Popularność galerii handlowych na Facebooku w marcu 2023 r. Galeria Kazimierz górą

Instytut Badań Internetu i Mediów Społecznościowych

Jak w marcu 2023 r. radziły sobie profile galerii handlowych na Facebooku? Pierwsza trójka to: Galeria Kazimierz, Galeria Rondo Wiatraczna oraz Westfield Mokotów. Jak na ich tle wypadła konkurencja?

Ranking galerii handlowych. Galeria Kazimierz, Galeria Rondo Wiatraczna oraz Westfield Mokotów na podium

W marcu najbardziej interaktywnym profilem w zestawieniu okazał się fanpage Galerii Kazimierz. Wyraźnie dominował on w zakresie sumy generowanych interakcji (12 tys.). Z tak wysokim wynikiem na tle innych pozostał bezkonkurencyjnym.

Na drugiej pozycji, z o wiele niższą sumą interakcji niż lider zestawienia, znalazła się Galeria Rondo Wiatraczna (7,8 tys. interakcji). Na miejscu 3. uplasowała się galeria Westfield Mokotów, która uzbierała 7,7 tys. interakcji.

galerie handlowe ranking facebook marzec 2023 top3

W badanym okresie bardzo dużą aktywnością własną mogły pochwalić się marki: Galeria Sfera (73 posty), Galeria Krakowska (50 wpisów), Port Łódź (46 publikacji), Galeria Północna (45 postów) oraz Silesia City Center (43 wpisy).

Najprężniej rozwijały się facebookowe strony firm: Manufaktura (+893 fanów), Silesia City Center (+730 obserwujących), Galeria Krakowska (+686 fanów) oraz Westfield Mokotów (+232 obserwatorów).

Największą liczbę reakcji pod postami miała Galeria Kazimierz (7,9 tys.). Najwięcej komentarzy zgromadziła Manufaktura (1,8 tys.), zaś największą liczbą udostępnień mógł pochwalić się Port Łódź (618).

galerie handlowe ranking facebook marzec 2023

Galerie handlowe na Facebooku w marcu 2023 r. Najpopularniejsze posty

W ścisłej czołówce najbardziej interaktywnych postów znalazły się publikacje Galerii Kazimierz oraz Galerii Rondo Wiatraczna. Zajęły one trzy pierwsze miejsca w zestawieniu.

Wpis z pierwszej pozycji rankingu uzyskał 4,5 tys. interakcji i należał do Galerii Kazimierz. Post był ciekawostką i zachętą do odwiedzenia Opactwa Benedyktynów w Tyńcu. Ta publikacja zebrała najwięcej reakcji (3,7 tys.).

Drugi wpis, który również należał do Galerii Kazimierz, miał 2,8 tys. interakcji i był pytaniem do internautów. Post dotyczył uprawiania sportu i był reklamą sportowych akcesoriów dostępnych w sklepach zlokalizowanych na terenie galerii.

Publikacja z miejsca 3., która została opublikowana na profilu Galerii Rondo Wiatraczna, zebrała 2,8 tys. interakcji. Była ona pytaniem do użytkowników, a dotyczyła ulicy Targowej w Warszawie. Największą liczbę komentarzy miała publikacja Galerii Jurajskiej (1,2 tys.), zaś najwięcej udostępnień zebrał wpis Centrum Riviera (896).

Już na pierwszy rzut oka widać, że marcowe zestawienie top postów galerii handlowych na Facebooku nie zostało zdominowane przez żadną z nich.

galerie handlowe ranking facebook marzec 2023 posty

Podsumowując, w marcowym zestawieniu w pierwszej trójce znalazły się Galeria Kazimierz, Galeria Rondo Wiatraczna oraz Westfield Mokotów. To właśnie te profile wypadły w bieżącym zestawieniu najkorzystniej, najbardziej angażując swoich fanów do wejścia w interakcję.

Jeżeli chcesz uzyskać więcej informacji na temat naszego badania, zachęcamy do skorzystania z jego wersji premium. Znajdują się tam informacje dot. sentymentu użytkowników do poszczególnych marek, zasięgów postów i kanałów, wartości ekwiwalentu marketingowego oraz jakościową ocenę komunikacji dokonaną przez naszych analityków. Ranking obejmuje jedynie najpopularniejsze profile. Liczba monitorowanych profili może być większa niż w przedstawionym zestawieniu. W sprawie dostępu do części premium prosimy o kontakt na [email protected].