Popularność marek i producentów słodyczy na Facebooku w kwietniu 2023 r. E.Wedel na pierwszym miejscu rankingu

Instytut Badań Internetu i Mediów Społecznościowych

Jak na Facebooku w kwietniu 2023 r. radziły sobie firmy produkujące słodycze? W badanym okresie ranking pod względem popularności i uzyskanych interakcji wygrała marka E.Wedel. Na miejscu drugim uplasowała się Szydłowianka Śliwka w Czekoladzie, zaś podium zamknął profil marki Goplana. Jak sytuacja przedstawiała się w przypadku pozostałych firm?

Ranking marek i producentów słodyczy na Facebooku. E.Wedel, Szydłowianka Śliwka w Czekoladzie i Goplana na podium

W czołówce rankingu popularności marek i producentów słodyczy znalazły się profile E.Wedel, Szydłowianka Śliwka w Czekoladzie i Goplana. Miejsce pierwsze zajęła marka E.Wedel, osiągając 1,9 tys. interakcji ze strony użytkowników.

Na miejscu drugim uplasował się profil marki Szydłowianka Śliwka w Czekoladzie, który uzyskał 1,9 tys. interakcji. Względem minionego miesiąca dla tej marki był to awans o jedno oczko w zestawieniu. Tym razem profil ten poprawił swój wynik o 800 interakcji.

Lokatę numer trzy zajął profil firmy Goplana, który zdobył 1,6 tys. interakcji. Biorąc pod uwagę ranking z marca, ta marka spadła z zajmowanego wtedy miejsca pierwszego, znacznie pogarszając swój poprzedni wynik (o 7,6 tys. interakcji).

producenci slodyczy ranking facebook kwiecien 2023 top3

W kwietniu najaktywniejszymi profilami były: Łuczniczka – sklepy czekoladowe (14 postów), oraz Szydłowianka Śliwka w Czekoladzie, TAGO i Colian (każda marka po 9 postów). Pozostałe facebookowe strony wykazywały już mniejszą aktywność własną.

Najwięcej reakcji w badanym okresie uzyskał profil marki Szydłowianka Śliwka w Czekoladzie (1,5 tys.). Największą liczbę komentarzy miał E.Wedel (432), zaś najwięcej udostępnień zebrały Góralki (163).

W badanym okresie najprężniej rozwijał się profil firmy Loacker (+2 tys. fanów). Najgorzej pod tym względem wypadły facebookowe strony marek: Góralki (-356 obserwujących), E.Wedel (-190 fanów), HARIBO Polska (-126 obserwatorów) oraz dr Gerard (-100 fanów).

producenci slodyczy ranking facebook kwiecien 2023

Marki i producenci słodyczy na Facebooku w kwietniu 2023 r. Najpopularniejsze posty

Najpopularniejszymi wpisami na Facebooku w przypadku producentów słodyczy były te autorstwa firmy Goplana, Szydłowianka Śliwka w Czekoladzie oraz E.Wedel. Pierwsza trójka top postów należała właśnie do tych marek.

Post z miejsca pierwszego uzyskał 1,4 tys. interakcji i należał do Goplany. Ta publikacja zebrała także najwięcej reakcji ze strony użytkowników (1,2 tys.). Wpis dotyczył wielkanocnego koszyczka i reklamował produkty marki. Wpis z miejsca drugiego, który został opublikowany na profilu Szydłowianki Śliwki w Czekoladzie, traktował o wydarzeniu Festiwal Natury Kwitnący Szydłów 2023. Publikacja zebrała 1,1 tys. interakcji.

Na miejscu 3. zestawienia top postów marek i producentów słodyczy na Facebooku znalazł się wpis, który opublikowała marka E.Wedel. Zebrał on 937 interakcji, a był reklamą słodkiej nowości – Ptasiego Mleczka stworzonego w kooperacji z siecią Costa Coffee. Ten post miał również najwięcej komentarzy (261). Największą liczbą udostępnień mogła zaś pochwalić się marka Góralki, której post zebrał ich aż 156.

Kwietniowy ranking najpopularniejszych wpisów nie został zdominowany przez żadną markę.

producenci slodyczy ranking facebook kwiecien 2023 posty

Podsumowując, w kwietniowym zestawieniu w pierwszej trójce znalazły się E.Wedel, Szydłowianka Śliwka w Czekoladzie i Goplana. To właśnie te profile wypadły w bieżącym zestawieniu najkorzystniej, najbardziej angażując swoich fanów do wejścia w interakcję.

Jeżeli chcesz uzyskać więcej informacji na temat naszego badania, zachęcamy do skorzystania z jego wersji premium. Znajdują się tam informacje dot. sentymentu użytkowników do poszczególnych marek, zasięgów postów i kanałów, wartości ekwiwalentu marketingowego oraz jakościową ocenę komunikacji dokonaną przez naszych analityków. Ranking obejmuje jedynie najpopularniejsze profile. Liczba monitorowanych profili może być większa niż w przedstawionym zestawieniu. W sprawie dostępu do części premium prosimy o kontakt na [email protected].