Popularność uczelni wyższych na Facebooku w lutym 2023 r. UMK w Toruniu ponownie królem zestawienia

Instytut Badań Internetu i Mediów Społecznościowych

Analitycy IBiMS sprawdzili, jak w lutym 2023 r. radziły sobie uczelnie wyższe na Facebooku. W badanym czasie ranking pod względem popularności i uzyskanych interakcji ponownie wygrał Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu. Na miejscu 2. uplasowała się Politechnika Wrocławska, zaś miejsce 3. zdobył Uniwersytet Warszawski. Jak sytuacja przedstawiała się w przypadku pozostałych graczy na tym rynku?

Uczelnie wyższe. Ranking 2023. UMK w Toruniu, Politechnika Wrocławska i Uniwersytet Warszawski w czołówce

Liderem najpopularniejszych profili uczelni wyższych w lutym 2023 r. ponownie okazał się Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu. Zdobył on 11 tys. interakcji ze strony użytkowników. Ten profil zachował swoje miejsce z poprzedniego zestawienia. Znacznie poprawił też swój wynik ze stycznia, bo aż o 5,1 tys. interakcji.

Lokatę numer dwa, z wynikiem 7,7 tys. interakcji, zajęła Politechnika Wrocławska. Ta uczelnia wskoczyła na tę pozycję z miejsca siódmego, poprawiając swój wynik o niemal 2 tys. interakcji.

Na miejscu trzecim uplasował się Uniwersytet Warszawski, który uzyskał 6,4 tys. interakcji. Wskoczył on na tę lokatę z miejsca piątego.

uczelnie wyzsze facebook ranking luty 2023 top3

Największy przyrost nowych fanów w lutym uzyskały: Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu (+518 tys.), Wojskowa Akademia Techniczna (+201), Politechnika Wrocławska (+192) oraz Uniwersytet Wrocławski (+176). Pod tym względem dobrze wypadły także: Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie (+135 ) i Politechnika Śląska (+102). Żadna uczelnia, która znalazła się w lutowym rankingu, nie odnotowała ubytku obserwatorów.

W badanym okresie najaktywniejszym profilem okazał się ten należący do Politechniki Bydgoskiej. W ciągu miesiąca na facebookowej stronie tej uczelni opublikowano 114 postów. Z tak dobrym wynikiem profil ten pozostał w badanym okresie bezkonkurencyjnym. Za nim znalazł się Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II (104 publikacje). Najmniej postów znalazło się na stronie Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu (19 wpisów).

Pod względem zebranych reakcji w lutym najlepiej wypadł Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu (9,9 tys.). Największą liczbę komentarzy pod swoimi wpisami miała Politechnika Wrocławska (529). W badanym okresie internauci najchętniej udostępniali publikacje Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II (710 share’ów).

uczelnie wyzsze facebook ranking luty 2023

Uczelnie wyższe w lutym 2023 r. Najpopularniejsze posty

Najpopularniejszym wpisem na Facebooku w lutym, w przypadku uczelni wyższych, był post należący do Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu (2,2 tys. interakcji). Wpis był informacją o tym, że wykład inaugurujący Światowy Kongres Kopernikański wygłosił laureat nagrody Nobla w dziedzinie fizyki prof. Phillip James Edwin Peebles. Publikacja ta miała również najwięcej reakcji (2 tys.) oraz komentarzy (73).

Na 2. miejscu wśród popularnych wpisów znalazł się post stworzony przez Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu (1,6 tys. interakcji). Publikacja dotyczyła psa ratowniczego Oriona, który przez tydzień przeszukiwał gruzowiska w Turcji. Ten post zgromadził również największą liczbę udostępnień (190).

Miejsce 3. zajęła również publikacja Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Wpis z ostatniego miejsca na podium zyskał 1,4 tys. interakcji.

uczelnie wyzsze facebook ranking luty 2023 posty

Podsumowując, w lutowym zestawieniu w pierwszej trójce znalazły się Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, Politechnika Wrocławska oraz Uniwersytet Warszawski. To właśnie te profile wypadły w bieżącym zestawieniu najkorzystniej, najbardziej angażując swoich fanów do wejścia w interakcję.

Jeżeli chcesz uzyskać więcej informacji na temat naszego badania, zachęcamy do skorzystania z jego wersji premium. Znajdują się tam informacje dot. sentymentu użytkowników do poszczególnych marek, zasięgów postów i kanałów, wartości ekwiwalentu marketingowego oraz jakościową ocenę komunikacji dokonaną przez naszych analityków. Ranking obejmuje jedynie najpopularniejsze profile. Liczba monitorowanych profili może być większa niż w przedstawionym zestawieniu. W sprawie dostępu do części premium prosimy o kontakt na [email protected].