Popularność związków sportowych na Facebooku w lutym 2023 r. Łączy nas piłka znów deklasuje konkurencję

Instytut Badań Internetu i Mediów Społecznościowych

Jak związki sportowe radziły sobie na Facebooku w lutym 2023 r.? W pierwszej trójce znalazły się Łączy nas piłka, AMP Futbol Polska oraz Polski Związek Łyżwiarstwa Szybkiego. Jak wypadły pozostałe?

Ranking związków sportowych. Łączy nas piłka, AMP Futbol Polska oraz Polski Związek Łyżwiarstwa Szybkiego na podium

W lutym królem interakcji ponownie został profil Łączy nas piłka, który osiągnął ich w sumie 298 tys. Z tak dobrymi rezultatami ta facebookowa strona zdeklasowała swoich konkurentów. Pogorszyła jednak znacznie swój wynik ze stycznia, miała bowiem 151 tys. interakcji mniej. Nie przeszkodziło jej to jednak w pozostaniu na pierwszym miejscu zestawienia.

Miejsce 2. w rankingu zajął profil AMP Futbol Polska. Wynik, który osiągnął, czyli 61 tys. interakcji, był już o wiele słabszy niż ten z miejsca pierwszego. Pozwolił jednak temu profilowi na awans z miejsca szóstego. Strona ta poprawiła swój poprzedni wynik o 41 tys. interakcji.

Lokatę trzecią ponownie zajął Polski Związek Łyżwiarstwa Szybkiego, który tym razem zdobył 47 tys. interakcji ze strony użytkowników, czyli o 1 tys. mniej niż w minionymi miesiącu.

zwiazki sportowe facebook ranking luty 2023 top3

W badanym okresie największą aktywnością własną wykazał się profil Łączy nas piłka. Przez miesiąc na tej stronie opublikowano 155 postów. Aktywne były również: Polski Hokej (148 wpisów), Polski Związek Narciarski (114 postów) oraz Polski Związek Łyżwiarstwa Szybkiego i Polski Związek Szermierczy (oba profile po 102 publikacje). Najgorzej pod tym względem wypadł fanpage Polskiej Siatkówki (32 posty).

W badanym okresie najwięcej reakcji, komentarzy pod postami oraz udostępnień zdobył profil Łączy nas piłka. Było to kolejno: 277 tys. reakcji, 16 tys. komentarzy oraz 4,6 tys. udostępnień.

zwiazki sportowe facebook ranking luty 2023

Związki sportowe na Facebooku w lutym 2023 r. Najpopularniejsze posty

W lutym 2023 r. największą popularnością cieszyły się posty opublikowane na profilu Łączy nas piłka oraz AMP Futbol Polska. To właśnie te facebookowe strony zdobyły miejsca na podium top wpisów związków sportowych.

Na miejscu pierwszym uplasował się post na kanale Łączy nas piłka, który informował o tym, że Marcin Oleksy został pierwszym Polakiem z nagrodą Puskasa. Publikacja ta zyskała 20 tys. interakcji. Miała również najwięcej reakcji (19 tys.) oraz udostępnień (843).

Drugim w zestawieniu top postów na profilach związków sportowych na Facebooku był ten należący do AMP Futbol Polska. Ta publikacja zdobyła 16 tys. interakcji.

Na trzecim miejscu uplasował się wpis opublikowany przez profil Łączy nas piłka. Był on wspólnym zdjęciem Fernando Santosa, trenera polskiej reprezentacji w piłce nożnej, oraz Roberta Lewandowskiego. Publikacja zachęcała użytkowników do komentowania, ponieważ była pytaniem. Największą liczbę komentarzy zebrał jednak inny post na profilu Łączy nas piłka (1,3 tys.).

Już na pierwszy rzut oka widać, że posty opublikowane na profilu Łączy nas piłka wyraźnie zdominowały lutowe zestawienie top postów związków sportowych na Facebooku. Pojawiło się tam ich bowiem aż 7 na 10.

zwiazki sportowe facebook ranking luty 2023 posty

Podsumowując, w badanym okresie na Facebooku najlepiej radziły sobie: Łączy nas piłka, AMP Futbol Polska oraz Polski Związek Łyżwiarstwa Szybkiego. To właśnie te profile wypadły w bieżącym zestawieniu najkorzystniej, najbardziej angażując swoich fanów do wejścia w interakcję.

Jeżeli chcesz uzyskać więcej informacji na temat naszego badania, zachęcamy do skorzystania z jego wersji premium. Znajdują się tam informacje dot. sentymentu użytkowników do poszczególnych marek, zasięgów postów i kanałów, wartości ekwiwalentu marketingowego oraz jakościową ocenę komunikacji dokonaną przez naszych analityków. Ranking obejmuje jedynie najpopularniejsze profile. Liczba monitorowanych profili może być większa niż w przedstawionym zestawieniu. W sprawie dostępu do części premium prosimy o kontakt na [email protected].