Popularność mediów na Facebooku w maju 2022 r. TVN24 wciąż na prowadzeniu

Instytut Badań Internetu i Mediów Społecznościowych

Analitycy Instytutu Badań Internetu i Mediów Społecznościowych sprawdzili, jak w maju 2022 r. radziły sobie media na Facebooku. Ranking otwiera, podobnie jak w kwietniu, profil TVN24. Stacja ta jest od dawna liderem zestawienia.

Ranking mediów na Facebooku. TVN24 ponownie na czele zestawienia

Profil TVN24 wygenerował największą liczbę interakcji (1,6 mln) i był jednym z najaktywniejszych profili w zestawieniu (2,9 tys. opublikowanych postów). Wraz z tą stacją w czołówce znalazł się Tygodnik NIE (1 mln interakcji) i redakcja Fakt24 (983 tys.). Na czwartym miejscu rankingu uplasował się portal Goniec.pl (960 tys. interakcji) przeganiając duże media jak Polsat, Onet, Wirtualną Polskę czy Gazetę Wyborczą.

Z mediów, które trafiły do czołówki zestawienia (z grupy 1552 analizowanych profili) najwięcej nowych obserwujących można było zaobserwować w obrębie strony HBO Max (+57 tys.), Goniec.pl (+32 tys.) i Świat Gwiazd (27 tys.). Najwięcej postów opublikowały redakcje TVN24, Onet i WP Wiadomości. Do redakcji wyjątkowo aktywnej zaliczyć należy również Radio Maryja, które znalazło się pod tym względem na 4. miejscu tabeli.

Portal TVN24 na Facebooku utrzymał pierwsze miejsce w rankingu popularności, które miał w kwietniowej edycji badania. Profile Fakt24 i Tygodnia NIE zamieniły się miejscami w porównaniu do poprzedniego miesiąca, ale nadal są na podium. Redakcja Goniec.pl podskoczyła o jedno oczko z miejsca 5. na 4. Lepiej radził sobie miesiąc do miesiąca profil TVP Sport, głównie za sprawą relacji ze zmagań Igi Świątek na tenisowym korcie.

Jeżeli chcesz uzyskać więcej informacji na temat naszego badania, zachęcamy do skorzystania z jego wersji premium. Znajdują się tam informacje dot. sentymentu użytkowników do poszczególnych marek, zasięgów postów i kanałów, wartości ekwiwalentu marketingowego oraz jakościową ocenę komunikacji dokonaną przez naszych analityków. Ranking obejmuje jedynie najpopularniejsze profile. Liczba monitorowanych profili może być większa niż w przedstawionym zestawieniu. W sprawie dostępu do części premium prosimy o kontakt na [email protected].