Popularność firm deweloperskich na Facebooku w lutym 2023 r. Erbud Group królem rankingu

Instytut Badań Internetu i Mediów Społecznościowych

Jak na Facebooku w lutym 2023 r. radziły sobie firmy deweloperskie? W badanym okresie ranking pod względem popularności i uzyskanych interakcji wygrała marka Erbud Group. Na miejscu drugim uplasowała się firma ACCIONA Nieruchomości, zaś podium zamknął profil marki EURO STYL. Jak sytuacja przedstawiała się w przypadku pozostałych firm?

Ranking firm deweloperskich na Facebooku. Erbud Group, ACCIONA Nieruchomości i EURO STYL na podium

W czołówce rankingu popularności firm deweloperskich znalazły się profile Erbud Group, ACCIONA Nieruchomości i EURO STYL. Miejsce pierwsze zajęła marka Erbud Group, osiągając 1,8 tys. interakcji ze strony użytkowników. Na miejscu drugim uplasował się profil marki ACCIONA Nieruchomości, który uzyskał 1,3 tys. interakcji. Lokatę numer trzy zajął profil firmy EURO STYL (1,1 tys. interakcji).

deweloperzy ranking facebook luty 2023 top3

W lutym najaktywniejszymi profilami były: EURO STYL (31 postów), ACCIONA Nieruchomości (23 publikacje), Inpro S.A. (17 wpisów) oraz Erbud Group i Unidevelopment SA (oba po 13 postów). Pozostałe facebookowe strony wykazywały już mniejszą aktywność własną.

W lutym najwięcej reakcji uzyskał profil marki Erbud Group (1,2 tys.), największą liczbę komentarzy miała również firma Erbud Group (561), a najwięcej udostępnień zebrała marka NECON – Deweloper (195).

W badanym okresie najprężniej rozwijał się profil firmy Trust Investment (+154 fanów). Najgorzej pod tym względem wypadła facebookowa strona marki NECON – Deweloper, która jako jedyna straciła fanów (-206 obserwatorów).

deweloperzy ranking facebook luty 2023

Firmy deweloperskie na Facebooku w lutym 2023 r. Najpopularniejsze posty

Najpopularniejszymi wpisami na Facebooku w przypadku firm deweloperskich były te autorstwa firm AWZ Deweloper, ACCIONA Nieruchomości oraz Erbud Group. Pierwsza trójka top postów należała właśnie do tych marek.

Post z miejsca pierwszego, należący do AWZ Deweloper, uzyskał 329 interakcji. Wpis z miejsca drugiego, którego autorem była ACCIONA Nieruchomości, traktował o aukcji WOŚP, na którą firma przeznaczyła coś od siebie. Publikacja zebrała 309 interakcji. Ten post miał również najwięcej reakcji (295).

Na miejscu 3. zestawienia top postów firm deweloperskich na Facebooku znalazł się wpis opublikowany przez firmę Erbud Group. Dotyczył on kolejnego kontraktu, jaki podpisała firma. Publikacja ta miała 281 interakcji ze strony użytkowników.

Największą liczbę komentarzy zgromadził wpis marki Erbud Group (205 komentarzy), zaś najwięcej udostępnień miał post ACCIONA Nieruchomości (22 share’y). Lutowy ranking najpopularniejszych wpisów nie został zdominowany przez żadną markę.

deweloperzy ranking facebook luty 2023 posty

Podsumowując, w lutowym zestawieniu w pierwszej trójce znalazły się Erbud Group, ACCIONA Nieruchomości i EURO STYL. To właśnie te profile wypadły w bieżącym zestawieniu najkorzystniej, najbardziej angażując swoich fanów do wejścia w interakcję.

Jeżeli chcesz uzyskać więcej informacji na temat naszego badania, zachęcamy do skorzystania z jego wersji premium. Znajdują się tam informacje dot. sentymentu użytkowników do poszczególnych marek, zasięgów postów i kanałów, wartości ekwiwalentu marketingowego oraz jakościową ocenę komunikacji dokonaną przez naszych analityków. Ranking obejmuje jedynie najpopularniejsze profile. Liczba monitorowanych profili może być większa niż w przedstawionym zestawieniu. W sprawie dostępu do części premium prosimy o kontakt na [email protected].