Popularność mediów na Facebooku w styczniu 2023 r. Goniec.pl królem rankingu

Instytut Badań Internetu i Mediów Społecznościowych

Analitycy Instytutu Badań Internetu i Mediów Społecznościowych sprawdzili, jak w styczniu 2023 r. radziły sobie media na Facebooku. Ranking otworzył profil Goniec.pl, miejsce 2. zajęło TVP Sport, zaś na miejscu 3. uplasował się profil TVN24. Jak wypadła konkurencja?

Ranking mediów na Facebooku. Goniec.pl, TVP Sport i TVN24 na podium

W styczniu królem interakcji został Goniec.pl, który osiągnął ich w sumie 2,5 mln. Z tak dobrymi rezultatami zdeklasował on swoich konkurentów. Miejsce 2. w zestawieniu zajął profil TVP Sport z wynikiem 1,3 mln interakcji. Lokata numer trzy przypadła profilowi TVN24, który zdobył 1,3 mln interakcji ze strony użytkowników.

media ranking facebook styczen 2023 top3

W styczniu najaktywniejszym profilem w zestawieniu (2,3 tys. opublikowanych postów) okazał się ten należący do TVN24. Pod tym względem dobrze radziły sobie również: Goniec.pl (1,7 tys. postów), Wirtualna Polska (1,6 tys. publikacji) oraz FAKT24.PL (1,5 tys. wpisów).

Z mediów, które trafiły do zestawienia, najwięcej nowych obserwujących można było zaobserwować w obrębie strony Goniec.pl (+8,6 tys. nowych fanów), TVN24 (3,1 tys. nowych obserwatorów) oraz TVP Sport (1,9 tys. nowych fanów).

Najwięcej reakcji w badanym okresie miała strona Goniec.pl (1 mln). Najwięcej komentarzy i udostępnień otrzymał również Goniec.pl (465 tys. komentarzy i 331 tys. udostępnień).

media ranking facebook styczen 2023

Media na Facebooku w styczniu 2023 r. Najpopularniejsze posty

W styczniu najbardziej popularny post został opublikowany na profilu Goniec.pl. Zebrał on 127 tys. interakcji i dotyczył zabawnego nagrania, opublikowanego przez pewnego rolnika. „Świnka śpioszek” pozwoliła temu wpisowi uzyskać również największą liczbę reakcji (79 tys.) oraz największą liczbę udostępnień (17 tys.).

Miejsce 2. w zestawieniu top postów na profilach mediów na Facebooku również zajął wpis na profilu Goniec.pl (69 tys. interakcji), a dotyczył życia w PRL-u.  Miejsce 3. zajął post na stronie TVP Sport, który miał 58 tys. interakcji.

W badanym okresie najwięcej komentarzy uzyskał post opublikowany na profilu Polsat. Wpis ten zebrał ich 8,3 tys.

media ranking facebook styczen 2023 postyPodsumowując, w styczniu najlepiej radziły sobie facebookowe profile Goniec.pl, TVP Sport oraz TVN24. To właśnie te profile wypadły w bieżącym zestawieniu najkorzystniej, najbardziej angażując swoich fanów do wejścia w interakcję.

Jeżeli chcesz uzyskać więcej informacji na temat naszego badania, zachęcamy do skorzystania z jego wersji premium. Znajdują się tam informacje dot. sentymentu użytkowników do poszczególnych marek, zasięgów postów i kanałów, wartości ekwiwalentu marketingowego oraz jakościową ocenę komunikacji dokonaną przez naszych analityków. Ranking obejmuje jedynie najpopularniejsze profile. Liczba monitorowanych profili może być większa niż w przedstawionym zestawieniu. W sprawie dostępu do części premium prosimy o kontakt na [email protected].