Popularność klubów PKO Ekstraklasy na TikToku w I kwartale 2023 r. Wisła Płock liderem zestawienia

Instytut Badań Internetu i Mediów Społecznościowych

Jak kluby PKO Ekstraklasy radziły sobie na TikToku w I kwartale 2023 r.? W pierwszej trójce znalazły się: Wisła Płock, Lech Poznań oraz Legia Warszawa. Jak wypadły pozostałe?

Ranking klubów PKO Ekstraklasy. Wisła Płock, Lech Poznań i Legia Warszawa na podium

W I kwartale 2023 roku królem odsłon oraz interakcji, jeśli chodzi o kluby PKO Ekstraklasy na TikToku, została Wisła Płock. Profil ten osiągnął w sumie 658 tys. interakcji i 13,8 mln odsłon. Miał na tyle dobre rezultaty, że zdołał wyprzedzić swoich konkurentów. Pozostawił ich daleko w tyle, plasując się na pierwszym miejscu zestawienia.

Miejsce drugie w rankingu zajął profil Lecha Poznań z wynikiem znacznie niższym niż lider zestawienia. Osiągnął bowiem 441 tys. interakcji oraz 5,2 mln odsłon.

Lokatę trzecią przejęła Legia Warszawa, która zdobyła 4,5 mln odsłon ze strony użytkowników. Biorąc pod uwagę zdobyte interakcje, to nie on był jednak numerem trzy. Udało się tego dokonać profilowi Pogoni Szczecin (320 tys. interakcji).

pko ekstraklasa ranking tiktok pierwszy kwartal 2023 top3

W badanym okresie największą aktywnością własną wykazała się Wisła Płock. Przez miesiąc na tym profilu opublikowano 263 posty. Aktywne, choć już o wiele mniej, były również: MKSCracoviaSSA (66 wpisów), Lech Poznań (58 publikacji) oraz RTS Widzew Łódź (49 postów). Najgorzej pod tym względem wypadł kanał ZaglebieLubin (22 publikacje).

Biorąc pod uwagę rozwój poszczególnych tiktokowych profili, zdecydowane prowadzenie objął Lech Poznań (+30 tys. nowych fanów). Dobrze radziły sobie również: Wisła Płock (+25 tys. obserwatorów), Pogoń Szczecin (+17 tys. fanów) oraz Legia Warszawa (+15 tys. obserwujących). Żaden profil, który znalazł się w niniejszym zestawieniu, nie stracił swoich fanów.

W badanym okresie najwięcej polubień zdobył kanał należący do Wisły Płock (642 tys.), a najwięcej komentarzy pod postami zebrał Lech Poznań (15 tys.). Największą ilością udostępnień mógł pochwalić się za to profil Wisły Płock (11 tys.).

pko ekstraklasa ranking tiktok pierwszy kwartal 2023

Kluby PKO Ekstraklasy na TikToku w I kwartale 2023 r. Najpopularniejsze posty

W badanym okresie największą popularnością cieszył się post opublikowany na profilu Wisły Płock (5,7 mln odsłon). Drugim w zestawieniu top postów na profilach klubów PKO Ekstraklasy na TikToku był ten należący do Legii Warszawa. Zdobył on 2,9 mln odsłon. Na trzecim miejscu uplasował się wpis opublikowany przez Wisłę Płock, a który zdobył 1,5 mln odsłon.

Publikacją, która w badanym okresie zyskała najwięcej interakcji oraz polubień, była ta należąca do Wisły Płock. Miała ona 152 tys. interakcji oraz 148 tys. polubień. Najwięcej komentarzy i udostępnień zdobył za to post Legii Warszawa (1,7 tys. komentarzy i 6,1 tys. udostępnień).

pko ekstraklasa ranking tiktok pierwszy kwartal 2023 posty

Podsumowując, w badanym okresie na TikToku najlepiej radziły sobie: Wisła Płock, Lech Poznań oraz Legia Warszawa. To właśnie te profile wypadły w bieżącym zestawieniu najkorzystniej, najbardziej angażując swoich fanów do wejścia w interakcję.

Jeżeli chcesz uzyskać więcej informacji na temat naszego badania, zachęcamy do skorzystania z jego wersji premium. Znajdują się tam informacje dot. sentymentu użytkowników do poszczególnych marek, zasięgów postów i kanałów, wartości ekwiwalentu marketingowego oraz jakościową ocenę komunikacji dokonaną przez naszych analityków. Ranking obejmuje jedynie najpopularniejsze profile. Liczba monitorowanych profili może być większa niż w przedstawionym zestawieniu. W sprawie dostępu do części premium prosimy o kontakt na [email protected].