Popularność banków na Facebooku w lutym 2023 r. ING Polska ponownie na czele rankingu

Instytut Badań Internetu i Mediów Społecznościowych

Jak banki świadczące usługi w Polsce radziły sobie na Facebooku w lutym 2023 r.? W pierwszej trójce znalazły się ING Polska, BOŚ Bank oraz PKO Bank Polski. Jak wypadły pozostałe?

Ranking banków. ING Polska, BOŚ Bank i PKO Bank Polski na podium

W lutym królem interakcji ponownie został bank ING Polska, który osiągnął ich w sumie 39 tys. Porównując z rankingiem styczniowym, w lutym profil ten znacznie poprawił swój wynik (o 16 tys. interakcji). Z tak dobrymi rezultatami po raz kolejny zdeklasował swoich konkurentów.

Miejsce 2. w zestawieniu zajął profil BOŚ Banku z wynikiem 15 tys. interakcji. Względem minionego miesiąca pogorszył on swój wynik o 3 tys. interakcji. Pozwoliło mu to jednak na utrzymanie się na zajmowanym wtedy miejscu drugim.

Lokatę trzecią przejął PKO Bank Polski, który zdobył 11 tys. interakcji ze strony użytkowników. Dla tego profilu był to skok o cztery oczka wyżej z zajmowanego w styczniu miejsca siódmego.

banki facebook ranking luty 2023 top 3

W badanym okresie największą aktywnością własną wykazał się bank ING Polska. Przez miesiąc na tym profilu opublikowano 44 posty. Aktywne były również: mBank Polska (36 wpisów), Credit Agricole Bank Polska (29 publikacji), BOŚ Bank (26 postów) oraz Nicolaus Bank (22 wpisy). Najgorzej pod tym względem wypadły fanpage VeloBank oraz Santander Bank Polska (oba po 10 wpisów).

Biorąc pod uwagę rozwój poszczególnych profili, zdecydowane prowadzenie objął PKO Bank Polski (+ 987 nowych fanów). Dobrze radziły sobie również: Santander Bank Polska (+346 obserwujących), Bank Pekao S.A. (+270 obserwatorów), ING Polska (+256 fanów) oraz mBank Polska (+249 obserwatorów). Żaden profil, który znalazł się w lutowym zestawieniu, nie stracił obserwujących.

W badanym okresie najwięcej reakcji zdobył profil ING Polska (23 tys.), najwięcej komentarzy pod postami zebrał również bank ING Polska (3,8 tys.), a największą ilością udostępnień mógł pochwalić się PKO Bank Polski (8 tys.).

banki facebook ranking luty 2023

Banki na Facebooku w lutym 2023 r. Najpopularniejsze posty

W lutym 2023 r. największą popularnością cieszył się post opublikowany na profilu banku ING Polska (8,7 tys. interakcji). Wpis ten był informacją o tym, że Grupa ING przekazała 3 mln euro na pomoc humanitarną ofiarom trzęsienia ziemi. Ta publikacja zdobyła również najwięcej reakcji (5,6 tys.).

Drugim w zestawieniu top postów na profilach banków na Facebooku był ten należący do mBank Polska. Zdobył on 8 tys. interakcji.

Na trzecim miejscu uplasował się wpis opublikowany przez bank ING Polska (6,2 tys. interakcji). Była to publikacja traktująca o zbiórce zorganizowanej wspólnie z Fundacją ING Dzieciom i ING Hubs Poland, w której zebrano już 500 tys. złotych.

Wpisem, który w badanym okresie zyskał najwięcej komentarzy, był ten należący do Santander Consumer Bank Polska (561 komentarzy). Post, który miał najwięcej udostępnień, został opublikowany przez PKO Bank Polski (4,8 tys. share’ów).

banki facebook ranking luty 2023 posty

Banki spółdzielcze na Facebooku w lutym 2023 r.

W badanym  okresie, jeśli chodzi o banki spółdzielcze, po raz kolejny najlepiej poradził sobie Bank Spółdzielczy w Szczytnie. Zebrał on łącznie 1,6 tys. interakcji ze strony użytkowników, tym samym zajmując 1. miejsce w zestawieniu. Strona ta uzyskała również najwięcej reakcji (848) oraz udostępnień (398).

Miejsce 2. w rankingu zajął profil Pałuckiego Banku Spółdzielczego w Wągrowcu (1,1 tys. interakcji). Ten facebookowy profil zebrał też w badanym okresie największą liczbę komentarzy (147). Podium zamknął Bank Spółdzielczy w Limanowej, któremu udało się zgromadzić 1,1 tys. interakcji. Ten profil pozostał na lokacie, którą zajmował w minionym miesiącu.

W lutym największą aktywnością własną wykazał się Bank Spółdzielczy w Limanowej, który w tym czasie opublikował na swoim profilu 36 postów. Aktywne były również: Bank Spółdzielczy w Wołczynie oraz Bank Spółdzielczy w Jordanowie (oba profile po 28 publikacji).

Najgorzej w całym zestawieniu wypadły fanpage Banku Spółdzielczego w Jordanowie (440 interakcji) oraz Banku Spółdzielczego w Wołczynie (443 interakcje).

banki spoldzielcze ranking facebook luty 2023

Podsumowując, w badanym okresie na Facebooku najlepiej radziły sobie: ING Polska, BOŚ Bank i PKO Bank Polski. To właśnie te profile wypadły w bieżącym zestawieniu najkorzystniej, najbardziej angażując swoich fanów do wejścia w interakcję.

Jeżeli chcesz uzyskać więcej informacji na temat naszego badania, zachęcamy do skorzystania z jego wersji premium. Znajdują się tam informacje dot. sentymentu użytkowników do poszczególnych marek, zasięgów postów i kanałów, wartości ekwiwalentu marketingowego oraz jakościową ocenę komunikacji dokonaną przez naszych analityków. Ranking obejmuje jedynie najpopularniejsze profile. Liczba monitorowanych profili może być większa niż w przedstawionym zestawieniu. W sprawie dostępu do części premium prosimy o kontakt na [email protected].