Przegląd najpopularniejszych tematów w polskim internecie. 21-27 listopada 2022 r.

Instytut Badań Internetu i Mediów Społecznościowych

Przegląd najpopularniejszych wydarzeń minionego tygodnia w polskim Internecie. Podsumowanie stanowi subiektywne zestawienie oparte o analizę treści, które najbardziej angażowały internautów i uzyskały najwięcej organicznych interakcji.

Mistrzostwa świata w piłce nożnej Katar 2022. Polska na 1. miejscu w grupie

Mistrzostwa świata w piłce nożnej Katar 2022 rozpoczęły się 20 listopada. Mundial, w którym udział bierze 32 reprezentacji, dostarcza kibicom mnóstwa emocji i niezapomnianych wrażeń.

Polscy piłkarze, którzy już po raz 9. biorą udział w tym największym sportowym święcie, w tej chwili znajdują się na 1. miejscu w swojej grupie. Ich przeciwnikami są Meksyk, Arabia Saudyjska i Argentyna. Czy podopieczni selekcjonera Czesława Michniewicza przejdą do fazy pucharowej? Czytaj dalej…

Polacy biednieją. Inflacja daje się we znaki

Coraz częstsze korzystanie z lodówek społecznych, brak pieniędzy na pójście do lekarza, wykupienie leków czy zapłatę za czynsz, coraz rzadsze wyjścia „na miasto” i coraz większa potrzeba dorabiania do pensji – tak wygląda teraz rzeczywistość wielu Polaków.

Kryzys daje się we znaki coraz większej liczbie osób. Muszą oszczędzać na jedzeniu, ogrzewaniu, nie mówiąc już o przyjemnościach czy hobby. A ceny nieubłaganie rosną. Czytaj dalej…

Robert Lewandowski wpłacił 500 tys. zł na Centrum Zdrowia Dziecka. Spotkał go hejt

Niedawno Robert Lewandowski wpłacił 500 tys. zł na Centrum Zdrowia Dziecka. Jego, jak mogłoby się wydawać, piękny i hojny gest, spotkał się z hejtem w sieci. Dorota Spyrka z Partii Razem skrytykowała piłkarza na Twitterze.

„Robert Lewandowski zarabia 637 262,60 zł dziennie. To 13 807 356,25 zł w ciągu miesiąca. 500 tys. to 3,6% jego miesięcznych zarobków” – napisała. Pod jej postem pojawiła się lawina komentarzy. Czytaj dalej…

Donald Trump wrócił na Twitter. Konto byłego prezydenta USA znów jest aktywne

W miniony piątek Elon Musk zrobił internetową sondę. Zapytał użytkowników Twittera, czy zawieszone konto Donalda Trumpa powinno zostać reaktywowane. W głosowaniu, w którym łącznie wzięło udział ponad 15 mln internautów, odpowiedzi „na tak” udzieliło 51,8 procent użytkowników.

W związku z takim wynikiem twitterowy profil Donalda Trumpa został przywrócony. Czytaj dalej…