Popularność sklepów RTV i AGD na Facebooku w lutym 2023 r. Media Expert na 1. miejscu

Instytut Badań Internetu i Mediów Społecznościowych

Analitycy IBIMS sprawdzili, jak sklepy RTV i AGD radziły sobie na Facebooku w lutym 2023 r. W badanym okresie ranking pod względem popularności i uzyskanych interakcji zdominowany został przez profil Media Expert. Na drugim miejscu znalazła się marka RTV Euro AGD, zaś podium zamknęło MediaMarkt Polska. Jak wypadli pozostali gracze?

Media Expert, RTV Euro AGD i MediaMarkt Polska w pierwszej trójce rankingu popularności marek RTV / AGD na Facebooku

Na podium lutowego zestawienia znalazły się: Media Expert, RTV Euro AGD i MediaMarkt Polska. W badanym okresie pierwsza z marek uzyskała 26 tys. interakcji, pogarszając swój wynik z poprzedniego miesiąca 0 2 tys. Nie przeszkodziło jej to jednak wspiąć się na miejsce lidera z zajmowanej wcześniej lokaty numer dwa.

Drugim najbardziej popularnym sklepem okazał się RTV Euro AGD, który uzyskał podobną liczbę interakcji, co lider zestawienia, tj. 26 tys. Poprawił swój wynik ze stycznia o 6 tys. interakcji. Pozwoliło mu to na skok z lokaty numer trzy na miejsce numer dwa.

Na miejscu trzecim, z wynikiem 16 tys. interakcji, znalazł się sklep MediaMarkt Polska. Względem stycznia profil ten zaliczył spadek z miejsca 1. Miał też dużo słabsze wyniki, w rezultacie zebrał bowiem aż 23 tys. interakcji mniej.

sklepy rtv agd facebook ranking luty 2023 top3

Najgorzej w rankingu wypadły profile: Partner AGD RTV (39 interakcji), Max Kuchnie (89 interakcji) oraz PLUS AGD RTV (154 interakcje).

Najbardziej aktywną marką w social media w lutym był Media Expert. Na profilu tej firmy w badanym okresie pojawiły się 74 posty. Pod tym względem dobrze radziły sobie również RTV Euro AGD (61 wpisów) oraz morele.net (50 publikacji).

Największy przyrost nowych fanów w badanym okresie uzyskał profil Media Expert (+1,2 tys.). Marki, które pod tym względem poradziły sobie najgorzej, tj. straciły obserwujących, to: morele.net (-655 fanów), al.to (-58 obserwatorów) oraz Partner AGD RTV (-4 obserwujących).

sklepy rtv agd facebook ranking luty 2023

Sklepy RTV i AGD w lutym 2023 r. Najpopularniejsze posty

Listę autorów najpopularniejszych postów otworzyły sklepy Media Expert oraz MediaMarkt Polska. Publikacja zamieszczona na profilu Media Expert zajęła 1. miejsce, osiągając wynik 5,7 tys. interakcji. Post był konkursem, w którym do wygrania było pięć tabletów Samsung Galaxy Tab A8. Ta publikacja zyskała najwięcej reakcji (4,5 tys.) oraz udostępnień (248).

Wpis z lokaty nr 2 miał 5,4 tys. interakcji i należał do sklepu MediaMarkt Polska. Publikacja ta również była konkursem, w którym do wygrania był telefon Samsung Galaxy S23. Publikacja z lokaty 3. należała do sieci MediaMarkt Polska i zebrała 3,9 tys. interakcji. Był to post, który na celu miał zgromadzenie jak największej liczby reakcji.

Największą liczbę udostępnień miał wpis należący do RTV Euro AGD (236 share’ów). Lutowy ranking top postów sklepów RTV i AGD na Facebooku nie został zdominowany przez żadną markę.

sklepy rtv agd facebook ranking luty 2023 posty

Podsumowując, w lutowym zestawieniu w pierwszej trójce znalazły się Media Expert, RTV Euro AGD oraz MediaMarkt Polska. To właśnie te profile wypadły w bieżącym zestawieniu najkorzystniej, najbardziej angażując swoich fanów do wejścia w interakcję.

Jeżeli chcesz uzyskać więcej informacji na temat naszego badania, zachęcamy do skorzystania z jego wersji premium. Znajdują się tam informacje dot. sentymentu użytkowników do poszczególnych marek, zasięgów postów i kanałów, wartości ekwiwalentu marketingowego oraz jakościową ocenę komunikacji dokonaną przez naszych analityków. Ranking obejmuje jedynie najpopularniejsze profile. Liczba monitorowanych profili może być większa niż w przedstawionym zestawieniu. W sprawie dostępu do części premium prosimy o kontakt na [email protected].