Popularność ubezpieczycieli na Facebooku w lutym 2023 r. Nationale-Nederlanden liderem rankingu

Instytut Badań Internetu i Mediów Społecznościowych

Jak ubezpieczyciele radzili sobie na Facebooku w okresie od 1 lutego do 28 lutego 2023 r.? Najwięcej interakcji wygenerowały profile Nationale-Nederlanden, LINK 4 oraz PZU. Jak w badanym czasie radzili sobie inni?

Ranking ubezpieczycieli na Facebooku. Nationale-Nederlanden, LINK 4 i PZU na czele zestawienia

Pod względem interakcji w pierwszej trójce znaleźli się ubezpieczyciele Nationale-Nederlanden, LINK 4 oraz PZU.

Miejsce pierwsze, z wynikiem 10 tys. interakcji, zdobył profil firmy Nationale-Nederlanden. Z tak dobrym wynikiem zdeklasował on swoich konkurentów, pozostawiając ich daleko w tyle.

Na miejscu drugim uplasowała się facebookowa strona ubezpieczyciela LINK 4, która w badanym okresie zyskała 7,2 tys. wszystkich interakcji. Miejsce trzecie zajął profil PZU, który osiągnął 5,3 tys. interakcji ze strony użytkowników.

firmy ubezpieczeniowe facebook ranking luty 2023 top3

W lutym najszybciej rozwijał się fanpage PZU, który w ciągu 28 dni zyskał 209 nowych fanów. Tuż za nim znalazła się strona Warty (177 nowych obserwatorów) oraz polskojęzyczny profil ERGO Hestii (+165 fanów).

Największą aktywność na Facebooku w lutym 2023 wykazywało PZU (29 opublikowanych postów) oraz Nationale-Nederlanden i CUK Ubezpieczenia (oba profile po 23 posty). Pod tym względem dość prężnie działały również strony należące do: Wiener (19 wpisów), ERGO Hestia (14 postów) oraz Compensa Polska (12 publikacji).

Najwięcej reakcji zebrała marka Nationale-Nederlanden (7,9 tys.), najwięcej komentarzy miała firma LINK 4 (2,3 tys.), zaś największą liczbę udostępnień zebrało Nationale-Nederlanden (812).

firmy ubezpieczeniowe facebook ranking luty 2023

Ubezpieczyciele w lutym 2023 r. Najpopularniejsze posty

W badanym okresie największą popularnością cieszyły się posty ubezpieczycieli LINK 4, PZU oraz Nationale-Nederlanden. Najbardziej angażujący wpis, który zyskał 4,1 tys. interakcji ze strony użytkowników, należał do LINK 4. Dotyczył on najchętniej wybieranego typu napędu samochodowego. Miał on formę pytania i był zachętą do pozostawiania pod nim komentarzy. Wpis ten zyskał najwięcej reakcji (3,6 tys.).

Drugim z kolei najpopularniejszym postem był post należący do PZU, który zebrał 2,3 tys. interakcji. Wpis był informacją o tym, że Marcin Oleksy, polski ampfutbolista, wygrał w konkursie FIFA Puskas Award.

Trzeci na podium, pod względem popularności w lutym, był post na profilu Nationale-Nederlanden (1,9 tys. interakcji). Ten wpis był pytaniem do internautów, a dotyczył kotów, jakie posiadają oni w swoich domach. Post zachęcał do komentowania.

Najwięcej komentarzy zebrała publikacja należąca do firmy LINK 4 (1,4 tys. komentarzy), a największą liczbę udostępnień miał wpis na profilu Nationale-Nederlanden (299 share’ów). Warto zauważyć, że najwięcej najpopularniejszych wpisów w lutym umieścił ubezpieczyciel Nationale-Nederlanden (5 na 10 postów).

firmy ubezpieczeniowe facebook ranking luty 2023 posty

Podsumowując, w lutowym zestawieniu w pierwszej trójce znalazły się Nationale-Nederlanden, LINK 4 i PZU. To właśnie te profile wypadły w bieżącym zestawieniu najkorzystniej, najbardziej angażując swoich fanów do wejścia w interakcję.

Jeżeli chcesz uzyskać więcej informacji na temat naszego badania, zachęcamy do skorzystania z jego wersji premium. Znajdują się tam informacje dot. sentymentu użytkowników do poszczególnych marek, zasięgów postów i kanałów, wartości ekwiwalentu marketingowego oraz jakościową ocenę komunikacji dokonaną przez naszych analityków. Ranking obejmuje jedynie najpopularniejsze profile. Liczba monitorowanych profili może być większa niż w przedstawionym zestawieniu. W sprawie dostępu do części premium prosimy o kontakt na [email protected].