Popularność związków sportowych na Facebooku w styczniu 2023 r. Łączy nas piłka deklasuje konkurencję

Instytut Badań Internetu i Mediów Społecznościowych

Jak związki sportowe radziły sobie na Facebooku w styczniu 2023 r.? W pierwszej trójce znalazły się Łączy nas piłka, Handball Polska oraz Polski Związek Łyżwiarstwa Szybkiego. Jak wypadły pozostałe?

Ranking związków sportowych. Łączy nas piłka, Handball Polska oraz Polski Związek Łyżwiarstwa Szybkiego na podium

W styczniu królem interakcji został profil Łączy nas piłka, który osiągnął ich w sumie 449 tys. Z tak dobrymi rezultatami ta facebookowa strona zdeklasowała swoich konkurentów. Miejsce 2. w zestawieniu zajął profil Handball Polska. Wynik, który osiągnął, czyli 115 tys. interakcji, był już o wiele słabszy niż ten z miejsca pierwszego. Lokatę trzecią przejął Polski Związek Łyżwiarstwa Szybkiego, który zdobył 48 tys. interakcji ze strony użytkowników.

zwiazki sportowe ranking facebook

W badanym okresie największą aktywnością własną wykazał się Handball Polska. Przez miesiąc na tym profilu opublikowano 255 postów. Aktywne były również: Polski Hokej (155 wpisów), Łączy nas piłka (139 postów), Polski Związek Tenisa Stołowego (117 wpisów), Polski Związek Narciarski (114 postów) oraz Polski Związek Łyżwiarstwa Szybkiego (101 publikacji). Najgorzej pod tym względem wypadły fanpage Polskiego Związku Lekkiej Atletyki (32 wpisy) oraz Polskiej Siatkówki i Amp Futbolu Polska (oba po 38 postów).

W badanym okresie najwięcej reakcji, komentarzy pod postami oraz udostępnień zdobył profil Łączy nas piłka. Było to kolejno: 416 tys. reakcji, 26 tys. komentarzy oraz 7,2 tys. udostępnień.

zwiazki sportowe ranking facebook styczen 2023

Związki sportowe na Facebooku w styczniu 2023 r. Najpopularniejsze posty

W styczniu 2023 r. największą popularnością cieszyły się posty opublikowane na profilu Łączy nas piłka. To właśnie ta facebookowa strona zdobyła wszystkie trzy miejsca na podium top wpisów związków sportowych.

Na miejscu pierwszym uplasował się post, który informował o nowym selekcjonerze polskiej reprezentacji w piłce nożnej, Fernando Santosie. Publikacja ta zyskała 25 tys. interakcji. Miała również najwięcej reakcji (23 tys.), komentarzy (2 tys.) oraz udostępnień (744).

Drugim w zestawieniu top postów na profilach związków sportowych na Facebooku był ten traktujący o Piotrze Zielińskim. Wiadomość, że piłkarz został nagrodzony Medalem Świętego Brata Alberta za utworzenie domów dziecka na Dolnym Śląsku, pozwoliła zdobyć tej publikacji 17 tys. interakcji.

Na trzecim miejscu uplasował się wpis dotyczący Szymona Marciniaka, który został ogłoszony najlepszym arbitrem świata w 2022 roku.

Już na pierwszy rzut oka widać, że posty opublikowane na profilu Łączy nas piłka wyraźnie zdominowały styczniowe zestawienie top postów związków sportowych na Facebooku. Pojawiło się tam ich bowiem aż 8 na 10.

zwiazki sportowe ranking facebook styczen 2023 postyPodsumowując, w badanym okresie na Facebooku najlepiej radziły sobie: Łączy nas piłka, Handball Polska oraz Polski Związek Łyżwiarstwa Szybkiego. To właśnie te profile wypadły w bieżącym zestawieniu najkorzystniej, najbardziej angażując swoich fanów do wejścia w interakcję.

Jeżeli chcesz uzyskać więcej informacji na temat naszego badania, zachęcamy do skorzystania z jego wersji premium. Znajdują się tam informacje dot. sentymentu użytkowników do poszczególnych marek, zasięgów postów i kanałów, wartości ekwiwalentu marketingowego oraz jakościową ocenę komunikacji dokonaną przez naszych analityków. Ranking obejmuje jedynie najpopularniejsze profile. Liczba monitorowanych profili może być większa niż w przedstawionym zestawieniu. W sprawie dostępu do części premium prosimy o kontakt na [email protected].