), Wakacje.pl (+2,7 tys.) oraz Rainbow (+2,2 tys.).

Biura podróży w lipcu 2022 r. Najpopularniejsze posty

Zestawienie najpopularniejszych postów biur podróży w lipcu otworzył profil Wakacje.pl. Wpis tej marki, który był pytaniem i miał angażować fanów do reagowania, zdobył najwięcej interakcji (2,6 tys.). Publikacja ta miała również najwięcej komentarzy (1,9 tys.). Na drugim miejscu uplasował się post tego samego biura, który również miał formę pytania. Wpis zyskał 2,2 tys. reakcji ze strony internautów. Trzeci najpopularniejszy wpis należał do Itaki. Była to informacja dotycząca przywrócenia siatki wylotów na sezon Lato 22. Publikacja ta zdobyła 2,1 tys. interakcji. Miała też najwięcej polubień (1,3 tys.) – ex aequo z wpisem z miejsca 5., opublikowanym przez Wakacje.pl.

Już na pierwszy rzut oka widać, że profil Wakacje.pl zdominował lipcowy ranking top postów agentów i biur podróży na Facebooku. Aż 8 z 13 wpisów należało właśnie do tej marki. Pozostałe opublikowała Itaka (2 posty), Funclub (1 wpis), Rainbow (1 post) oraz HolidayCafe Biuro Podróży (1 wpis).ranking biur podrozy lipiec 2022 postyPodsumowując – w lipcu 2022 r. największe zainteresowanie ze strony internautów budził oficjalny profil FB Wakacje.pl, co ostatecznie pozwoliło mu na zajęcie pierwszego miejsca w rankingu. Na drugim miejscu uplasowała się Itaka, zyskując wysokie rezultaty, które były jednak niższe niż w minionym miesiącu. Podium zamknęła strona Rainbow, która względem lipca podskoczyła o 1 oczko w górę.

Jeżeli chcesz uzyskać więcej informacji na temat naszego badania, zachęcamy do skorzystania z jego wersji premium. Znajdują się tam informacje dot. sentymentu użytkowników do poszczególnych marek, zasięgów postów i kanałów, wartości ekwiwalentu marketingowego oraz jakościową ocenę komunikacji dokonaną przez naszych analityków. Ranking obejmuje jedynie najpopularniejsze profile. Liczba monitorowanych profili może być większa niż w przedstawionym zestawieniu. W sprawie dostępu do części premium prosimy o kontakt na [email protected].