Popularność spółdzielni mleczarskich na Facebooku w czerwcu 2022 r. Łaciate na 1. miejscu w rankingu

Instytut Badań Internetu i Mediów Społecznościowych

Analitycy IBIMS sprawdzili, jak w czerwcu 2022 r. radziły sobie spółdzielnie mleczarskie na Facebooku. Na podium znalazły się Łaciate, Lactima, Piątnica oraz Mlekpol. Jak w tym zestawieniu wypadli ich konkurenci?

Ranking spółdzielni mleczarskich na Facebooku. Łaciate, Lactima, Piątnica i Mlekpol na podium

Największą liczbę interakcji wygenerował profil marki Łaciate, który uzyskał wynik 6,2 tys. Warto zauważyć, że pomimo pierwszego miejsca w rankingu, strona ta była jedną z najmniej aktywnych w zestawieniu (jedynie 7 opublikowanych postów w ciągu miesiąca). Miała jednak najwięcej polubień postów (2,8 tys.), komentarzy (318), udostępnień (149), a także odnotowała bardzo duży przyrost nowych fanów (+220). Względem kwietniowego rankingu, w czerwcu ta firma poradziła sobie znacznie lepiej (awans z miejsca 10. na miejsce 1.).

W czołówce rankingu znaleźli się również Lactima na miejscu 2. (3,1 tys. interakcji) oraz ex aequo na miejscu 3. Piątnica (2,4 tys.) i Mlekpol (2,4 tys.). Porównując ranking z kwietnia, Lactima oraz Mlekpol utrzymały się na tych samych miejscach, które zajmowały, zaś Piątnica podskoczyła z miejsca 13. na miejsce 3. poprawiając swój poprzedni wynik o niemal 2 tys. interakcji. Dobry wynik uzyskała też Spółdzielnia Mleczarska w Gostyniu, która zdobyła prawie 1 tys. interakcji więcej niż w kwietniu i tym samym awansowała w bieżącym zestawieniu o 2 oczka w górę.

Największy przyrost nowych fanów w badanym okresie uzyskała Spółdzielnia Mleczarska Ryki (+311 obserwatorów). Pozostałe wyniki tego profilu były jednak dość przeciętne, co spowodowało, że zajął tylko 11. miejsce w rankingu (spadek z miejsca 6.). Co ciekawe, widoczny ubytek obserwatorów znów odnotowała Bakoma Bio (-194 fanów). Dane pokazują, że profil ten z miesiąca na miesiąc systematycznie traci fanów.

ranking spółdzielni mleczarskich facebook czerwiec 2022W czerwcu największą popularnością cieszył się post na profilu marki Łaciate, który uzyskał aż 4,5 tys. interakcji. Wpis opublikowany został 6 czerwca i był pytaniem skierowanym do fanów. Miał on na celu skłonienie internautów do reagowania, co świetnie się sprawdziło, ponieważ ta publikacja zyskała również najwięcej polubień oraz najwięcej komentarzy. Drugie miejsce w rankingu najpopularniejszych postów w badanym okresie należało do profilu Mlekpol (1,5 tys. interakcji). Firma opublikowała wpis, który był pytaniem dotyczącym planów na wakacje. Miejsce trzecie zajął post firmy Łaciate (1 tys. interakcji), a był on konkursem, w którym można było zdobyć silikonowe przykrywki na opakowanie śmietany oraz termosy obiadowe.

ranking spółdzielni mleczarskich facebook czerwiec 2022 postyPodsumowując, w zestawieniu w okresie od 1 czerwca do 30 czerwca 2022 r. najkorzystniej na Facebooku wypadły profile spółdzielni mleczarskich takie jak: Łaciate, Lactima, Piątnica i Mlekpol. Zaskoczeniem może być skok z miejsca 10. na miejsce 1., jaki odnotował fanpage marki Łaciate, jak również podobna sytuacja, która przytrafiła się firmie Piątnica (awans z miejsca 13. na miejsce 3.). Spadek profilu marki Bakoma Bio z miejsca 1. na 8. niekoniecznie dziwi. Analiza danych pokazuje bowiem, że w ostatnim okresie ten fanpage traci fanów i wykazuje się bardzo małą aktywnością własną.

Jeżeli chcesz uzyskać więcej informacji na temat naszego badania, zachęcamy do skorzystania z jego wersji premium. Znajdują się tam informacje dot. sentymentu użytkowników do poszczególnych marek, zasięgów postów i kanałów, wartości ekwiwalentu marketingowego oraz jakościową ocenę komunikacji dokonaną przez naszych analityków. Ranking obejmuje jedynie najpopularniejsze profile. Liczba monitorowanych profili może być większa niż w przedstawionym zestawieniu. W sprawie dostępu do części premium prosimy o kontakt na [email protected].