Popularność marek i producentów słodyczy na Facebooku w lutym 2023 r. Pomorzanka zwycięzcą rankingu

Instytut Badań Internetu i Mediów Społecznościowych

Jak na Facebooku w lutym 2023 r. radziły sobie firmy produkujące słodycze? W badanym okresie ranking pod względem popularności i uzyskanych interakcji wygrała marka Pomorzanka. Na miejscu drugim uplasowała się firma Grześki, zaś podium zamknął profil marki BARON Świat Czekolady. Jak sytuacja przedstawiała się w przypadku pozostałych firm?

Ranking marek i producentów słodyczy na Facebooku. Pomorzanka, Grześki i BARON na podium

W czołówce rankingu popularności marek i producentów słodyczy znalazły się profile Pomorzanka, Grześki oraz BARON Świat Czekolady. Miejsce pierwsze zajęła marka Pomorzanka, osiągając 2 tys. interakcji ze strony użytkowników. Na miejscu drugim uplasował się profil marki Grześki, który uzyskał 1,8 tys. interakcji. Lokatę numer trzy zajął profil firmy BARON Świat Czekolady (1,6 tys. interakcji).

producenci slodyczy facebook ranking luty 2023 top3

W lutym najaktywniejszymi profilami były: Lindt (13 postów), BARON Świat Czekolady (10 publikacji), Colian (10 wpisów) oraz polskojęzyczna strona Nutelli (10 postów). Pozostałe facebookowe strony wykazywały już mniejszą aktywność własną.

W lutym najwięcej reakcji uzyskał profil marki Pomorzanka (1,4 tys.), największą liczbę komentarzy miała firma BARON (241), a najwięcej udostępnień zebrała również marka BARON (53).

W badanym okresie najprężniej rozwijał się profil firmy Lindt (+4,1 tys. fanów). Najgorzej pod tym względem wypadły facebookowe strony marek: Nutella (-16 tys. obserwatorów), Góralki (-589 fanów) oraz Grześki (-326 fanów).

producenci slodyczy facebook ranking luty 2023

Marki i producenci słodyczy na Facebooku w lutym 2023 r. Najpopularniejsze posty

Najpopularniejszymi wpisami na Facebooku w przypadku producentów słodyczy były te autorstwa firm Grześki, Pomorzanka oraz dr Gerard. Pierwsza trójka top postów należała właśnie do tych marek.

Post z miejsca pierwszego, należący do Grześków, uzyskał 1,8 tys. interakcji. Zebrał on także najwięcej reakcji ze strony użytkowników (665). Wpis z miejsca drugiego, którego autorem była Pomorzanka, traktował o słodkich galaretkach i był reklamą produktów marki. Publikacja zebrała 966 interakcji.

Na miejscu 3. zestawienia top postów marek i producentów słodyczy na Facebooku znalazł się wpis opublikowany przez firmę dr Gerard. Dotyczył on Jaśków, czyli produktu marki. Był on równocześnie jego reklamą. Publikacja ta miała 520 interakcji ze strony użytkowników.

Największą liczbę komentarzy zgromadził wpis marki BARON (77 komentarzy), zaś najwięcej udostępnień miał post Pomorzanki (15 share’ów). Lutowy ranking najpopularniejszych wpisów nie został zdominowany przez żadną markę.

producenci slodyczy facebook ranking luty 2023 posty

Podsumowując, w lutowym zestawieniu w pierwszej trójce znalazły się Pomorzanka, Grześki oraz BARON Świat Czekolady. To właśnie te profile wypadły w bieżącym zestawieniu najkorzystniej, najbardziej angażując swoich fanów do wejścia w interakcję.

Jeżeli chcesz uzyskać więcej informacji na temat naszego badania, zachęcamy do skorzystania z jego wersji premium. Znajdują się tam informacje dot. sentymentu użytkowników do poszczególnych marek, zasięgów postów i kanałów, wartości ekwiwalentu marketingowego oraz jakościową ocenę komunikacji dokonaną przez naszych analityków. Ranking obejmuje jedynie najpopularniejsze profile. Liczba monitorowanych profili może być większa niż w przedstawionym zestawieniu. W sprawie dostępu do części premium prosimy o kontakt na [email protected].