Sklepy RTV/AGD na Facebooku. Ranking za okres 18 lutego – 24 marca 2022 r.

Instytut Badań Internetu i Mediów Społecznościowych

Jak sklepy RTV i AGD radziły sobie na Facebooku w okresie od 18 lutego do 24 marca 2022 r.? W tym okresie ranking pod względem popularności i uzyskanych interakcji zdominowany został przez x-kom. Na drugim miejscu znalazła się sieć RTV Euro AGD. Podium zamknęła marka OleOle.pl. Co z pozostałymi?

X-KOM, RTV Euro AGD i OleOle.pl – czołowi gracze w Facebookowym rankingu marek RTV / AGD

W czołówce rankingu znalazły się x-kom.pl, RTV Euro AGD i OleOle.pl. W badanym okresie pierwsza z marek uzyskała aż 52 tysiące interakcji w obrębie swojego profilu. Druga z marek uzyskała sporo mniejszą liczbę interakcji, tj. ok. 39 tysięcy. Kolejne – OleOle.pl i NEONET niemal tyle samo, tj. 15 tys. reakcji internautów. Najgorzej w rankingu wypadł profil ELECTRO.pl, który uzyskał jedynie 18 interakcji. Niemal wszystkie stanowił komentarze do postów. Najbardziej aktywną marką w tym kanale komunikacji był RTV Euro AGD (81 postów). Jednak to x-kom zdobył we wskazanym okresie najwięcej nowych obserwujących, bo aż 929.

Listę autorów najpopularniejszych postów otworzył sklep x-kom (wpis na temat radia, które potrzebowało aż 38 lat, by dotrzeć do 50 mln odbiorców, uzyskał 12 tys. interakcji). Kolejne najpopularniejsze wpisy należały do sklepów: x-kom.pl, OleOle , RTV Euro AGD i NEONET. Kolejne popularne wpisy poruszały tematy okazji, rabatów i promocji oraz konkursów. Najwięcej komentarzy uzyskał wpis marki x-kom skierowany do graczy z pytaniem o produkcję, w którą można grać latami.

Podsumowując, w badanym okresie sklepy internetowe x-kom czy OleOle radziły sobie lepiej niż najbardziej rozpoznawalne marki typu Media Expert. Pod względem liczby udostępnień postów królem na Facebooku był w analizowanym okresie profil RTV Euro AGD. Ogólnie content tworzony przez elektromarkety nie był zbyt intensywnie podawany dalej. Internauci najczęściej tylko polubiali wpisy.

Jeżeli chcesz uzyskać więcej informacji na temat naszego badania, zachęcamy do skorzystania z jego wersji premium. Znajdują się tam informacje dot. sentymentu użytkowników do poszczególnych marek, zasięgów postów i kanałów, wartości ekwiwalentu marketingowego oraz jakościową ocenę komunikacji dokonaną przez naszych analityków. W sprawie dostępu do części premium prosimy o kontakt na [email protected].