Popularność producentów mięs i wędlin na Facebooku w marcu 2023 r. Berlinki górą

Instytut Badań Internetu i Mediów Społecznościowych

Analitycy IBIMS sprawdzili, jak profile producentów mięs i wędlin radziły sobie na Facebooku w marcu 2023 r. Ranking za ten okres, jeśli chodzi o zaangażowanie internautów, wygrały Berlinki. Na podium stanęły również: Stara Wędliniarnia oraz Zakłady Mięsne Olewnik. Jak sytuacja wyglądała w przypadku innych graczy?

Producenci mięs i wędlin na Facebooku. Berlinki, Stara Wędliniarnia i ZM Olewnik na podium

W marcu najbardziej interaktywnym profilem w zestawieniu okazał się fanpage marki Berlinki. Wyraźnie dominował on w zakresie sumy generowanych interakcji (9,4 tys.). Z tak dobrym wynikiem na tle innych pozostał bezkonkurencyjnym.

Na drugiej pozycji, z nieco niższą sumą interakcji niż lider zestawienia, znalazła się Stara Wędliniarnia (8,6 tys. interakcji). Na miejscu 3. uplasowały się Zakłady Mięsne Olewnik, które uzbierały 6,3 tys. interakcji.

producenci miesa wedlin ranking facebook marzec 2023 top3

W badanym okresie najprężniej rozwijał się profil Starej Wędliniarni, który zyskał aż 2 tys. nowych fanów. Dobrze radziła sobie też facebookowa strona marki KONSPOL (+1,4 tys. obserwatorów) oraz JBB Bałdyga (+1 tys. nowych fanów). Pozostali nie mieli w tej kwestii tyle szczęścia – na ich stronach nowych fanów przybywało dużo wolniej. Dwa profile straciły też obserwujących. Ich spadek odnotowały firmy Berlinki (-113 fanów) oraz Madej Wróbel (-14 obserwatorów).

W marcu największą aktywnością własną wykazywały się profile Starej Wędliniarni (84 wpisy), Zakładów Mięsnych Piekarscy (73 posty) oraz Zakładu Mięsnego JAMIR Sobieraj i Wspólnicy (72 publikacje). Aktywne były również: Zakład Mięsny Smoliński (50 wpisów) oraz Zakłady Mięsne „Somianka” Andrzej Ruciński (42 posty).

Najwięcej reakcji zebrał profil Berlinek (8,4 tys.), zaś najczęściej komentowane posty zamieszczono na profilu Starej Wędliniarni (1,8 tys. komentarzy). Największą liczbę udostępnień miał profil ZM Piekarscy (2,2 tys.).

producenci miesa wedlin ranking facebook marzec 2023

Producenci mięs i wędlin w marcu 2023 r. Najpopularniejsze posty

Najpopularniejszym postem w badanym okresie był wpis umieszczony na profilu marki Olewnik. Uzyskał on 2,8 tys. interakcji i znalazł się na 1. miejscu rankingu top postów producentów mięs i wędlin na Facebooku. Publikacja ta uzyskała również najwięcej reakcji (2 tys.) oraz komentarzy (362). Wpis dotyczył Świąt Wielkanocnych i był reklamą produktów firmy.

Miejsce drugie w zestawieniu najpopularniejszych postów zajął post należący do marki Tarczyński (2,2 tys. interakcji). Wpis był konkursem dla internautów, a dotyczył piłki nożnej. Na miejscu trzecim uplasował się wpis opublikowany również przez firmę Tarczyński, który zdobył 2,1 tys. interakcji. Ta publikacja była konkursem, w którym do wygrania były pluszaki Gryzzale.

Już na pierwszy rzut oka widać, że to marka Berlinki zdominowała ranking top postów producentów mięs i wędlin na Facebooku. Umieściła ich bowiem 4 na 10. Pozostałe wpisy należały do marek: Olewnik (3 posty), Tarczyński (2 publikacje) oraz Stara Wędliniarnia (1 post).

producenci miesa wedlin ranking facebook marzec 2023 posty

Podsumowując, w marcowym zestawieniu w pierwszej trójce znalazły się: Berlinki, Stara Wędliniarnia i ZM Olewnik. To właśnie te profile wypadły w bieżącym zestawieniu najkorzystniej, najbardziej angażując swoich fanów do wejścia w interakcję.

Jeżeli chcesz uzyskać więcej informacji na temat naszego badania, zachęcamy do skorzystania z jego wersji premium. Znajdują się tam informacje dot. sentymentu użytkowników do poszczególnych marek, zasięgów postów i kanałów, wartości ekwiwalentu marketingowego oraz jakościową ocenę komunikacji dokonaną przez naszych analityków. Ranking obejmuje jedynie najpopularniejsze profile. Liczba monitorowanych profili może być większa niż w przedstawionym zestawieniu. W sprawie dostępu do części premium prosimy o kontakt na [email protected].