Popularność sklepów spożywczych na Facebooku w marcu 2023 r. Kaufland znów bezkonkurencyjny

Instytut Badań Internetu i Mediów Społecznościowych

Jak w marcu 2023 r. radziły sobie profile sklepów spożywczych na Facebooku? Pierwsza trójka to: Kaufland Polska, Lidl Polska oraz Żabka Polska. Jak na ich tle wypadła konkurencja?

Ranking sklepów spożywczych. Kaufland, Lidl i Żabka ponownie na podium

Najbardziej interaktywnym profilem w zestawieniu znów okazał się fanpage Kaufland Polska, który wyraźnie dominował w zakresie sumy generowanych interakcji (143 tys.). Z tak wysokim wynikiem na tle innych ponownie pozostał bezkonkurencyjnym. Względem lutego poprawił swój wynik o 16 tys. interakcji.

Na drugiej pozycji, z o wiele niższą sumą interakcji niż lider zestawienia, znalazł się Lidl Polska (68 tys. interakcji). Względem rankingu z minionego miesiąca ta facebookowa strona polepszyła swój wynik o 18 tys. interakcji. Zachowała też zajmowaną przez siebie wcześniej lokatę.

Na miejscu 3. znalazła się Żabka Polska, która uzbierała 47 tys. interakcji. Porównując obecne zestawienie z tym z lutego okazuje się, że ten profil obniżył swoje wyniki. Miał o 3 tys. interakcji mniej niż minionego miesiąca. Zachował jednak swoje miejsce z minionego okresu.

sklepy spozywcze facebook anking marzec 2023 top3

W badanym okresie bardzo dużą aktywnością własną mogły pochwalić się marki: Kaufland Polska (159 postów), TOPAZ (157 wpisów), Biedronka (66 publikacji) oraz Stokrotka (65 postów). Najprężniej rozwijały się facebookowe strony firm: Dino Polska (+10 tys. obserwujących), Lidl Polska (+9,7 tys. nowych fanów), Biedronka (6,2 tys. nowych obserwatorów) oraz Kaufland Polska (+4,4 tys. nowych fanów).

Największą liczbę reakcji oraz komentarzy pod postami miał Kaufland (128 tys. reakcji oraz 14 tys. komentarzy). Największą liczbą udostępnień mogła pochwalić się Polska Sieć Handlowa Lewiatan (2,2 tys.).

sklepy spozywcze facebook ranking marzec 2023

Sklepy spożywcze na Facebooku w marcu 2023 r. Najpopularniejsze posty

W ścisłej czołówce najbardziej interaktywnych postów znalazły się publikacje sklepów Żabka Polska oraz Dino Polska. Zajęły one trzy pierwsze miejsca w zestawieniu.

Wpis z pierwszej pozycji rankingu uzyskał 14 tys. interakcji i należał do marki Żabka. Post był pytaniem do internautów i miał zachęcać do komentowania. Ta publikacja zebrała najwięcej reakcji (14 tys.).

Drugi wpis, który należał do sklepu Dino, miał 8,8 tys. interakcji i dotyczył on Dnia Kobiet. Ten z miejsca 3. zebrał 8,1 tys. interakcji. Był reklamą nowości – produktów dostępnych w sklepie. Największą liczbę komentarzy miała publikacja ALDI Polska (3,2 tys.), zaś najwięcej udostępnień zebrał wpis Lidl Polska (362).

Już na pierwszy rzut oka widać, że marcowe zestawienie top postów sklepów spożywczych na Facebooku zdominował Kaufland. 4 na 10 wszystkich publikacji należało bowiem do tej firmy. Pozostałe wpisy, które znalazły się w tym rankingu opublikowała Żabka (2 posty), Lidl (2 publikacje), Dino (1 post) oraz ALDI Polska (1 post).

sklepy spozywcze facebook ranking marzec 2023 posty

Podsumowując, pierwsza trójka marcowego rankingu sklepów spożywczych na Facebooku prezentowała się następująco: Kaufland Polska, Lidl Polska i Żabka Polska. Biorąc pod uwagę całokształt danych można stwierdzić, że obecnie pozycje tych marek są raczej niezagrożone. Kandydatem do nawiązania z nimi konkurencji może być jedynie Dino, który w bieżącym zestawieniu również uzyskał bardzo dobry wynik.

Jeżeli chcesz uzyskać więcej informacji na temat naszego badania, zachęcamy do skorzystania z jego wersji premium. Znajdują się tam informacje dot. sentymentu użytkowników do poszczególnych marek, zasięgów postów i kanałów, wartości ekwiwalentu marketingowego oraz jakościową ocenę komunikacji dokonaną przez naszych analityków. Ranking obejmuje jedynie najpopularniejsze profile. Liczba monitorowanych profili może być większa niż w przedstawionym zestawieniu. W sprawie dostępu do części premium prosimy o kontakt na [email protected].