Popularność galerii handlowych na Facebooku w kwietniu 2023 r. Galeria Kazimierz liderem zestawienia

Instytut Badań Internetu i Mediów Społecznościowych

Jak w kwietniu 2023 r. radziły sobie profile galerii handlowych na Facebooku? Pierwsza trójka to: Galeria Kazimierz, Manufaktura oraz Galeria Sfera. Jak na ich tle wypadła konkurencja?

Ranking galerii handlowych. Galeria Kazimierz, Manufaktura i Galeria Sfera na podium

W kwietniu najbardziej interaktywnym profilem w zestawieniu ponownie okazał się fanpage Galerii Kazimierz. Wyraźnie dominował on w zakresie sumy generowanych interakcji (13 tys.). Z tak wysokim wynikiem na tle innych pozostał bezkonkurencyjnym. Polepszył też swoje osiągi z poprzedniego miesiąca (o 1 tys. interakcji) i pozostał na zajmowanym w marcu miejscu pierwszym.

Na drugiej pozycji, ze sporo niższą sumą interakcji niż lider zestawienia, znalazła się łódzka Manufaktura (9,2 tys. interakcji). Biorąc pod uwagę ranking z minionego miesiąca, ten profil poprawił swój wynik 0 2,8 tys. interakcji. Pozwoliło mu to awansować z miejsca piątego na drugie.

Na miejscu 3. uplasowała się Galeria Sfera, która uzbierała 5,9 tys. interakcji. To konto zaliczyło skok o 1 oczko i poprawiło swój wynik o 1,8 tys. interakcji.

galerie handlowe ranking facebook kwiecien 2023 top3

W badanym okresie bardzo dużą aktywnością własną mogły pochwalić się marki: Galeria Krakowska (56 postów), Galeria Sfera (51 wpisów), Galeria Jurajska (41 publikacji), Posnania (40 postów) oraz Agora Bytom (39 wpisów).

Najprężniej rozwijały się facebookowe strony firm: VITKAC (+1,4 tys. fanów), Manufaktura (+1,2 fanów) oraz Wroclavia (+530 obserwujących). Tylko jedna z galerii straciła na swoim profilu obserwatorów. Była to Galeria Wileńska (-41 fanów).

Największą liczbę reakcji pod postami miała Galeria Kazimierz (8,7 tys.). Najwięcej komentarzy zgromadziła Posnania (939), zaś największą liczbą udostępnień mogła pochwalić się Galeria Jurajska (2,2 tys.).

galerie handlowe ranking facebook kwiecien 2023

Galerie handlowe na Facebooku w kwietniu 2023 r. Najpopularniejsze posty

W ścisłej czołówce najbardziej interaktywnych postów znalazły się publikacje Galerii Kazimierz, Silesia City Center oraz Galerii Jurajskiej. Zajęły one trzy pierwsze miejsca w zestawieniu.

Wpis z pierwszej pozycji rankingu uzyskał 3,3 tys. interakcji i należał do Galerii Kazimierz. Post był pytaniem, a dotyczył wierzchnich ubrań, na jakie najczęściej stawiają internauci. Drugi wpis, który należał do Silesia City Center, miał 3,1 tys. interakcji i był zdjęciem Katowic. Publikacja ta zebrała najwięcej, bo aż 2,4 tys. reakcji.

Publikacja z miejsca 3., która została opublikowana na profilu Galerii Jurajskiej, zebrała 2,1 tys. interakcji. Była ona konkursem dotyczącym linii autobusowych „Jurajska Bus”. Post ten zebrał największą liczbę udostępnień (1,8 tys.). Największą liczbę komentarzy miała publikacja Galerii Pomorskiej (700).

Już na pierwszy rzut oka widać, że kwietniowe zestawienie top postów galerii handlowych na Facebooku nie zostało zdominowane przez żadną z nich.

galerie handlowe ranking facebook kwiecien 2023 posty

Podsumowując, w kwietniowym zestawieniu w pierwszej trójce znalazły się Galeria Kazimierz, Manufaktura oraz Galeria Sfera. To właśnie te profile wypadły w bieżącym zestawieniu najkorzystniej, najbardziej angażując swoich fanów do wejścia w interakcję.

Jeżeli chcesz uzyskać więcej informacji na temat naszego badania, zachęcamy do skorzystania z jego wersji premium. Znajdują się tam informacje dot. sentymentu użytkowników do poszczególnych marek, zasięgów postów i kanałów, wartości ekwiwalentu marketingowego oraz jakościową ocenę komunikacji dokonaną przez naszych analityków. Ranking obejmuje jedynie najpopularniejsze profile. Liczba monitorowanych profili może być większa niż w przedstawionym zestawieniu. W sprawie dostępu do części premium prosimy o kontakt na [email protected].