Popularność agentów i biur podróży na Facebooku w lutym 2023 r. Wakacje.pl znów królem zestawienia

Instytut Badań Internetu i Mediów Społecznościowych

Jak profile agentów i biur podróży radziły sobie na Facebooku w lutym 2023 r.? Pod względem interaktywności w niniejszym zestawieniu znów przodował profil Wakacje.pl. Na podium znalazły się też fanpage należące do Itaki oraz Rainbow. Jak wypadli pozostali gracze?

Wakacje.pl, Itaka oraz Rainbow liderami popularności w lutym

Na pierwszym miejscu lutowego rankingu popularności agentów i biur podróży operujących w Polsce znalazła się strona Wakacje.pl (32 tys. interakcji). Dzięki dobremu wynikowi ponownie udało jej się zostać liderem zestawienia i pozostawić swoich konkurentów daleko za sobą. Ta facebookowa strona poprawiła swój wynik ze stycznia o 1 tys. interakcji.

Drugie miejsce po raz kolejny zajął fanpage marki Itaka. Profil uzyskał 19 tys. interakcji ze strony użytkowników, poprawiając swój poprzedni wynik o 2 tys. interakcji. Dzięki temu strona zachowała lokatę, którą zajmowała w minionym miesiącu.

Na miejscu trzecim, z wynikiem 6,3 tys. interakcji, uplasował się Rainbow. Względem stycznia profil ten pogorszył swoje rezultaty o 1,7 tys. interakcji, ale mimo wszystko udało mu się awansować na podium z miejsca szóstego.

biura podrozy facebook ranking luty 2023 top3

Luty był miesiącem słabszym dla profili: Ewe TUR (2,3 tys. interakcji), Viktoria Travel (2,5 tys. interakcji) oraz Funclub (2,5 tys. interakcji).

Najbardziej aktywnym okazał się profil Viktoria Travel, który w badanym okresie opublikował aż 211 postów. Nie przełożyło się to jednak na wysoką lokatę w zestawieniu. Fanpage znalazł się dopiero na 12. miejscu rankingu. Bardzo aktywne były również profile: ESTA Travel (107 postów) oraz Luksusowe Wakacje Dla Wymagających (74 posty).

Najwięcej nowych fanów zyskał w lutym fanpage TUI (+5,7 tys.). Pod tym względem dobrze radziły sobie też Itaka (+3,9 tys. obserwujących), Coral Travel Poland (+1,8 tys. użytkowników) oraz Wakacje.pl (+1,3 tys. fanów). W badanym okresie żaden profil z zestawienia nie stracił obserwujących.

biura podrozy facebook ranking luty 2023

Biura podróży w lutym 2023 r. Najpopularniejsze posty

Zestawienie najpopularniejszych postów biur podróży w lutym otworzył profil Wakacje.pl. Wpis z lokaty nr 1 był pytaniem do fanów i zachęcał do zostawiania pod nim komentarzy. Publikacja zebrała 6,4 tys. interakcji.

Na drugim miejscu uplasował się post należący do firmy Itaka. Wpis zachęcał do pozostawiania pod nim zdjęć z ostatnich wakacji bez pisania o tym, gdzie zostały zrobione. Taki zabieg miał sprowokować użytkowników do komentowania oraz odpowiadania na komentarze innych internautów. Publikacja zebrała łącznie 4,5 tys. interakcji. Miała również największą liczbę komentarzy (4,3 tys.), więc założenie okazało się być słuszne.

Trzeci najpopularniejszy wpis zdobył 4,3 tys. wszystkich interakcji, a należał do firmy Wakacje.pl. Była to publikacja-pytanie, której celem było zebranie jak największej liczby komentarzy. Ten wpis zdobył największą liczbę reakcji ze strony fanów (4 tys.).

Już na pierwszy rzut oka widać, że profil Wakacje.pl zdominował lutowy ranking top postów agentów i biur podróży na Facebooku. Aż 8 z 10 wpisów należało właśnie do tej marki.

biura podrozy facebook ranking luty 2023 posty

Podsumowując, w lutym najlepiej radziły sobie facebookowe profile Wakacje.pl, Itaka oraz Rainbow. To właśnie te profile wypadły w bieżącym zestawieniu najkorzystniej, najbardziej angażując swoich fanów do wejścia w interakcję.

Jeżeli chcesz uzyskać więcej informacji na temat naszego badania, zachęcamy do skorzystania z jego wersji premium. Znajdują się tam informacje dot. sentymentu użytkowników do poszczególnych marek, zasięgów postów i kanałów, wartości ekwiwalentu marketingowego oraz jakościową ocenę komunikacji dokonaną przez naszych analityków. Ranking obejmuje jedynie najpopularniejsze profile. Liczba monitorowanych profili może być większa niż w przedstawionym zestawieniu. W sprawie dostępu do części premium prosimy o kontakt na [email protected].