Jak ubezpieczyciele radzili sobie na Facebooku w okresie od 1 kwietnia do 30 kwietnia 2023 r.? Najwięcej interakcji wygenerowały profile LINK 4, Nationale-Nederlanden oraz Compensa Polska. Jak w badanym czasie radzili sobie inni?

Ranking ubezpieczycieli na Facebooku. LINK 4, Nationale-Nederlanden i Compensa Polska na czele zestawienia

Pod względem interakcji w pierwszej trójce znaleźli się ubezpieczyciele LINK 4, Nationale-Nederlanden i Compensa Polska.

Miejsce pierwsze, z wynikiem 7,3 tys. interakcji, zdobył profil firmy LINK 4. Polepszył on swój wynik z minionego miesiąca o 2,7 tys. interakcji, co pozwoliło mu awansować z lokaty numer dwa na miejsce pierwsze.

Na miejscu drugim tym razem uplasowała się facebookowa strona ubezpieczyciela Nationale-Nederlanden, która w badanym okresie zyskała 6,6 tys. wszystkich interakcji. Profil ten miał o 1 tys. interakcji mniej niż w marcu. Spadł też w rankingu o jedno oczko.

Miejsce trzecie zajął profil Compensa Polska, który osiągnął 4,4 tys. interakcji ze strony użytkowników. Wskoczył on na podium z zajmowanego wcześniej miejsca piątego. Poprawił też swój poprzedni wynik o 2,2 tys. interakcji.

firmy ubezpieczeniowe ranking facebook kwiecien 2023 top3

W kwietniu najszybciej rozwijał się fanpage PKO Ubezpieczenia, który w ciągu 30 dni zyskał 422 nowych fanów. Tuż za nim znalazła się strona PZU (275 nowych obserwatorów) oraz polskojęzyczny profil ERGO Hestii (+172 fanów).

Największą aktywność na Facebooku w kwietniu 2023 wykazywało PZU (29 opublikowanych postów). Dobrze radziły sobie też ERGO Hestia (PL) i Wiener (oba profile po 15 publikacji) oraz Compensa Polska (14 wpisów). Pod tym względem dość prężnie działała również strona należąca do Warty. Pojawiło się tam bowiem 13 postów.

Najwięcej reakcji zebrała marka LINK 4 (5,9 tys.). Największą liczbę komentarzy miał profil Nationale-Nederlanden (1,1 tys.), zaś najwięcej udostępnień zebrała Warta (430).

firmy ubezpieczeniowe ranking facebook kwiecien 2023

Ubezpieczyciele w kwietniu 2023 r. Najpopularniejsze posty

W badanym okresie największą popularnością cieszyły się posty ubezpieczycieli Nationale-Nederlanden oraz LINK 4. Najbardziej angażujący wpis, który zyskał 3,7 tys. interakcji ze strony użytkowników, należał do firmy Nationale-Nederlanden. Dotyczył on Światowego Dnia Grzeczności za Kierownicą. Wpis ten zyskał najwięcej komentarzy (1 tys.).

Drugim z kolei najpopularniejszym postem był post należący do LINK 4, który zebrał 3,4 tys. interakcji. Wpis był informacją o tym, że przy ubezpieczaniu auta można również dokupić ubezpieczenie dla ekocyklistów. Zebrał on największą liczbę reakcji (2,8 tys.).

Trzeci na podium, pod względem popularności w kwietniu, był również post na profilu LINK 4 (2,8 tys. interakcji). Ten wpis był ciekawostką, a dotyczył odpadów plastikowych. Zebrał on najwięcej udostępnień (315 tys.).

Warto zauważyć, że najwięcej najpopularniejszych wpisów w kwietniu umieścili ubezpieczyciele LINK 4 oraz Compensa Polska (każda firma po 3 posty).

firmy ubezpieczeniowe ranking facebook kwiecien 2023 posty

Podsumowując, w kwietniu zestawieniu w pierwszej trójce znalazły się LINK 4, Nationale-Nederlanden i Compensa Polska. To właśnie te profile wypadły w bieżącym zestawieniu najkorzystniej, najbardziej angażując swoich fanów do wejścia w interakcję.

Jeżeli chcesz uzyskać więcej informacji na temat naszego badania, zachęcamy do skorzystania z jego wersji premium. Znajdują się tam informacje dot. sentymentu użytkowników do poszczególnych marek, zasięgów postów i kanałów, wartości ekwiwalentu marketingowego oraz jakościową ocenę komunikacji dokonaną przez naszych analityków. Ranking obejmuje jedynie najpopularniejsze profile. Liczba monitorowanych profili może być większa niż w przedstawionym zestawieniu. W sprawie dostępu do części premium prosimy o kontakt na kontakt@ibims.pl.