Popularność sklepów spożywczych na Facebooku w kwietniu 2023 r. Kaufland z najwyższym wynikiem

Instytut Badań Internetu i Mediów Społecznościowych

Jak w kwietniu 2023 r. radziły sobie profile sklepów spożywczych na Facebooku? Pierwsza trójka to: Kaufland Polska, Żabka Polska oraz Lidl Polska . Jak na ich tle wypadła konkurencja?

Ranking sklepów spożywczych. Kaufland, Żabka i Lidl ponownie na podium

Najbardziej interaktywnym profilem w zestawieniu znów okazał się fanpage Kaufland Polska, który wyraźnie dominował w zakresie sumy generowanych interakcji (131 tys.). Z tak wysokim wynikiem na tle innych ponownie pozostał bezkonkurencyjnym. Względem marca pogorszył jednak swój wynik o 12 tys. interakcji.

Na drugiej pozycji, z o wiele niższą sumą interakcji niż lider zestawienia, znalazła się Żabka Polska (66 tys. interakcji). Względem rankingu z minionego miesiąca ta facebookowa strona polepszyła swój wynik o 19 tys. interakcji, co pozwoliło jej na awans z lokaty trzeciej na drugą.

Na miejscu 3. znalazł się Lidl Polska, który uzbierał 58 tys. interakcji. Porównując obecne zestawienie z tym z marca okazuje się, że ten profil obniżył swoje wyniki. Miał o 10 tys. interakcji mniej niż minionego miesiąca. W związku z tym spadł o jedno oczko w zestawieniu.

sklepy spozywcze ranking facebook kwiecien 2023 top3

W badanym okresie bardzo dużą aktywnością własną mogły pochwalić się marki: TOPAZ (148 wpisów), Kaufland Polska (133 posty), Intermarche (80 publikacji) oraz Biedronka (70 postów). Najprężniej rozwijały się facebookowe strony firm: Biedronka (+13 tys. fanów), Lidl Polska (+7,8 tys. obserwujących), Dino Polska (+5,8 tys. nowych fanów) oraz Intermarche (+3,5 tys. obserwatorów).

Największą liczbę reakcji oraz komentarzy pod postami miał Kaufland (118 tys. reakcji oraz 12 tys. komentarzy). Największą liczbą udostępnień mogła pochwalić się Polska Sieć Handlowa Lewiatan (1,5 tys.).

sklepy spozywcze ranking facebook kwiecien 2023

Sklepy spożywcze na Facebooku w kwietniu 2023 r. Najpopularniejsze posty

W ścisłej czołówce najbardziej interaktywnych postów znalazły się publikacje sklepów Żabka Polska oraz Kaufland Polska. Zajęły one trzy pierwsze miejsca w zestawieniu.

Wpis z pierwszej pozycji rankingu uzyskał 13 tys. interakcji i należał do marki Żabka Polska. Ta publikacja zebrała też najwięcej reakcji (12 tys.).

Drugi wpis, który należał do sklepu Kaufland, miał 10 tys. interakcji i był pytaniem do internautów. Ten z miejsca trzeciego również należał do sieci Kaufland i zebrał 7,5 tys. interakcji. Dotyczył wielkanocnych ciast i był reklamą produktów dostępnych w sklepie. Największą liczbę komentarzy (1,5 tys.) oraz udostępnień (188) miały publikacje na profilu Lidl Polska.

Już na pierwszy rzut oka widać, że kwietniowe zestawienie top postów sklepów spożywczych na Facebooku zdominował Kaufland. 5 na 10 wszystkich publikacji należało bowiem do tej firmy. Pozostałe wpisy, które znalazły się w tym rankingu opublikowała Żabka (3 posty) oraz Lidl (2 publikacje).

sklepy spozywcze ranking facebook kwiecien 2023 posty

Podsumowując, pierwsza trójka kwietniowego rankingu sklepów spożywczych na Facebooku prezentowała się następująco: Kaufland Polska, Żabka Polska oraz Lidl Polska. Biorąc pod uwagę całokształt danych można stwierdzić, że obecnie pozycje tych marek są raczej niezagrożone. Kandydatem do nawiązania z nimi konkurencji może być jedynie Dino, który w bieżącym zestawieniu również uzyskał bardzo dobry wynik.

Jeżeli chcesz uzyskać więcej informacji na temat naszego badania, zachęcamy do skorzystania z jego wersji premium. Znajdują się tam informacje dot. sentymentu użytkowników do poszczególnych marek, zasięgów postów i kanałów, wartości ekwiwalentu marketingowego oraz jakościową ocenę komunikacji dokonaną przez naszych analityków. Ranking obejmuje jedynie najpopularniejsze profile. Liczba monitorowanych profili może być większa niż w przedstawionym zestawieniu. W sprawie dostępu do części premium prosimy o kontakt na [email protected].