Popularność agentów i biur podróży na Facebooku w październiku 2022 r. Wakacje.pl znów przodują

Instytut Badań Internetu i Mediów Społecznościowych

Jak profile agentów i biur podróży radziły sobie na Facebooku w październiku 2022 r.? Pod względem interaktywności w niniejszym zestawieniu znów przodował profil Wakacje.pl. Na podium znalazły się też fanpage należące do Rainbow oraz Itaki. Jak wypadli pozostali gracze?

Wakacje.pl, Rainbow oraz Itaka liderami popularności w październiku

Na pierwszym miejscu październikowego rankingu popularności agentów i biur podróży operujących w Polsce ponownie znalazła się strona Wakacje.pl (28 tys. interakcji). Tym razem ta marka miała o 7 tys. interakcji więcej niż w minionym miesiącu. Dzięki temu z powodzeniem udało jej się pozostać liderem zestawienia i pozostawić swoich konkurentów daleko za sobą.

Drugie miejsce zajął fanpage marki Rainbow. W porównaniu z zestawieniem wrześniowym, awansował on w rankingu o 2 oczka (skok z miejsca 4.). Profil uzyskał 15 tys. interakcji ze strony użytkowników (o 6,5 tys. więcej niż w ubiegłym miesiącu). Na miejscu trzecim, z wynikiem 9,8 tys. interakcji, uplasowała się Itaka. Marka ta zachowała swoją pozycję z września.

Październik był miesiącem nieco słabszym dla profili: Rego Bis (spadek z miejsca 3. na 4.), Coral Travel Poland (spadek z pozycji 2. na 5.), Travelplanet.pl (spadek o 1 oczko), TUI (spadek z miejsca 6. na 8.), Biuro Podróży OSKAR (spadek o 1 oczko). Luksusowe Wakacje Dla Wymagających zachowały swoje miejsce z poprzedniego zestawienia (lokata nr 7).

biura podrozy ranking facebook pazdziernik 2022Najbardziej aktywnym znów okazał się profil Viktoria Travel, który w badanym okresie opublikował aż 214 postów. Nie przełożyło się to jednak na wysoką lokatę w zestawieniu. Fanpage znalazł się dopiero na 10. miejscu (zachował swoją lokatę z poprzedniego miesiąca). Bardzo aktywne były również profile: Coral Travel Poland (100 wpisów), Luksusowe Wakacje Dla Wymagających (83 posty), Wakacje.pl (74 publikacje) oraz Travelplanet.pl (60 postów).

Najwięcej nowych fanów zyskał w październiku fanpage TUI (+3,3 tys.). Pod tym względem dobrze radziły sobie też Itaka (+2,4 tys. obserwujących), Rego Bis (+1,9 tys. fanów), Coral Travel Poland (+1,4 tys. nowych obserwatorów) oraz Rainbow (+1 tys. fanów). W badanym okresie żaden profil z zestawienia nie stracił obserwujących.

Biura podróży w październiku 2022 r. Najpopularniejsze posty

Zestawienie najpopularniejszych postów biur podróży w październiku otworzył profil Wakacje.pl. Wpis tej marki, który odnosił się do minionych wakacji i zachęcał do zostawiania pod nim zdjęć, zdobył najwięcej interakcji (6,5 tys.). Publikacja ta miała również najwięcej komentarzy (5,1 tys.).

Na drugim miejscu uplasował się post biura podróży Rainbow. Publikacja uzyskała 5,3 tys. reakcji ze strony internautów. Miała również najwięcej polubień (3 tys.). Trzeci najpopularniejszy wpis został umieszczony na profilu Wakacje.pl. Było to pytanie do fanów. Publikacja ta zdobyła 4,4 tys. interakcji. Miała również bardzo dużo komentarzy (3,2 tys.). Największą liczbę udostępnień miał wpis biura Wakacje.pl (270 share’ów).

Już na pierwszy rzut oka widać, że profil Wakacje.pl zdominował październikowy ranking top postów agentów i biur podróży na Facebooku. Aż 5 z 10 wpisów należało właśnie do tej marki. Pozostałe posty należały do Rainbow (2 wpisy), Travelplanet.pl (2 publikacje) oraz Rego Bis (1 wpis).

biura podrozy ranking facebook pazdziernik 2022 postyPodsumowując – w październiku 2022 r. największe zainteresowanie ze strony internautów budził oficjalny profil FB Wakacje.pl, co ponownie pozwoliło mu na zajęcie pierwszego miejsca w rankingu. Na drugim miejscu uplasowało się biuro podróży Rainbow. Marka zyskała bardzo dobre rezultaty, które były wyższe niż w minionym miesiącu. Podium zamknęła strona Itaki.

Jeżeli chcesz uzyskać więcej informacji na temat naszego badania, zachęcamy do skorzystania z jego wersji premium. Znajdują się tam informacje dot. sentymentu użytkowników do poszczególnych marek, zasięgów postów i kanałów, wartości ekwiwalentu marketingowego oraz jakościową ocenę komunikacji dokonaną przez naszych analityków. Ranking obejmuje jedynie najpopularniejsze profile. Liczba monitorowanych profili może być większa niż w przedstawionym zestawieniu. W sprawie dostępu do części premium prosimy o kontakt na [email protected].