Popularność spółdzielni mleczarskich na Facebooku w styczniu 2023 r. Piątnica królem rankingu

Instytut Badań Internetu i Mediów Społecznościowych

Analitycy IBIMS sprawdzili, jak w styczniu 2023 r. radziły sobie spółdzielnie mleczarskie na Facebooku. Na podium znalazły się: Piątnica, Lactima i Bakoma Bio. Jak w tym zestawieniu wypadli ich konkurenci?

Ranking spółdzielni mleczarskich na Facebooku. Piątnica, Lactima i Bakoma Bio na podium

W badanym okresie największą liczbę interakcji wygenerował profil marki Piątnica, który uzyskał wynik 17 tys. Dzięki tak dobremu rezultatowi kanał ten pozostał bezkonkurencyjnym na tle pozostałych. Miejsce drugie na podium zajął profil marki Lactima (4,3 tys. interakcji), zaś na miejscu trzecim uplasowała się Bakoma Bio (3,9 tys. interakcji).

zaklady mleczarskie ranking facebook

Największy przyrost nowych fanów w badanym okresie uzyskała Spółdzielnia Mleczarska Ryki (+1,1 tys. obserwatorów). Pozostałe wyniki tego profilu były jednak przeciętne, co spowodowało, że zajął tylko ostatnie miejsce w rankingu. Ubytek obserwatorów odnotowały marki: Bakoma Bio (-123 fanów) oraz Maślanka Mrągowska (-43 obserwatorów).

Najwięcej reakcji, komentarzy oraz udostępnień w badanym okresie zebrał profil Piątnicy (kolejno: 15 tys., 1,4 tys. i 519). W styczniu najaktywniejszą facebookową stroną była ta należąca do Mlekovity. W badanym czasie marka dodała na swoim profilu 22 posty.

zaklady mleczarskie ranking facebook styczen 2023

Spółdzielnie mleczarskie w styczniu 2023 r. Najpopularniejsze posty

W styczniu największą popularnością cieszyły się posty na profilu marki Piątnica.Wszystkie trzy miejsca na podium top postów należały właśnie do tej firmy.

Wpis z miejsca pierwszego zebrał 2,5 tys. interakcji, a dotyczył serków Twój Smak, czyli produktów marki. Post z lokaty drugiej miał 2,3 tys. interakcji. Traktował on o dobrym wejściu w Nowy Rok 2023 i reklamował produkty firmy. Na miejscu trzecim uplasowała się publikacja, która zdobyła 2,1 tys. interakcji. Dotyczyła ona śmietany Piątnica i była reklamą tego właśnie produktu.

Najwięcej reakcji oraz komentarzy zgromadził post z pierwszego miejsca, należący do marki Piątnica (2,2 tys. reakcji oraz 278 komentarzy). Największą liczbę udostępnień miał zaś wpis z miejsca trzeciego, również należący do Piątnicy (149 share’ów).

Ranking top postów spółdzielni mleczarskich na Facebooku w styczniu zdecydowanie zdominował profil Piątnicy. Na tym kanale umieszczono bowiem 8 na 10 najpopularniejszych publikacji.

zaklady mleczarskie ranking facebook styczen 2023 postyPodsumowując, w styczniowym zestawieniu w pierwszej trójce znalazły się: Piątnica, Lactima oraz Bakoma Bio. To właśnie te profile wypadły w bieżącym zestawieniu najkorzystniej, najbardziej angażując swoich fanów do wejścia w interakcję.

Jeżeli chcesz uzyskać więcej informacji na temat naszego badania, zachęcamy do skorzystania z jego wersji premium. Znajdują się tam informacje dot. sentymentu użytkowników do poszczególnych marek, zasięgów postów i kanałów, wartości ekwiwalentu marketingowego oraz jakościową ocenę komunikacji dokonaną przez naszych analityków. Ranking obejmuje jedynie najpopularniejsze profile. Liczba monitorowanych profili może być większa niż w przedstawionym zestawieniu. W sprawie dostępu do części premium prosimy o kontakt na [email protected].