Popularność ubezpieczycieli na Facebooku w marcu 2023 r. Nationale-Nederlanden ponownie liderem

Instytut Badań Internetu i Mediów Społecznościowych

Jak ubezpieczyciele radzili sobie na Facebooku w okresie od 1 marca do 30 marca 2023 r.? Najwięcej interakcji wygenerowały profile Nationale-Nederlanden, LINK 4 oraz SIGNAL IDUNA Polska. Jak w badanym czasie radzili sobie inni?

Ranking ubezpieczycieli na Facebooku. Nationale-Nederlanden, LINK 4 i SIGNAL IDUNA Polska na czele zestawienia

Pod względem interakcji w pierwszej trójce znaleźli się ubezpieczyciele Nationale-Nederlanden, LINK 4 i SIGNAL IDUNA Polska.

Miejsce pierwsze, z wynikiem 5,6 tys. interakcji, ponownie zdobył profil firmy Nationale-Nederlanden. Z tak dobrym wynikiem zdeklasował on swoich konkurentów, pozostawiając ich daleko w tyle. Pogorszył jednak swój wynik z minionego miesiąca o 4,4 tys. interakcji.

Na miejscu drugim po raz kolejny uplasowała się facebookowa strona ubezpieczyciela LINK 4, która w badanym okresie zyskała 4,6 tys. wszystkich interakcji. Profil ten miał o 2,6 tys. interakcji mniej niż w lutym.

Miejsce trzecie zajął profil SIGNAL IDUNA Polska, który osiągnął 3,6 tys. interakcji ze strony użytkowników. Wskoczył on na podium z zajmowanego wcześniej miejsca 9. Poprawił też swój poprzedni wynik o 2,8 tys. interakcji.

firmy ubezpieczeniowe facebook ranking marzec 2023 top3

W marcu najszybciej rozwijał się fanpage PKO Ubezpieczenia, który w ciągu 30 dni zyskał 527 nowych fanów. Tuż za nim znalazła się strona PZU (255 nowych obserwatorów) oraz polskojęzyczny profil ERGO Hestii (+236 fanów).

Największą aktywność na Facebooku w marcu 2023 wykazywało PZU oraz InterRisk Polska (oba profile po 31 opublikowanych postów). Dobrze radziły sobie też Nationale-Nederlanden (22 posty) oraz Wiener (19 publikacji). Pod tym względem dość prężnie działały również strony należące do: ERGO Hestia (15 postów) oraz Generali Polska (13 publikacji).

Najwięcej reakcji oraz komentarzy zebrała marka Nationale-Nederlanden (4 tys. reakcji i 1,4 tys. komentarzy), zaś największą liczbę udostępnień zebrało PZU (682).

firmy ubezpieczeniowe facebook ranking marzec 2023

Ubezpieczyciele w marcu 2023 r. Najpopularniejsze posty

W badanym okresie największą popularnością cieszyły się posty ubezpieczycieli SIGNAL IDUNA Polska, LINK 4 oraz Nationale-Nederlanden. Najbardziej angażujący wpis, który zyskał 2,9 tys. interakcji ze strony użytkowników, należał do firmy SIGNAL IDUNA. Dotyczył on Dnia Kobiet i był życzeniami dla wszystkich Pań. Wpis ten zyskał najwięcej reakcji (2,6 tys.).

Drugim z kolei najpopularniejszym postem był post należący do LINK 4, który zebrał 1,9 tys. interakcji. Wpis był pytaniem, a dotyczył zmiany opon z zimowych na letnie. Miał on na celu zachęcenie użytkowników do odpowiadania. Plan nie do końca wypalił, ponieważ ten post miał jedynie 253 komentarze.

Trzeci na podium, pod względem popularności w marcu, był post na profilu Nationale-Nederlanden (1,6 tys. interakcji). Ten wpis był pytaniem do internautów, a dotyczył rowerzystów i ich ubezpieczenia oraz przygotowania jednośladu do bezpiecznej jazdy. Post zachęcał do komentowania i zebrał najwięcej komentarzy (1,2 tys.).

Największą liczbę udostępnień miał wpis na profilu Compensa Polska (56 share’ów). Warto zauważyć, że najwięcej najpopularniejszych wpisów w marcu umieścili ubezpieczyciele LINK 4 i Nationale-Nederlanden (każda firma po 3 posty).

firmy ubezpieczeniowe facebook ranking marzec 2023 posty

Podsumowując, w marcu zestawieniu w pierwszej trójce znalazły się Nationale-Nederlanden, LINK 4 i SIGNAL IDUNA Polska. To właśnie te profile wypadły w bieżącym zestawieniu najkorzystniej, najbardziej angażując swoich fanów do wejścia w interakcję.

Jeżeli chcesz uzyskać więcej informacji na temat naszego badania, zachęcamy do skorzystania z jego wersji premium. Znajdują się tam informacje dot. sentymentu użytkowników do poszczególnych marek, zasięgów postów i kanałów, wartości ekwiwalentu marketingowego oraz jakościową ocenę komunikacji dokonaną przez naszych analityków. Ranking obejmuje jedynie najpopularniejsze profile. Liczba monitorowanych profili może być większa niż w przedstawionym zestawieniu. W sprawie dostępu do części premium prosimy o kontakt na [email protected].