Popularność spółdzielni mleczarskich na Facebooku w lutym 2023 r. Piątnica ponownie królem zestawienia

Instytut Badań Internetu i Mediów Społecznościowych

Analitycy IBIMS sprawdzili, jak w lutym 2023 r. radziły sobie spółdzielnie mleczarskie na Facebooku. Na podium znalazły się: Piątnica, Bakoma Bio i Mlekpol. Jak w tym zestawieniu wypadli ich konkurenci?

Ranking spółdzielni mleczarskich na Facebooku. Piątnica, Bakoma Bio i Mlekpol na podium

W badanym okresie największą liczbę interakcji ponownie wygenerował profil marki Piątnica, który uzyskał wynik 19 tys. Poprawił on swoje statystyki ze stycznia o 2 tys. interakcji i zachował pierwsze miejsce na podium. Dzięki tak dobremu rezultatowi kanał ten pozostał bezkonkurencyjnym na tle pozostałych.

Miejsce drugie na podium zajął profil marki Bakoma Bio (4,2 tys. interakcji). Pogorszył on nieco swój wynik z minionego rankingu, ale mimo to zaliczył awans, wskakując o jedno oczko w górę.

Na miejscu trzecim uplasowała się marka Mlekpol (3,4 tys. interakcji). Ten profil awansował z zajmowanej w styczniu lokaty numer siedem. Lactima, która w poprzednim zestawieniu zajmowała miejsce drugie, tym razem zaliczyła spadek na lokatę numer dziewięć. Znacznie pogorszyła ona swój wynik – miała aż o 3,4 tys. interakcji mniej.

zaklady mleczarskie facebook ranking luty 2023 top3

Największy przyrost nowych fanów w badanym okresie uzyskał profil marki Łaciate (+3,1 tys. obserwatorów). Pozostałe wyniki tego profilu były jednak przeciętne, co spowodowało, że zajął jedynie piąte miejsce w rankingu. Ubytek obserwatorów odnotowała jedynie marka Bakoma Bio (-138 fanów).

Najwięcej reakcji, komentarzy oraz udostępnień w badanym okresie zebrał profil Piątnicy (kolejno: 17 tys., 1,5 tys. i 403). W lutym najaktywniejszą facebookową stroną była ta należąca do Mlekovity. W badanym czasie marka dodała na swoim profilu 19 postów.

zaklady mleczarskie facebook ranking luty 2023

Spółdzielnie mleczarskie w lutym 2023 r. Najpopularniejsze posty

W lutym największą popularnością cieszyły się posty na profilu marki Piątnica.Wszystkie trzy miejsca na podium top postów należały właśnie do tej firmy.

Wpis z miejsca pierwszego zebrał 3,7 tys. interakcji, a dotyczył skyrów tej marki. Był on nastawiony na interakcje oraz komentarze ze strony użytkowników. Zabieg okazał się udany, ponieważ post zdobył najwięcej reakcji (3,4 tys.) i komentarzy (261).

Post z lokaty drugiej miał 2,6 tys. interakcji. Traktował on o serkach wiejskich Piątnica i był ich reklamą. Na miejscu trzecim uplasowała się publikacja, która zdobyła 2,6 tys. interakcji. Dotyczyła ona Walentynek i była poleceniem produktów marki.

Największą liczbę udostępnień miał wpis z miejsca piątego, również należący do Piątnicy (111 share’ów).

Ranking top postów spółdzielni mleczarskich na Facebooku w lutym zdecydowanie zdominował profil Piątnicy. Na tym kanale umieszczono bowiem 8 na 10 najpopularniejszych publikacji.

zaklady mleczarskie facebook ranking luty 2023 posty

Podsumowując, w lutowym zestawieniu w pierwszej trójce znalazły się: Piątnica, Bakoma Bio i Mlekpol. To właśnie te profile wypadły w bieżącym zestawieniu najkorzystniej, najbardziej angażując swoich fanów do wejścia w interakcję.

Jeżeli chcesz uzyskać więcej informacji na temat naszego badania, zachęcamy do skorzystania z jego wersji premium. Znajdują się tam informacje dot. sentymentu użytkowników do poszczególnych marek, zasięgów postów i kanałów, wartości ekwiwalentu marketingowego oraz jakościową ocenę komunikacji dokonaną przez naszych analityków. Ranking obejmuje jedynie najpopularniejsze profile. Liczba monitorowanych profili może być większa niż w przedstawionym zestawieniu. W sprawie dostępu do części premium prosimy o kontakt na [email protected].