Popularność producentów farb na Facebooku w marcu 2023 r. Tikkurila na czele zestawienia

Instytut Badań Internetu i Mediów Społecznościowych

Jak na Facebooku w marcu 2023 r. radziły sobie firmy produkujące farby? W badanym okresie ranking pod względem popularności i uzyskanych interakcji wygrała marka Tikkurila. Na miejscu drugim uplasował się Beckers, zaś podium zamknął profil marki Caparol Polska. Jak sytuacja przedstawiała się w przypadku pozostałych firm?

Ranking producentów farb na Facebooku. Tikkurila, Beckers i Caparol Polska na podium

W czołówce rankingu popularności producentów farb znalazły się profile Tikkurila, Beckers i Caparol Polska. Miejsce pierwsze zajęła marka Tikkurila, osiągając 4,7 tys. interakcji ze strony użytkowników. Takim wynikiem zdeklasowała swoich konkurentów, pozostawiając ich daleko w tyle.

Na miejscu drugim uplasował się profil marki Beckers, który uzyskał 3,9 tys. interakcji. Lokatę numer trzy zajął profil firmy Caparol Polska, który zdobył 2 tys. interakcji.

producenci farb ranking facebook marzec 2023 top3

W marcu najaktywniejszymi profilami były: Farby KABE (17 postów), Primacol, Brillux i Jeger (każda z marek po 15 wpisów) oraz Caparol Polska (14 publikacji). Pozostałe facebookowe strony wykazywały już mniejszą aktywność własną.

Najwięcej reakcji oraz komentarzy uzyskał profil marki Tikkurila (3,7 tys. reakcji oraz 451 komentarzy). Największą liczbę udostępnień w badanym okresie miał natomiast Brillux (450).

W marcu najprężniej rozwijał się profil firmy Jeger (+261 fanów). Najgorzej pod tym względem wypadły facebookowe strony marek: Dekoral (-78 fanów), Śnieżka (-66 obserwujących) oraz Vidaron (-1 fan).

producenci farb ranking facebook marzec 2023

Producenci farb na Facebooku w marcu 2023 r. Najpopularniejsze posty

Najpopularniejszymi wpisami na Facebooku w przypadku producentów farb były te autorstwa firm: Beckers, Tikkurila oraz Dekoral. Pierwsza trójka top postów należała właśnie do tych marek.

Post z miejsca pierwszego należał do firmy Beckers i uzyskał 3 tys. interakcji. Zebrał on także najwięcej reakcji ze strony użytkowników (2,7 tys.). Publikacja była pytaniem do internautów i miała na celu zdobycie jak największej liczby komentarzy. Zabieg okazał się być udanym, ponieważ pod postem pojawiło się ich całkiem sporo (202).

Wpis z miejsca drugiego, opublikowany przez Tikkurilę, traktował o budzącej się do życia wiośnie. Publikacja zebrała 2,7 tys. interakcji. Miała też najwięcej komentarzy (212) oraz udostępnień (48).

Na miejscu 3. zestawienia top postów producentów farb na Facebooku znalazł się wpis opublikowany przez Dekoral. Publikacja dotyczyła najnowszego trendu wnętrzarskiego – ściany akcentowej. Post zebrał 1,2 tys. interakcji ze strony użytkowników.

Marcowy ranking najpopularniejszych wpisów nie został zdominowany przez żadną markę.

producenci farb ranking facebook marzec 2023 posty

Podsumowując, w marcowym zestawieniu w pierwszej trójce znalazły się Tikkurila, Beckers i Caparol Polska. To właśnie te profile wypadły w bieżącym zestawieniu najkorzystniej, najbardziej angażując swoich fanów do wejścia w interakcję.

Jeżeli chcesz uzyskać więcej informacji na temat naszego badania, zachęcamy do skorzystania z jego wersji premium. Znajdują się tam informacje dot. sentymentu użytkowników do poszczególnych marek, zasięgów postów i kanałów, wartości ekwiwalentu marketingowego oraz jakościową ocenę komunikacji dokonaną przez naszych analityków. Ranking obejmuje jedynie najpopularniejsze profile. Liczba monitorowanych profili może być większa niż w przedstawionym zestawieniu. W sprawie dostępu do części premium prosimy o kontakt na [email protected].