Popularność agentów i biur podróży na Facebooku we wrześniu 2022 r. Wakacje.pl ponownie liderem

Instytut Badań Internetu i Mediów Społecznościowych

Jak profile agentów i biur podróży radziły sobie na Facebooku we wrześniu 2022 r.? Pod względem interaktywności w niniejszym zestawieniu znów przodował profil Wakacje.pl. Na podium znalazły się też fanpage należące do Coral Travel Poland, Itaki oraz Rego Bis. Jak wypadli pozostali gracze?

Wakacje.pl, Coral Travel Poland, Itaka oraz Rego Bis liderami popularności we wrześniu

Na pierwszym miejscu wrześniowego rankingu popularności agentów i biur podróży operujących w Polsce ponownie znalazła się strona Wakacje.pl (21 tys. interakcji). Tym razem ta marka miała o 3 tys. interakcji więcej niż w minionym miesiącu. Dzięki temu z powodzeniem udało jej się pozostać liderem zestawienia i pozostawić swoich konkurentów daleko za sobą.

Drugie miejsce zajął fanpage marki Coral Travel Poland. W porównaniu z zestawieniem sierpniowym, awansował on w rankingu o 3 oczka (skok z miejsca 5.). Profil uzyskał 14 tys. interakcji ze strony użytkowników (o 3 tys. więcej niż w ubiegłym miesiącu). Na miejscu trzecim, ex aequo, uplasowały się marki Itaka oraz Rego Bis – obie z wynikiem po 12 tys. interakcji. Obie firmy zachowały swoje pozycje z sierpnia.

Wrzesień był miesiącem nieco słabszym dla profili: Rainbow (spadek z miejsca 2. na 4.), TUI (spadek o 1 oczko), Biuro Podróży OSKAR (spadek z miejsca 7. na 8.), Ewe TUR (spadek z lokaty 10. na 12.). Awans zyskały za to strony: wspomniana wcześniej Coral Travel Poland (skok z miejsca 5. na 2.), Travelplanet.pl (skok o 1 oczko), Luksusowe Wakacje Dla Wymagających (skok z miejsca 8. na 7.) czy ESTA Travel (skok z miejsca 14. na 9.).

biura podrozy ranking facebook wrzesien 2022Najbardziej aktywnym znów okazał się profil Viktoria Travel, który w badanym okresie opublikował aż 211 postów. Nie przełożyło się to jednak na wysoką lokatę w zestawieniu. Fanpage znalazł się dopiero na 10. miejscu (zachował swoją lokatę z poprzedniego miesiąca). Bardzo aktywne były również profile: Coral Travel Poland (98 wpisów), ESTA Travel (94 publikacje), Luksusowe Wakacje Dla Wymagających (89 postów) oraz Exim Tours Polska (81 wpisów).

Najwięcej nowych fanów zyskał we wrześniu fanpage TUI (+10 tys.). Pod tym względem dobrze radziły sobie też Itaka (+3,3 tys. obserwujących), Rego Bis (+1,8 tys. fanów), Coral Travel Poland (+1,5 tys. nowych obserwatorów) oraz Rainbow (+1,5 tys. fanów). Jedynym profilem z zestawienia, który stracił obserwujących, było Biuro Podróży Ivanti (-245 fanów).

Biura podróży we wrześniu 2022 r. Najpopularniejsze posty

Zestawienie najpopularniejszych postów biur podróży we wrześniu otworzył profil Wakacje.pl. Wpis tej marki, który był pytaniem i miał angażować fanów do reagowania, zdobył najwięcej interakcji (5,2 tys.). Publikacja ta miała również najwięcej komentarzy (4,5 tys.). Na drugim miejscu uplasował się post tego samego biura. Publikacja również była pytaniem i zyskała 3,5 tys. reakcji ze strony internautów. Miała również najwięcej polubień (2,2 tys.). Trzeci najpopularniejszy wpis został umieszczony na profilu Travelplanet.pl. Było to pytanie do fanów. Publikacja ta zdobyła 3,2 tys. interakcji. Miała również bardzo dużo komentarzy (2,9 tys.). Największą liczbę udostępnień miał wpis biura Coral Travel Poland (158 share’ów).

Już na pierwszy rzut oka widać, że profil Wakacje.pl zdominował wrześniowy ranking top postów agentów i biur podróży na Facebooku. Aż 5 z 10 wpisów należało właśnie do tej marki. Dużą liczbę publikacji, bo aż 3/10, miała w tym zestawieniu marka Coral Travel Poland. Pozostałe posty należały do Travelplanet.pl (1 wpis) oraz Rego Bis (1 wpis).

biura podrozy ranking facebook wrzesien 2022 postyPodsumowując – we wrześniu 2022 r. największe zainteresowanie ze strony internautów budził oficjalny profil FB Wakacje.pl, co ponownie pozwoliło mu na zajęcie pierwszego miejsca w rankingu. Na drugim miejscu uplasowało się biuro podróży Coral Travel Poland. Marka zyskała bardzo dobre rezultaty, które były wyższe niż w minionym miesiącu. Podium zamknęły strony Itaka oraz Rego Bis.

Jeżeli chcesz uzyskać więcej informacji na temat naszego badania, zachęcamy do skorzystania z jego wersji premium. Znajdują się tam informacje dot. sentymentu użytkowników do poszczególnych marek, zasięgów postów i kanałów, wartości ekwiwalentu marketingowego oraz jakościową ocenę komunikacji dokonaną przez naszych analityków. Ranking obejmuje jedynie najpopularniejsze profile. Liczba monitorowanych profili może być większa niż w przedstawionym zestawieniu. W sprawie dostępu do części premium prosimy o kontakt na [email protected].