Popularność firm deweloperskich na Facebooku w marcu 2023 r. Invest Komfort, AWZ Deweloper i ACCIONA Nieruchomości na podium

Instytut Badań Internetu i Mediów Społecznościowych

Jak na Facebooku w marcu 2023 r. radziły sobie firmy deweloperskie? W badanym okresie ranking pod względem popularności i uzyskanych interakcji wygrała marka Invest Komfort. Na miejscu drugim uplasowała się firma AWZ Deweloper, zaś podium zamknął profil marki ACCIONA Nieruchomości. Jak sytuacja przedstawiała się w przypadku pozostałych firm?

Ranking firm deweloperskich na Facebooku. Invest Komfort, AWZ Deweloper i ACCIONA Nieruchomości w pierwszej trójce

W czołówce rankingu popularności firm deweloperskich znalazły się profile Invest Komfort, AWZ Deweloper i ACCIONA Nieruchomości. Miejsce pierwsze zajęła marka Invest Komfort, osiągając 1,6 tys. interakcji ze strony użytkowników.

Na miejscu drugim uplasował się profil marki AWZ Deweloper, który uzyskał 1,3 tys. interakcji. Porównując ranking z lutego, dla tej marki był to awans z miejsca numer cztery. Profil poprawił też swój poprzedni wynik o niemal 400 interakcji.

Lokatę numer trzy zajął profil firmy ACCIONA Nieruchomości (1,2 tys. interakcji). Względem zestawienia z poprzedniego miesiąca ta marka zaliczyła spadek o 1 oczko, ale nadal pozostała na podium. Pogorszyła jednak nieco swój wynik – miała 100 interakcji mniej niż poprzednim razem.

deweloperzy ranking facebook marzec 2023 top3

W marcu najaktywniejszymi profilami były: EURO STYL (29 postów), Konimpex-Invest (18 publikacji), Invest Komfort i HS Dom – Deweloper (oba profile po 17 postów) oraz Inpro S.A. (16 wpisów). Pozostałe facebookowe strony wykazywały już mniejszą aktywność własną.

W badanym okresie najwięcej reakcji uzyskał profil marki Invest Komfort (1,5 tys.), największą liczbę komentarzy miała firma HomeLand Development (129), a najwięcej udostępnień zebrała marka NECON – Deweloper (201).

W badanym okresie najprężniej rozwijał się profil firmy HS Dom – Deweloper (+219 fanów). Najgorzej pod tym względem wypadła facebookowa strona marki NECON – Deweloper, która jako jedyna straciła fanów (-172 obserwatorów).

deweloperzy ranking facebook marzec 2023

Firmy deweloperskie na Facebooku w marcu 2023 r. Najpopularniejsze posty

Najpopularniejszymi wpisami na Facebooku w przypadku firm deweloperskich były te autorstwa firm Novdom, Invest Komfort oraz AWZ Deweloper. Pierwsza trójka top postów należała właśnie do tych marek.

Post z miejsca pierwszego, należący do marki Novdom, uzyskał 913 interakcji. Był on pytaniem do internautów i miał zachęcać ich do pozostawiania pod nim reakcji. Zabieg okazał się być udanym, ponieważ wpis ten miał ich najwięcej (810).

Publikacja z miejsca drugiego, której autorem był Invest Komfort, traktowała o twórczości Wojciecha Fangora, jednego z ostatnich „Wielkich Mistrzów” XX wieku. Wpis zebrał 433 interakcji.

Na miejscu 3. zestawienia top postów firm deweloperskich na Facebooku znalazł się ten opublikowany przez firmę AWZ Deweloper. Dotyczył on Opery Nova, jednej z najważniejszych scen operowych w Polsce. Publikacja ta miała 418 interakcji ze strony użytkowników.

Największą liczbę komentarzy zgromadził wpis marki HomeLand Development (123 komentarze), zaś najwięcej udostępnień miał post firmy AWZ Deweloper (55). Marcowy ranking najpopularniejszych wpisów nie został zdominowany przez żadną markę.

deweloperzy ranking facebook marzec 2023 posty

Podsumowując, w marcowym zestawieniu w pierwszej trójce znalazły się Invest Komfort, AWZ Deweloper i ACCIONA Nieruchomości. To właśnie te profile wypadły w bieżącym zestawieniu najkorzystniej, najbardziej angażując swoich fanów do wejścia w interakcję.

Jeżeli chcesz uzyskać więcej informacji na temat naszego badania, zachęcamy do skorzystania z jego wersji premium. Znajdują się tam informacje dot. sentymentu użytkowników do poszczególnych marek, zasięgów postów i kanałów, wartości ekwiwalentu marketingowego oraz jakościową ocenę komunikacji dokonaną przez naszych analityków. Ranking obejmuje jedynie najpopularniejsze profile. Liczba monitorowanych profili może być większa niż w przedstawionym zestawieniu. W sprawie dostępu do części premium prosimy o kontakt na [email protected].