Popularność marek i producentów słodyczy na Facebooku w styczniu 2023 r. Dr Gerard ponownie liderem zestawienia

Instytut Badań Internetu i Mediów Społecznościowych

Jak na Facebooku w styczniu 2023 r. radziły sobie firmy produkujące słodycze? W badanym okresie ranking pod względem popularności i uzyskanych interakcji wygrała marka dr Gerard. Na miejscu drugim uplasowała się firma TAGO, zaś podium zamknął profil Fabryki Cukierniczej Kopernik. Jak sytuacja przedstawiała się w przypadku pozostałych firm?

Ranking marek i producentów słodyczy na Facebooku. Dr Gerard, TAGO i Fabryka Cukiernicza Kopernik na podium

W czołówce rankingu popularności marek i producentów słodyczy znalazły się profile dr Gerard, TAGO oraz Fabryka Cukiernicza Kopernik.

Miejsce pierwsze ponownie zajęła marka dr Gerard, osiągając 1,8 tys. interakcji ze strony użytkowników. W porównaniu do rankingu z grudnia, marka ta poprawiła swój wynik o 3 tys. interakcji.

Na miejscu drugim uplasował się profil marki TAGO, który uzyskał 840 interakcji. Chociaż ta firma miała nieco gorsze rezultaty niż w minionym miesiącu, to i tak pozwoliło jej to na awans z miejsca czwartego.

Lokatę numer trzy zajął profil Fabryki Cukierniczej Kopernik (830 tys. interakcji). W badanym okresie marka ta miała gorsze wyniki (o 370 interakcji mniej niż w grudniu) i zaliczyła spadek z miejsca drugiego.

producenci slodyczy ranking facebook styczen 2023 top3

W badanym okresie najaktywniejszymi profilami były: Lindt (14 postów), Łuczniczka (10 wpisów) oraz TAGO, Fabryka Cukiernicza Kopernik i Góralki (wszystkie trzy profile po 9 publikacji). Pozostałe facebookowe strony wykazywały już mniejszą aktywność własną.

W styczniu najwięcej reakcji uzyskał profil marki dr Gerard (1,5 tys.), największą liczbę komentarzy miała firma TAGO (113), a najwięcej udostępnień zebrała Fabryka Cukiernicza Kopernik (73).

producenci slodyczy ranking facebook styczen 2023

Marki i producenci słodyczy na Facebooku w styczniu 2023 r. Najpopularniejsze posty

Najpopularniejszymi wpisami na Facebooku w przypadku producentów słodyczy były te autorstwa firmy dr Gerard. Pierwsza trójka top postów należała właśnie do tej marki.

Post z miejsca pierwszego uzyskał 888 interakcji i był życzeniami z okazji Nowego Roku. Zebrał on także najwięcej reakcji ze strony użytkowników (750). Wpis z miejsca drugiego traktował o chwili dla siebie i był reklamą produktów marki. Publikacja zebrała 492 interakcje.

Na miejscu 3. zestawienia top postów marek i producentów słodyczy na Facebooku znalazł się post, który dotyczył produktu marki. Był on równocześnie jego reklamą. Publikacja ta miała 405 interakcji ze strony użytkowników.

Największą liczbę komentarzy zgromadził wpis marki TAGO (73 komentarze ), zaś najwięcej udostępnień miał post Fabryki Cukierniczej Kopernik (31 share’ów). Styczniowy ranking najpopularniejszych wpisów nie został zdominowany przez żadną markę.

producenci slodyczy ranking facebook styczen 2023 posty

Podsumowując, w styczniowym zestawieniu w pierwszej trójce znalazły się dr Gerard, TAGO i Fabryka Cukiernicza Kopernik. To właśnie te profile wypadły w bieżącym zestawieniu najkorzystniej, najbardziej angażując swoich fanów do wejścia w interakcję.

Jeżeli chcesz uzyskać więcej informacji na temat naszego badania, zachęcamy do skorzystania z jego wersji premium. Znajdują się tam informacje dot. sentymentu użytkowników do poszczególnych marek, zasięgów postów i kanałów, wartości ekwiwalentu marketingowego oraz jakościową ocenę komunikacji dokonaną przez naszych analityków. Ranking obejmuje jedynie najpopularniejsze profile. Liczba monitorowanych profili może być większa niż w przedstawionym zestawieniu. W sprawie dostępu do części premium prosimy o kontakt na [email protected].