Popularność operatorów komórkowych na Facebooku w kwietniu 2023 r. Nju mobile ponownie na szczycie

Instytut Badań Internetu i Mediów Społecznościowych

Analitycy IBIMS sprawdzili, jak profile operatorów sieci komórkowych radziły sobie na Facebooku w kwietniu 2023 r.? Ranking za ten okres, jeśli chodzi o zaangażowanie internautów, wygrał profil nju mobile. Na podium stanęli również Mobile Vikings Polska oraz T-Mobile Polska. Jak sytuacja wyglądała w przypadku innych operatorów?

Nju mobile, Mobile Vikings Polska i T-Mobile Polska najbardziej popularnymi operatorami GSM w kwietniu

W badanym okresie pierwsze miejsce zestawienia ponownie należało do operatora nju mobile. To właśnie profil tej marki uzyskał najwyższą liczbę interakcji (19 tys.). Ta facebookowa strona tym razem osiągnęła niższe wyniki niż w poprzednim miesiącu (o 5 tys. interakcji mniej), ale i tak pozostała zdecydowanym liderem zestawienia.

Za nią, z wynikiem 13 tys. interakcji, uplasował się profil Mobile Vikings Polska. Operator ten utrzymał się na zajmowanym przez siebie w marcu miejscu drugim, ale również pogorszył swój wynik (zebrał 9 tys. interakcji mniej).

Na miejscu trzecim znalazł się profil operatora T-Mobile Polska (8,3 tys. interakcji). Awansował on na tę lokatę z zajmowanego wcześniej miejsca czwartego.

operatorzy komorkowi facebook ranking kwiecien 2023 top3

Najbardziej aktywnym profilem w kwietniu był ten należący do firmy Plus. W ciągu miesiąca na tym kanale pojawiło się 21 publikacji. Pod tym względem dobrze wypadli również: lajt mobile (14 postów), nju mobile i T-Mobile Polska (oba po 13 wpisów) oraz Mobile Vikings Polska (12 publikacji).

W badanym okresie najwięcej reakcji zebrały posty na profilu nju mobile (17 tys.). Najwięcej komentarzy pod publikacjami miało Orange (1,9 tys.), zaś najczęściej udostępniano wpisy operatora Mobile Vikings Polska (296 tys. udostępnień).

W kwietniu najprężniej rozwijało się konto marki Orange (9,6 tys. nowych fanów). W badanym okresie wielu operatorów zaliczyło spadek obserwujących ich profile. Najbardziej dotknęło to firmę Play, której ubyło aż 1,2 tys. obserwatorów. Znaczny ubytek obserwujących odnotował również Heyah (-634 fanów) oraz Plus (-584 obserwujących).

operatorzy komorkowi ranking facebook kwiecien 2023

Operatorzy komórkowi w kwietniu 2023 r. Najpopularniejsze posty

Najpopularniejszym postem w badanym okresie był wpis marki nju mobile, który uzyskał 8,2 tys. interakcji i znalazł się na 1. miejscu rankingu top postów firm telekomunikacyjnych na Facebooku. Była to publikacja mająca na celu zebranie jak największej liczby reakcji. Była ona bowiem pytaniem do internautów. Post ten zdobył najwięcej reakcji (5,9 tys.) i komentarzy (582).

Miejsce drugie w zestawieniu najpopularniejszych postów zdobył ten opublikowany przez T-Mobile Polska (5,6 tys. interakcji). Wpis dotyczył Wielkanocy i receptur na świąteczne ciasto.

Na miejscu trzecim uplasował się post operatora nju mobile, który zdobył 4,3 tys. interakcji. Był on pytaniem do użytkowników i miał zachęcać do reagowania. Największą liczbę udostępnień zyskał post operatora Mobile Vikings Polska (88).

Najwięcej najpopularniejszych postów, które znalazły się w kwietniowym zestawieniu, opublikowali nju mobile (4 wpisy) oraz Mobile Vikings Polska (4 posty).

operatorzy komorkowi ranking facebook kwiecien 2023 posty

Podsumowując, w kwietniowym zestawieniu w pierwszej trójce znalazły się: Nju mobile, Mobile Vikings Polska i T-Mobile Polska. To właśnie te profile wypadły w bieżącym zestawieniu najkorzystniej, najbardziej angażując swoich fanów do wejścia w interakcję.

Jeżeli chcesz uzyskać więcej informacji na temat naszego badania, zachęcamy do skorzystania z jego wersji premium. Znajdują się tam informacje dot. sentymentu użytkowników do poszczególnych marek, zasięgów postów i kanałów, wartości ekwiwalentu marketingowego oraz jakościową ocenę komunikacji dokonaną przez naszych analityków. Ranking obejmuje jedynie najpopularniejsze profile. Liczba monitorowanych profili może być większa niż w przedstawionym zestawieniu. W sprawie dostępu do części premium prosimy o kontakt na [email protected].