Popularność operatorów komórkowych na Facebooku w maju 2022 r. Wikingowie górą

Instytut Badań Internetu i Mediów Społecznościowych

Jak profile operatorów sieci komórkowej radziły sobie na Facebooku w maju 2022 r.? Ranking za ten okres, jeśli chodzi o zaangażowanie internautów, wygrał profil Mobile Vikings Polska. W pierwszej trójce mamy również Orange i T-Mobile. Jak sytuacja wyglądała w przypadku innych operatorów?

Mobile Vikings Polska, Orange i T-Mobile najbardziej popularnymi operatorami GSM w maju

Ranking popularności operatorów sieci komórkowej w Polsce we wskazanym okresie został zdominowany Mobile Vikings Polska. To właśnie profil tej marki uzyskał najwyższą liczbę interakcji (15 tys.). Za nim, z wynikiem 14 tys. interakcji uplasował się Orange, a na miejscu trzecim T-Mobile. Pozostałe strony były nieco mniej angażujące. Zestawienie zamknęła strona Lycamobile Poland, która w ubiegłym miesiącu była nieaktywna.

Najczęściej komentowane posty zamieszczono na profilach Orange i Play (kolejno 3,4 tys. i 2,2 tys. komentarzy). Warto zauważyć, że Play i Plus – sieci należące do wielkiej czwórki operatorów – nie radził sobie w maju aż tak dobrze jeśli chodzi o zdobywanie uwagi facebook’owiczów.

operatorzy komórkowi ranking maj 2022

Marka nju mobile, która zwyciężyła w rankingu w kwietniu, spadła w maju na miejsce 4. Lider, czyli Mobile Vikings, podskoczył miesiąc do miesiąca, podobnie jak Orange, o dwa oczka. Marka Play spadła o jedno oczko na miejsce 6. Profil Orange urósł o 20 tys. obserwujących, natomiast marka Play straciła 2,3 tys. fanów. Odpływ fanów widoczny jest również na profilach: T-Mobile, nju mobile, Polsat Box, Plus, Red Bull Mobile, Plush, Virgin Mobile i Heyah.

Operatorzy komórkowi w maju 2022 r. Najpopularniejsze posty

operatorzy komórkowi ranking maj 2022Jeżeli chcesz uzyskać więcej informacji na temat naszego badania, zachęcamy do skorzystania z jego wersji premium. Znajdują się tam informacje dot. sentymentu użytkowników do poszczególnych marek, zasięgów postów i kanałów, wartości ekwiwalentu marketingowego oraz jakościową ocenę komunikacji dokonaną przez naszych analityków. Ranking obejmuje jedynie najpopularniejsze profile. Liczba monitorowanych profili może być większa niż w przedstawionym zestawieniu. W sprawie dostępu do części premium prosimy o kontakt na [email protected].