Popularność profili portów lotniczych na Facebooku w październiku 2022 r. Katowice Airport na szczycie zestawienia

Instytut Badań Internetu i Mediów Społecznościowych

W najnowszym zestawieniu analitycy IBIMS wzięli pod lupę facebookowe profile portów lotniczych. Badany okres obejmuje październik 2022 r. Na podium zestawienia znalazły się: Katowice Airport, Lotnisko Chopina, Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy oraz Port Lotniczy Łódź. Jak sytuacja wyglądała w przypadku pozostałych profili?

Ranking profili portów lotniczych na Facebooku. Katowice Airport, Lotnisko Chopina, Port Lotniczy Gdańsk i Port Lotniczy Łódź na czele zestawienia

W październiku na 1. miejscu rankingu profili portów lotniczych na Facebooku uplasowało się Katowice Airport. Strona ta zdobyła w badanym okresie 10 tys. interakcji ze strony użytkowników. Kolejnym najbardziej interaktywnym profilem w zestawieniu był fanpage Lotniska Chopina, który odnotował sumę interakcji na poziomie 9,4 tys.

Pozycję nr 3 zajęły ex aequo Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy oraz Port Lotniczy Łódź. Oba profile zdobyły w październiku po 4,3 tys. interakcji. Pozostałe facebookowe strony profili portów lotniczych nie miały już tak wysokich wyników jak ich konkurenci z pierwszej trójki.

Największą aktywność własną miał profil Katowice Airport. W ciągu miesiąca na stronie opublikowano 69 postów. Pod tym względem dobrze wypadły również Lotnisko Chopina (67 wpisów) oraz Port Lotniczy Wrocław (50 publikacji). Największą liczbę polubień miał profil Katowice Airport, najwięcej komentarzy zebrał Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy (639), a największą liczbą udostępnień mogło pochwalić się Lotnisko Chopina (462).

porty lotnicze ranking facebook pazdziernik 2022

Profile portów lotniczych w październiku 2022 r. Najpopularniejsze posty

W badanym okresie największą interaktywność generował post na profilu Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy. Zebrał on w sumie 2 tys. interakcji ze strony użytkowników. Publikacja ta miała też najwięcej polubień (1 tys.), komentarzy (258) oraz udostępnień (84).

Na miejscu 2. uplasował się post opublikowany przez Port Lotniczy Łódź, który zebrał 718 interakcji. Był on informacją o tym, że z łódzkiego portu wystartował pierwszy samolot linii Ryanair.

Miejsce 3. w zestawieniu zdobył post napisany przez Lotnisko Chopina. Wpis miał 606 wszystkich interakcji i był ważną informacją dla mieszkańców sąsiadujących z lotniskiem.

Biorąc pod uwagę top posty na profilach portów lotniczych, w badanym okresie żadna strona nie zdominowała zestawienia.

porty lotnicze ranking facebook pazdziernik 2022 postyPodsumowując, pozycją lidera w rankingu najbardziej interaktywnych profili portów lotniczych na Facebooku w październiku mogły poszczycić się Katowice Airport. W pierwszej trójce znalazły się również Lotnisko Chopina, Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy oraz Port Lotniczy Łódź. Dobrze poradził sobie również Port Lotniczy Wrocław, który zdobył 3 tys. interakcji. Pozostałe profile nie osiągnęły już tak dobrych wyników.

Jeżeli chcesz uzyskać więcej informacji na temat naszego badania, zachęcamy do skorzystania z jego wersji premium. Znajdują się tam informacje dot. sentymentu użytkowników do poszczególnych marek, zasięgów postów i kanałów, wartości ekwiwalentu marketingowego oraz jakościową ocenę komunikacji dokonaną przez naszych analityków. Ranking obejmuje jedynie najpopularniejsze profile. Liczba monitorowanych profili może być większa niż w przedstawionym zestawieniu. W sprawie dostępu do części premium prosimy o kontakt na [email protected].