Popularność agentów i biur podróży na Facebooku w sierpniu 2022 r. Wakacje.pl królem rankingu

Instytut Badań Internetu i Mediów Społecznościowych

Jak profile agentów i biur podróży radziły sobie na Facebooku w sierpniu 2022 r.? Pod względem interaktywności w niniejszym zestawieniu znów przodował profil Wakacje.pl. Na podium znalazły się też fanpage należące do Rainbow, Itaki oraz Rego Bis. Jak wypadli pozostali gracze?

Wakacje.pl, Rainbow, Itaka oraz Rego Bis liderami popularności w sierpniu

Na pierwszym miejscu sierpniowego rankingu popularności agentów i biur podróży operujących w Polsce ponownie znalazła się strona Wakacje.pl (18 tys. interakcji). Tym razem ta marka miała o 3 tys. interakcji mniej niż w minionym miesiącu, jednak z powodzeniem udało jej się pozostać liderem zestawienia i pozostawić swoich konkurentów daleko za sobą.

Drugie miejsce zajął fanpage marki Rainbow, który, w porównaniu z zestawieniem lipcowym, awansował w rankingu o jedno oczko. Profil uzyskał 14 tys. interakcji ze strony użytkowników (o 5 tys. więcej niż w ubiegłym miesiącu). Na miejscu trzecim, ex aequo, uplasowały się marki Itaka oraz Rego Bis – obie z wynikiem po 13 tys. interakcji. Itaka zaliczyła spadek o 1 oczko, zaś Rego Bis wskoczył na podium z lokaty nr 5.

Sierpień był miesiącem nieco słabszym dla profili: TUI (spadek z miejsca 4. na 6.), OSKAR (spadek z miejsca 6. na 8.), Luksusowe Wakacje Dla Wymagających (spadek o 2 oczka) czy Viktoria Travel (spadek z lokaty nr 8 na 10). Awans zyskała za to strona Coral Travel Poland – z miejsca 9. wspięła się bowiem na lokatę 5.

biura podrozy ranking facebook sierpien 2022

Najbardziej aktywnym znów okazał się profil Viktoria Travel, który w badanym okresie opublikował aż 220 postów. Nie przełożyło się to jednak na wysoką lokatę w zestawieniu – fanpage znalazł się dopiero na 10. miejscu (spadek z miejsca 8.). Bardzo aktywne były również profile: Coral Travel Poland (98 wpisów), Luksusowe Wakacje Dla Wymagających (91 publikacji), Itaka (64 posty) oraz Travelplanet.pl (64 wpisy).

Najwięcej nowych fanów zyskał w sierpniu fanpage TUI (+13 tys.). Pod tym względem dobrze radziły sobie też Rego Bis (+4,2 tys. fanów) oraz Itaka (+4 tys. obserwujących).

Biura podróży w sierpniu 2022 r. Najpopularniejsze posty

Zestawienie najpopularniejszych postów biur podróży w sierpniu otworzył profil Wakacje.pl. Wpis tej marki, który był pytaniem i miał angażować fanów do reagowania, zdobył najwięcej interakcji (3,8 tys.). Publikacja ta miała również najwięcej komentarzy (3,4 tys.). Na drugim miejscu uplasował się post biura Rainbow, który był zachętą do pozostawiania w komentarzach swoich ulubionych zdjęć z wakacji. Wpis zyskał 3,5 tys. reakcji ze strony internautów i miał również najwięcej polubień (2,4 tys.). Trzeci najpopularniejszy wpis został umieszczony na profilu Wakacje.pl. Było to pytanie o ulubioną grecką potrawę. Publikacja ta zdobyła 1,7 tys. interakcji.

Już na pierwszy rzut oka widać, że profil Wakacje.pl zdominował sierpniowy ranking top postów agentów i biur podróży na Facebooku. Aż 6 z 13 wpisów należało właśnie do tej marki. Dużą liczbę publikacji, bo aż 4, miała w tym zestawieniu marka Rego Bis. Pozostałe posty należały do Rainbow (2 wpisy) oraz Itaki (1 wpis).

biura podrozy ranking facebook sierpien 2022 postyPodsumowując – w sierpniu 2022 r. największe zainteresowanie ze strony internautów budził oficjalny profil FB Wakacje.pl, co ponownie pozwoliło mu na zajęcie pierwszego miejsca w rankingu. Na drugim miejscu uplasowało się biuro podróży Rainbow, zyskując bardzo dobre rezultaty, które były wyższe niż w minionym miesiącu. Podium zamknęły strony Itaka oraz Rego Bis.

Jeżeli chcesz uzyskać więcej informacji na temat naszego badania, zachęcamy do skorzystania z jego wersji premium. Znajdują się tam informacje dot. sentymentu użytkowników do poszczególnych marek, zasięgów postów i kanałów, wartości ekwiwalentu marketingowego oraz jakościową ocenę komunikacji dokonaną przez naszych analityków. Ranking obejmuje jedynie najpopularniejsze profile. Liczba monitorowanych profili może być większa niż w przedstawionym zestawieniu. W sprawie dostępu do części premium prosimy o kontakt na [email protected].