Popularność marek i producentów słodyczy na Facebooku w marcu 2023 r. Goplana królem rankingu

Instytut Badań Internetu i Mediów Społecznościowych

Jak na Facebooku w marcu 2023 r. radziły sobie firmy produkujące słodycze? W badanym okresie ranking pod względem popularności i uzyskanych interakcji wygrała marka Goplana. Na miejscu drugim uplasowała się Pomorzanka, zaś podium zamknął profil marki Szydłowianka Śliwka w Czekoladzie. Jak sytuacja przedstawiała się w przypadku pozostałych firm?

Ranking marek i producentów słodyczy na Facebooku. Goplana, Pomorzanka i Szydłowianka Śliwka w Czekoladzie na podium

W czołówce rankingu popularności marek i producentów słodyczy znalazły się profile Goplana, Pomorzanka oraz Szydłowianka Śliwka w Czekoladzie. Miejsce pierwsze zajęła marka Goplana, osiągając 9,2 tys. interakcji ze strony użytkowników. Takim wynikiem zdeklasowała swoich konkurentów, pozostawiając ich daleko w tyle.

Na miejscu drugim uplasował się profil marki Pomorzanka, który uzyskał 2,5 tys. interakcji. Względem minionego miesiąca dla tej marki był to spadek o jedno oczko w zestawieniu. Tym razem profil ten poprawił swój wynik o 500 interakcji.

Lokatę numer trzy zajął profil firmy Szydłowianka Śliwka w Czekoladzie, który zdobył 1,1 tys. interakcji. Biorąc pod uwagę ranking z lutego, ta marka awansowała na podium z miejsca 13., znacznie poprawiając swój poprzedni wynik (o niemal 1 tys. interakcji).

producenci slodyczy ranking facebook marzec 2023 top3

W marcu najaktywniejszymi profilami były: Łuczniczka – sklepy czekoladowe (19 postów), Lindt (15 wpisów), Goplana (12 publikacji) oraz Pomorzanka, Baron – Świat czekolady, TAGO i Colian (każda marka po 10 postów). Pozostałe facebookowe strony wykazywały już mniejszą aktywność własną.

Najwięcej reakcji, komentarzy oraz udostępnień w badanym okresie uzyskał profil marki Goplana (6,2 tys. reakcji, 1,6 tys. komentarzy i 202 udostępnień).

W badanym okresie najprężniej rozwijał się profil firmy Lindt (+6,3 tys. fanów). Najgorzej pod tym względem wypadły facebookowe strony marek: dr Gerard (-58 fanów), Baron – Świat czekolady (-7 obserwujących) oraz Loacker (0 fanów).

producenci slodyczy ranking facebook marzec 2023

Marki i producenci słodyczy na Facebooku w marcu 2023 r. Najpopularniejsze posty

Najpopularniejszymi wpisami na Facebooku w przypadku producentów słodyczy były te autorstwa firmy Goplana.  Pierwsza trójka top postów należała właśnie do tej marki.

Post z miejsca pierwszego uzyskał 2,3 tys. interakcji. Zebrał on także najwięcej reakcji ze strony użytkowników (1,8 tys.). Publikacja reklamowała zajączki z nadzieniem karmelowym, idealne do wielkanocnego koszyczka. Wpis z miejsca drugiego traktował o wielkanocnych figurkach karmelowych i był reklamą produktów marki. Publikacja zebrała 1,9 tys. interakcji.

Na miejscu 3. zestawienia top postów marek i producentów słodyczy na Facebooku znalazł się wpis, który był konkursem dla internautów. Publikacja ta miała 1,6 tys. interakcji ze strony użytkowników. Zebrała też najwięcej komentarzy (608) oraz udostępnień (98).

Marcowy ranking najpopularniejszych wpisów został zdominowany przez markę Goplana. Aż 5 z 10 postów należało właśnie do tej firmy. Pozostałe opublikowały dr Gerard (1 post), Pomorzanka (2 publikacje), Lindt (1 wpis) oraz Szydłowianka Śliwka w Czekoladzie (1 post).

producenci slodyczy ranking facebook marzec 2023 posty

Podsumowując, w marcowym zestawieniu w pierwszej trójce znalazły się Goplana, Pomorzanka oraz Szydłowianka Śliwka w Czekoladzie. To właśnie te profile wypadły w bieżącym zestawieniu najkorzystniej, najbardziej angażując swoich fanów do wejścia w interakcję.

Jeżeli chcesz uzyskać więcej informacji na temat naszego badania, zachęcamy do skorzystania z jego wersji premium. Znajdują się tam informacje dot. sentymentu użytkowników do poszczególnych marek, zasięgów postów i kanałów, wartości ekwiwalentu marketingowego oraz jakościową ocenę komunikacji dokonaną przez naszych analityków. Ranking obejmuje jedynie najpopularniejsze profile. Liczba monitorowanych profili może być większa niż w przedstawionym zestawieniu. W sprawie dostępu do części premium prosimy o kontakt na [email protected].