Popularność sklepów spożywczych na Facebooku w styczniu 2023 r. Kaufland znów liderem zestawienia

Instytut Badań Internetu i Mediów Społecznościowych

Jak w styczniu 2023 r. radziły sobie profile sklepów spożywczych na Facebooku? Pierwsza trójka to: Kaufland Polska, Żabka Polska oraz Lidl Polska. Jak na ich tle wypadła konkurencja?

Ranking sklepów spożywczych. Kaufland, Żabka i Lidl ponownie na podium

Najbardziej interaktywnym profilem w zestawieniu znów okazał się fanpage Kaufland Polska, który wyraźnie dominował w zakresie sumy generowanych interakcji (158 tys.). Z tak wysokim wynikiem na tle innych ponownie pozostał bezkonkurencyjnym.

Na drugiej pozycji, z o wiele niższą sumą interakcji niż lider zestawienia, znów znalazła się Żabka Polska (74 tys. interakcji). Względem rankingu z minionego miesiąca ta facebookowa strona pogorszyła swoje wyniki o 14 tys. interakcji.

Na miejscu 3. ponownie znalazł się Lidl, który uzbierał 49 tys. interakcji. Porównując obecne zestawienie z tym z grudnia okazuje się, że ten profil również obniżył swoje wyniki. Miał o 9 tys. interakcji mniej niż minionego miesiąca.

sklepy spozywcze facebook ranking styczen 2023 top3

W badanym okresie bardzo dużą aktywnością własną mogły pochwalić się marki: TOPAZ (157 wpisów), Kaufland (116 postów), ALDI Polska (61 publikacji) oraz Biedronka (60 postów). Najprężniej rozwijały się facebookowe strony firm: Dino Polska (+12 tys. obserwujących), Lidl Polska (+11 tys. nowych fanów), Biedronka (4,6 tys. nowych obserwatorów) oraz Intermarche (+3,8 tys. nowych fanów).

Największą liczbę reakcji pod postami miał Kaufland (147 tys.). Największą liczbą udostępnień mógł pochwalić się Lewiatan (2,5 tys.), zaś najwięcej komentarzy zebrał Kaufland (10 tys.).

sklepy spozywcze facebook ranking styczen 2023

Sklepy spożywcze na Facebooku w styczniu 2023 r. Najpopularniejsze posty

W ścisłej czołówce najbardziej interaktywnych postów znalazły się publikacje sklepu Żabka. Zajęły one trzy pierwsze miejsca w zestawieniu. Wpis z pierwszej pozycji rankingu uzyskał 18 tys. interakcji. Drugi, który należał do tego samego sklepu, miał ich 13 tys. Ten z miejsca 3. zebrał ich 9,2 tys. Dwie z wymienionych publikacji były pytaniami do internautów i miały na celu skłonienie ich do zostawiania reakcji czy komentarzy. Wszystkie trzy top posty Żabki były równocześnie reklamą produktów dostępnych w sklepie.

Już na pierwszy rzut oka widać, że styczniowe zestawienie top postów sklepów spożywczych na Facebooku zdominował Kaufland. Aż 6 na 10 wszystkich publikacji należała bowiem do tej firmy. Pozostałe wpisy, które znalazły się w tym rankingu opublikowała Żabka (3 posty) oraz ALDI (1 post).

sklepy spozywcze facebook ranking styczen 2023 posty

Podsumowując, pierwsza trójka styczniowego rankingu sklepów spożywczych na Facebooku prezentowała się następująco: Kaufland Polska, Żabka Polska oraz Lidl Polska. Biorąc pod uwagę całokształt danych można stwierdzić, że obecnie pozycje tych marek są raczej niezagrożone. Kandydatem do nawiązania z nimi konkurencji może być jedynie Dino, który w bieżącym zestawieniu również uzyskał bardzo dobry wynik.

Jeżeli chcesz uzyskać więcej informacji na temat naszego badania, zachęcamy do skorzystania z jego wersji premium. Znajdują się tam informacje dot. sentymentu użytkowników do poszczególnych marek, zasięgów postów i kanałów, wartości ekwiwalentu marketingowego oraz jakościową ocenę komunikacji dokonaną przez naszych analityków. Ranking obejmuje jedynie najpopularniejsze profile. Liczba monitorowanych profili może być większa niż w przedstawionym zestawieniu. W sprawie dostępu do części premium prosimy o kontakt na [email protected].