Popularność sieci fast food na Facebooku w marcu 2023 r. Pasibus zwycięzcą rankingu

Instytut Badań Internetu i Mediów Społecznościowych

Analitycy IBIMS sprawdzili, jak profile sieci fast food radziły sobie na Facebooku w marcu 2023 r.? Ranking za ten okres, jeśli chodzi o zaangażowanie internautów, wygrał Pasibus. Na podium stanęli również McDonald’s oraz KFC. Jak sytuacja wyglądała w przypadku innych graczy?

Pasibus, McDonald’s i KFC najbardziej popularnymi sieciami fast food w marcu

W badanym okresie pierwsze miejsce zestawienia należało do sieci Pasibus. To właśnie profil tej marki uzyskał najwyższą liczbę interakcji (13 tys.). Za nią, z wynikiem 9,9 tys. interakcji, uplasował się profil McDonald’s. Na miejscu trzecim znalazł się profil popularnej sieci KFC (8 tys. interakcji).

sieci fast food ranking facebook marzec 2023 top3

Najbardziej aktywnym profilem w marcu był ten należący do firmy Meet & Fit – Slow Food Burger. W ciągu miesiąca na tym kanale pojawiły się 82 publikacje. Pod tym względem dobrze wypadli również: 7 Street – Bar & Grill (51 postów), North Fish (26 publikacji) oraz Pasibus (24 wpisy).

W badanym okresie najwięcej reakcji zebrały posty na polskojęzycznym profilu KFC (5,1 tys.). Najwięcej komentarzy pod publikacjami miała polskojęzyczna strona sieci McDonald’s (2,2 tys.), zaś najczęściej udostępniano wpisy marki Da Grasso (465 udostępnień).

W marcu najprężniej rozwijało się konto sieci KFC (+100 tys. nowych fanów). W badanym okresie kilka marek zaliczyło spadek obserwujących ich profile. Najbardziej dotknęło to firmę Krowarzywa, której ubyło 105 obserwatorów. Znaczny ubytek obserwujących odnotował również Burger King Polska (-104 fanów) oraz 7 Street – Bar & Grill (-83 fanów).

sieci fast food ranking facebook marzec 2023

Sieci fast food w marcu 2023 r. Najpopularniejsze posty

Najpopularniejszym postem w badanym okresie był wpis marki Pasibus, który uzyskał 4,1 tys. interakcji i znalazł się na 1. miejscu rankingu top postów sieci fast food na Facebooku. Była to publikacja mająca na celu zebranie jak największej liczby reakcji. Była ona bowiem głosowaniem skierowanym do internautów.

Miejsce drugie w zestawieniu najpopularniejszych postów zdobył ten opublikowany również przez Pasibusa (3,3 tys. interakcji). Podobnie jak wpis z miejsca pierwszego, ten również był głosowaniem, a jego celem było zgromadzenie jak największej liczby reakcji.

Na miejscu trzecim uplasował się post sieci McDonald’s, który zdobył 3,2 tys. interakcji. Najwięcej reakcji zdobył wpis opublikowany przez KFC (1,6 tys.). Największą liczbę komentarzy zyskał post McDonald’s (625), zaś najwięcej udostępnień miał wpis marki Da Grasso (65).

Najwięcej najpopularniejszych postów, które znalazły się w marcowym zestawieniu, opublikowali Pasibus (4 wpisy) oraz McDonald’s (4 posty).

sieci fast food ranking facebook marzec 2023 posty

Podsumowując, w marcowym zestawieniu w pierwszej trójce znalazły się: Pasibus, McDonald’s oraz KFC. To właśnie te profile wypadły w bieżącym zestawieniu najkorzystniej, najbardziej angażując swoich fanów do wejścia w interakcję.

Jeżeli chcesz uzyskać więcej informacji na temat naszego badania, zachęcamy do skorzystania z jego wersji premium. Znajdują się tam informacje dot. sentymentu użytkowników do poszczególnych marek, zasięgów postów i kanałów, wartości ekwiwalentu marketingowego oraz jakościową ocenę komunikacji dokonaną przez naszych analityków. Ranking obejmuje jedynie najpopularniejsze profile. Liczba monitorowanych profili może być większa niż w przedstawionym zestawieniu. W sprawie dostępu do części premium prosimy o kontakt na [email protected].