Popularność operatorów komórkowych na Facebooku w marcu 2023 r. Nju mobile królem interakcji

Instytut Badań Internetu i Mediów Społecznościowych

Analitycy IBIMS sprawdzili, jak profile operatorów sieci komórkowych radziły sobie na Facebooku w marcu 2023 r.? Ranking za ten okres, jeśli chodzi o zaangażowanie internautów, wygrał profil nju mobile. Na podium stanęli również Mobile Vikings Polska oraz Orange. Jak sytuacja wyglądała w przypadku innych operatorów?

Nju mobile, Mobile Vikings Polska i Orange najbardziej popularnymi operatorami GSM w marcu

W badanym okresie pierwsze miejsce zestawienia należało do operatora nju mobile. To właśnie profil tej marki uzyskał najwyższą liczbę interakcji (24 tys.). Za nią, z wynikiem 22 tys. interakcji, uplasował się profil Mobile Vikings Polska. Na miejscu trzecim znalazł się profil operatora Orange (22 tys. interakcji).

firmy telekomunikacyjne ranking facebook marzec 2023 top3

Najbardziej aktywnym profilem w marcu był ten należący do firmy Plus. W ciągu miesiąca na tym kanale pojawiło się 37 publikacji. Pod tym względem dobrze wypadli również: T-Mobile (22 posty), Orange i lajt mobile (obie strony po 17 wpisów) oraz nju mobile i Play (oba profile po 16 publikacji).

W badanym okresie najwięcej reakcji zebrały posty na profilu nju mobile (22 tys.). Najwięcej komentarzy pod publikacjami miało Orange (5,2 tys.), zaś najczęściej udostępniano wpisy operatora Mobile Vikings Polska (648 tys. udostępnień).

W marcu najprężniej rozwijało się konto marki Orange (46 tys. nowych fanów). W badanym okresie wielu operatorów zaliczyło spadek obserwujących ich profile. Najbardziej dotknęło to firmę Play, której ubyło aż 1,5 tys. obserwatorów. Znaczny ubytek obserwujących odnotował również Plus (-688 fanów) oraz Heyah (-541 fanów).

firmy telekomunikacyjne ranking facebook marzec 2023

Operatorzy komórkowi w marcu 2023 r. Najpopularniejsze posty

Najpopularniejszym postem w badanym okresie był wpis marki nju mobile, który uzyskał 11 tys. interakcji i znalazł się na 1. miejscu rankingu top postów firm telekomunikacyjnych na Facebooku. Była to publikacja mająca na celu zebranie jak największej liczby reakcji. Była ona bowiem pytaniem do internautów. Post ten zdobył najwięcej reakcji (6,2 tys.).

Miejsce drugie w zestawieniu najpopularniejszych postów zdobył ten opublikowany przez Mobile Vikings Polska (6,7 tys. interakcji). Wpis miał największą liczbę udostępnień (257).

Na miejscu trzecim uplasował się post operatora nju mobile, który zdobył 5,8 tys. interakcji. Był on pytaniem do użytkowników i miał zachęcać do reagowania. Największą liczbę komentarzy zyskał post operatora Orange (748).

Najwięcej najpopularniejszych postów, które znalazły się w marcowym zestawieniu, opublikowali Orange (4 wpisy) oraz nju mobile (3 posty).

firmy telekomunikacyjne ranking facebook marzec 2023 posty

Podsumowując, w marcowym zestawieniu w pierwszej trójce znalazły się: nju mobile, Mobile Vikings Polska i Orange. To właśnie te profile wypadły w bieżącym zestawieniu najkorzystniej, najbardziej angażując swoich fanów do wejścia w interakcję.

Jeżeli chcesz uzyskać więcej informacji na temat naszego badania, zachęcamy do skorzystania z jego wersji premium. Znajdują się tam informacje dot. sentymentu użytkowników do poszczególnych marek, zasięgów postów i kanałów, wartości ekwiwalentu marketingowego oraz jakościową ocenę komunikacji dokonaną przez naszych analityków. Ranking obejmuje jedynie najpopularniejsze profile. Liczba monitorowanych profili może być większa niż w przedstawionym zestawieniu. W sprawie dostępu do części premium prosimy o kontakt na [email protected].