Popularność firm deweloperskich na Facebooku w kwietniu 2023 r. AWZ Deweloper z najlepszym wynikiem

Instytut Badań Internetu i Mediów Społecznościowych

Jak na Facebooku w kwietniu 2023 r. radziły sobie firmy deweloperskie? W badanym okresie ranking pod względem popularności i uzyskanych interakcji wygrała marka AWZ Deweloper. Na miejscu drugim uplasowała się firma EURO STYL, zaś podium zamknął profil marki Invest Komfort. Jak sytuacja przedstawiała się w przypadku pozostałych firm?

Ranking firm deweloperskich na Facebooku. AWZ Deweloper, EURO STYL oraz Invest Komfort w pierwszej trójce

W czołówce rankingu popularności firm deweloperskich znalazły się profile AWZ Deweloper, EURO STYL oraz Invest Komfort. Miejsce pierwsze zajęła marka AWZ Deweloper, osiągając 1,3 tys. interakcji ze strony użytkowników. Względem rankingu z minionego miesiąca marka ta awansowała o oczko w górę.

Na miejscu drugim uplasował się profil marki EURO STYL, który uzyskał 1,1 tys. interakcji. Porównując ranking z marca, dla tej marki był to awans z miejsca numer pięć. Profil polepszył swój poprzedni wynik o ponad 200 interakcji.

Lokatę numer trzy zajął profil firmy Invest Komfort (729 interakcji). Względem zestawienia z poprzedniego miesiąca ta marka zaliczyła spadek o 2 oczka, ale nadal pozostała na podium. Pogorszyła jednak nieco swój wynik – miała 870 interakcji mniej niż poprzednim razem.

deweloperzy facebook ranking kwiecien 2023 top3

W kwietniu najaktywniejszymi profilami były: APARTADO Development (43 posty), EURO STYL (26 wpisów), LINEA Deweloper (19 publikacji) oraz Konimpex-Invest i Victoria Dom S.A. (oba profile po 18 postów). Pozostałe facebookowe strony wykazywały już mniejszą aktywność własną.

W badanym okresie najwięcej reakcji uzyskał profil marki AWZ Deweloper (1,1 tys.), największą liczbę komentarzy miała ta sama firma (116), a najwięcej udostępnień zebrała marka NECON – Deweloper (417).

W badanym okresie najprężniej rozwijał się profil firmy NECON – Deweloper (+347 fanów). Najgorzej pod tym względem wypadła facebookowa strona marki APARTADO Development, która zyskała jedynie dwóch obserwatorów.

deweloperzy ranking facebook kwiecien 2023

Firmy deweloperskie na Facebooku w kwietniu 2023 r. Najpopularniejsze posty

Najpopularniejszymi wpisami na Facebooku w przypadku firm deweloperskich były te autorstwa firm ACCIONA Nieruchomości, LINEA Deweloper oraz Victoria Dom S.A. Pierwsza trójka top postów należała właśnie do tych marek.

Post z miejsca pierwszego, należący do marki ACCIONA Nieruchomości, uzyskał 474 interakcji. Był on informacją o tym, że firma rozszerza swoją działalność, wchodząc na trójmiejski rynek. Ten post miał również najwięcej reakcji (451).

Publikacja z miejsca drugiego, której autorem był LINEA Deweloper, traktowała o Wielkanocy i była życzeniami dla internautów. Wpis zebrał 424 interakcje.

Na miejscu 3. zestawienia top postów firm deweloperskich na Facebooku znalazł się ten opublikowany przez firmę Victoria Dom S.A. Dotyczył on poradnika, w którym firma umieszcza odpowiedzi na pytania dotyczące tego, jakich formalności trzeba dopełnić przy odbiorze mieszkania deweloperskiego. Publikacja ta miała 409 interakcji ze strony użytkowników.

Największą liczbę komentarzy zgromadził wpis AWZ Deweloper (34 komentarze), zaś najwięcej udostępnień miał post firmy NECON – Deweloper (139). Kwietniowy ranking najpopularniejszych wpisów został zdominowany przez markę AWZ Deweloper (4 z 10 postów).

deweloperzy ranking facebook kwiecien 2023 posty

Podsumowując, w kwietniowym zestawieniu w pierwszej trójce znalazły się AWZ Deweloper, EURO STYL oraz Invest Komfort. To właśnie te profile wypadły w bieżącym zestawieniu najkorzystniej, najbardziej angażując swoich fanów do wejścia w interakcję.

Jeżeli chcesz uzyskać więcej informacji na temat naszego badania, zachęcamy do skorzystania z jego wersji premium. Znajdują się tam informacje dot. sentymentu użytkowników do poszczególnych marek, zasięgów postów i kanałów, wartości ekwiwalentu marketingowego oraz jakościową ocenę komunikacji dokonaną przez naszych analityków. Ranking obejmuje jedynie najpopularniejsze profile. Liczba monitorowanych profili może być większa niż w przedstawionym zestawieniu. W sprawie dostępu do części premium prosimy o kontakt na [email protected].