Popularność producentów farb na Facebooku we wrześniu 2022 r. Beckers królem rankingu

Instytut Badań Internetu i Mediów Społecznościowych

Jak we wrześniu 2022 r. radziły sobie profile producentów farb na Facebooku? Na podium rankingu stanęli: Beckers, Caparol Polska i Magnat. Jak na ich tle wypadła konkurencja?

Ranking producentów farb. Beckers, Caparol Polska i Magnat na podium

W badanym okresie najbardziej interaktywnym profilem w zestawieniu był fanpage marki Beckers, który wyraźnie dominował w zakresie sumy generowanych interakcji (4,8 tys.). Wynik, który osiągnął ten profil sprawił, że w tym rankingu pozostał on bezkonkurencyjnym.

Na drugiej pozycji, z o wiele niższą sumą interakcji niż lider zestawienia, znalazła się marka Caparol Polska (2,1 tys. interakcji). Na miejscu 3. znalazł się Magnat, który uzbierał 1,7 tys. interakcji. Pozostałe profile z zestawienia nie radziły sobie już tak dobrze, jak te z pierwszej trójki. Żaden z nich nie osiągnął bowiem wyniku powyżej tysiąca interakcji.

W badanym okresie bardzo dużą aktywnością własną mogły pochwalić się: Farby KABE (20 wpisów), AkzoNobel Polska (16 postów), Jeger (13 publikacji) i Dekoral (11 postów). Najprężniej rozwijały się facebookowe strony firm: Caparol Polska (+416 obserwujących), Tikkurila (+282 nowych fanów) oraz Dekoral (+262 nowych obserwatorów).

Największą liczbę polubień postów i najwięcej komentarzy miał Beckers (4 tys. like’ów i 266 komentarzy), zaś największą liczbą udostępnień mógł pochwalić się Lewiatan (233).

producenci farb ranking facebook wrzesien 2022

Producenci farb na Facebooku we wrześniu 2022 r. Najpopularniejsze posty

Publikacje na profilu marki Beckers znalazły się w ścisłej czołówce najbardziej interaktywnych postów. Zajęły one trzy pierwsze miejsca w zestawieniu. Wpis z pierwszej pozycji rankingu uzyskał 2 tys. interakcji. Drugi miał ich 1,3 tys., zaś ten z miejsca 3. zebrał ich 1,1 tys. Dwie z wymienionych publikacji przedstawiały ofertę producenta. Trzeci z postów był pytaniem do internautów i miał na celu skłonienie ich do zostawiania reakcji czy komentarzy.

Wrześniowe zestawienie top postów producentów farb na Facebooku zdominował Beckers. Ta marka opublikowała ich 4 na 10. Pozostałe wpisy, które znalazły się w tym rankingu, należały do firm: Magnat (2 posty), Vidaron (1 post), Caparol Polska (1 wpis), Tikkurila (1 publikacja) oraz Primacol (1 post).

producenci farb ranking facebook wrzesien 2022 postyPodsumowując, skład pierwszej trójki wrześniowego rankingu producentów farb to: Beckers, Caparol Polska oraz Magnat. To właśnie te facebookowe profile najbardziej angażowały internautów w minionym miesiącu. Najgorzej w tym zestawieniu wypadła Śnieżka, która zdobyła jedynie 17 interakcji. Gorzej poszło również markom: Flugger farby (46 interakcji), Jeger (67 interakcji) czy AkzoNobel Polska (141 interakcji).

Jeżeli chcesz uzyskać więcej informacji na temat naszego badania, zachęcamy do skorzystania z jego wersji premium. Znajdują się tam informacje dot. sentymentu użytkowników do poszczególnych marek, zasięgów postów i kanałów, wartości ekwiwalentu marketingowego oraz jakościową ocenę komunikacji dokonaną przez naszych analityków. Ranking obejmuje jedynie najpopularniejsze profile. Liczba monitorowanych profili może być większa niż w przedstawionym zestawieniu. W sprawie dostępu do części premium prosimy o kontakt na [email protected].