Popularność operatorów komórkowych na Facebooku w styczniu 2023 r. T-Mobile na 1. miejscu zestawienia

Instytut Badań Internetu i Mediów Społecznościowych

Analitycy IBIMS sprawdzili, jak profile operatorów sieci komórkowych radziły sobie na Facebooku w styczniu 2023 r.? Ranking za ten okres, jeśli chodzi o zaangażowanie internautów, wygrał profil T-Mobile. Na podium stanęli również Mobile Vikings Polska oraz nju mobile. Jak sytuacja wyglądała w przypadku innych operatorów?

T-Mobile, Mobile Vikings Polska i nju mobile najbardziej popularnymi operatorami GSM w styczniu

W badanym okresie pierwsze miejsce zestawienia należało do operatora T-Mobile. To właśnie profil tej marki uzyskał najwyższą liczbę interakcji (28 tys.). Porównując do grudniowego rankingu, strona ta awansowała z miejsca drugiego, poprawiając swój wynik o 8 tys. interakcji.

Za nią, z wynikiem 26 tys. interakcji, uplasował się profil Mobile Vikings Polska. Ta facebookowa strona również miała lepsze wyniki niż w poprzednim miesiącu (7 tys. interakcji więcej). Dzięki temu udało jej się skoczyć z miejsca trzeciego o oczko wyżej.

Na miejscu trzecim znalazł się profil nju mobile (26 tys. interakcji). Względem rankingu z grudnia, ten profil zaliczył awans z miejsca czwartego. Poprawił też swój wynik o 10 tys. interakcji.

firmy telekomunikacyjne ranking facebook

Najbardziej aktywnym profilem w styczniu był ten należący do lajt mobile. W ciągu miesiąca na tym kanale pojawiło się 17 publikacji. Pod tym względem dobrze wypadli również: Plus (16 postów), T-Mobile (15 wpisów) oraz Play (15 publikacji).

W badanym okresie najwięcej reakcji zebrały posty na profilu T-Mobile (26 tys.). Najwięcej komentarzy pod publikacjami miało Play  (3,8 tys.), zaś najczęściej udostępniano wpisy operatora Plus (1,1 tys. udostępnień).

W styczniu najprężniej rozwijało się konto marki Orange (30 tys. nowych fanów). W badanym okresie wielu operatorów zaliczyło spadek obserwujących ich profile. Najbardziej dotknęło to firmę Play, której ubyło aż 2,4 tys. obserwatorów. Znaczny ubytek obserwujących odnotował również Plus (-719 fanów) oraz Heyah (-634 fanów).

firmy telekomunikacyjne ranking facebook styczen 2023

Operatorzy komórkowi w styczniu 2023 r. Najpopularniejsze posty

Najpopularniejszym postem w badanym okresie był wpis marki T-Mobile, który uzyskał 19 tys. interakcji i znalazł się na 1. miejscu rankingu top postów firm telekomunikacyjnych na Facebooku. Była to publikacja mająca na celu zareklamowanie nowości marki, czyli Viaplay. Post ten miał również najwięcej reakcji (12 tys.).

Miejsce drugie w zestawieniu najpopularniejszych postów zdobył nju mobile (10 tys. interakcji). Wpis zachęcał do zostawiania pod nim reakcji. Zabieg okazał się udany, ponieważ publikacja zgarnęła sporą ich liczbę (9 tys.).

Na miejscu trzecim uplasował się post operatora Play, który zdobył 5,8 tys. interakcji. Wpis ten miał również najwięcej komentarzy (2,2 tys.). Największą liczbę udostępnień zyskał post Mobile Vikings Polska (172).

Najwięcej najpopularniejszych postów, które znalazły się w styczniowym zestawieniu, opublikowali nju mobile oraz Mobile Vikings Polska (obaj operatorzy po 3 wpisy).

firmy telekomunikacyjne ranking facebook styczen 2023 posty

Podsumowując, w styczniowym zestawieniu w pierwszej trójce znalazły się: T-Mobile, Mobile Vikings Polska i nju mobile. To właśnie te profile wypadły w bieżącym zestawieniu najkorzystniej, najbardziej angażując swoich fanów do wejścia w interakcję.

Jeżeli chcesz uzyskać więcej informacji na temat naszego badania, zachęcamy do skorzystania z jego wersji premium. Znajdują się tam informacje dot. sentymentu użytkowników do poszczególnych marek, zasięgów postów i kanałów, wartości ekwiwalentu marketingowego oraz jakościową ocenę komunikacji dokonaną przez naszych analityków. Ranking obejmuje jedynie najpopularniejsze profile. Liczba monitorowanych profili może być większa niż w przedstawionym zestawieniu. W sprawie dostępu do części premium prosimy o kontakt na [email protected].