Popularność sklepów spożywczych na Facebooku w lutym 2023 r. Kaufland ponownie na 1. miejscu rankingu

Instytut Badań Internetu i Mediów Społecznościowych

Jak w lutym 2023 r. radziły sobie profile sklepów spożywczych na Facebooku? Pierwsza trójka to: Kaufland Polska, Lidl Polska oraz Żabka Polska. Jak na ich tle wypadła konkurencja?

Ranking sklepów spożywczych. Kaufland, Lidl i Żabka ponownie na podium

Najbardziej interaktywnym profilem w zestawieniu znów okazał się fanpage Kaufland Polska, który wyraźnie dominował w zakresie sumy generowanych interakcji (127 tys.). Z tak wysokim wynikiem na tle innych ponownie pozostał bezkonkurencyjnym.

Na drugiej pozycji, z o wiele niższą sumą interakcji niż lider zestawienia, znalazł się Lidl Polska (50 tys. interakcji). Względem rankingu z minionego miesiąca ta facebookowa strona polepszyła swój wynik o 1 tys. interakcji. Awansowała też z miejsca trzeciego o oczko wyżej.

Na miejscu 3. znalazła się Żabka Polska, która uzbierała 50 tys. interakcji. Porównując obecne zestawienie z tym ze stycznia okazuje się, że ten profil obniżył swoje wyniki. Miał o 24 tys. interakcji mniej niż minionego miesiąca. Zaliczył również spadek z zajmowanego wcześniej miejsca drugiego.

sklepy spozywcze facebook ranking luty 2023 top3

W badanym okresie bardzo dużą aktywnością własną mogły pochwalić się marki: TOPAZ (141 wpisów), Kaufland (115 postów), Netto Polska (57 publikacji) oraz Stokrotka (54 postów). Najprężniej rozwijały się facebookowe strony firm: Dino Polska (+12 tys. obserwujących), Lidl Polska (+8,1 tys. nowych fanów), Biedronka (5,1 tys. nowych obserwatorów) oraz Kaufland Polska (+3,4 tys. nowych fanów).

Największą liczbę reakcji pod postami miał Kaufland (119 tys.). Największą liczbą udostępnień mógł pochwalić się Dino Polska (5,9 tys.), zaś najwięcej komentarzy zebrała Biedronka (9,2 tys.).

sklepy spozywcze facebook ranking luty 2023

Sklepy spożywcze na Facebooku w lutym 2023 r. Najpopularniejsze posty

W ścisłej czołówce najbardziej interaktywnych postów znalazły się publikacje sklepu Kaufland oraz Żabka. Zajęły one trzy pierwsze miejsca w zestawieniu.

Wpis z pierwszej pozycji rankingu uzyskał 17 tys. interakcji i należał do marki Kaufland. Drugi, który należał do tego samego sklepu, miał ich 12 tys. Ten z miejsca 3. zebrał ich 8,3 tys. Pierwsze dwie z wymienionych publikacji były pytaniami do internautów i miały na celu skłonienie ich do zostawiania reakcji czy komentarzy. Post Żabki był reklamą produktów dostępnych w sklepie i promocją karty Żappka.

Już na pierwszy rzut oka widać, że lutowe zestawienie top postów sklepów spożywczych na Facebooku zdominował Kaufland. 4 na 10 wszystkich publikacji należało bowiem do tej firmy. Pozostałe wpisy, które znalazły się w tym rankingu opublikowała Żabka (3 posty), Lidl (2 publikacje) oraz Dino (1 post).

sklepy spozywcze facebook ranking luty 2023 posty

Podsumowując, pierwsza trójka lutowego rankingu sklepów spożywczych na Facebooku prezentowała się następująco: Kaufland Polska, Lidl Polska i Żabka Polska. Biorąc pod uwagę całokształt danych można stwierdzić, że obecnie pozycje tych marek są raczej niezagrożone. Kandydatem do nawiązania z nimi konkurencji może być jedynie Dino, który w bieżącym zestawieniu również uzyskał bardzo dobry wynik.

Jeżeli chcesz uzyskać więcej informacji na temat naszego badania, zachęcamy do skorzystania z jego wersji premium. Znajdują się tam informacje dot. sentymentu użytkowników do poszczególnych marek, zasięgów postów i kanałów, wartości ekwiwalentu marketingowego oraz jakościową ocenę komunikacji dokonaną przez naszych analityków. Ranking obejmuje jedynie najpopularniejsze profile. Liczba monitorowanych profili może być większa niż w przedstawionym zestawieniu. W sprawie dostępu do części premium prosimy o kontakt na [email protected].